Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol

Dne 12.listopadu kolem 14:15 kouzelnického času vypuklo další šílenství na stadionu Bradavické školy čar a kouzel zápasem mezi Havraspárem a Mrzimorem. Tribuny se naplnily modrožlutou barvou do posledního místečka. Favoritem pro tento velmi důležitý zápas byl Mrzimor pro jeho předchozí vítězství a také se podle tohoto předpokladu hrálo. Havraspárští byli rozrušeni na nejvyšší míru ve velkém očekávání na tento, pro ně zlomový zápas, jelikož v minulém zápase prohráli se Zmijozelem. Jejich výbava a technika se v mnohém zlepšila (pořídili si například lepší košťata a chrániče). Výhra musela být jejich.

Mrziborci se zdáli v pohodě už od začátku zápasu. Po těžkém zápase s Nebelvírem si dostatečně odpočinuli a do zápasu vlétli s obnovenou vervou a pro ně charakteristickou drzostí. Už od vypuštění míčů byl vidět lepší pohyb žlutých a jejich dobře zvládnutá taktika, kterou dodržovali do puntíku skvěle. Modří nevěděli kam dřív letět. Mrzíci se opírali hlavně o skvělé výkony svých odrážečů (viz. all star sestava) a nesmíme zapomenout na výborný bodový přísun, o který se zasloužili skvěle mířící střelci. Ale i mrzimorský brankář předváděl neuvěřitelné zákroky, které dováděly modré střelce k šílenství. Ze strany Havraspáru byla hra velmi laxní v počtu zúčastněných studentů, což se odrazilo v návštěvním listu ošetřovny. 
Po pár hodinách bylo rozhodnuto, ale hrálo se dál – nikdo totiž nemohl chytit zlatonku. Rozdíl byl velký, což pravděpodobně modré čím dál tím víc demotivovalo a proto zápas skončil tak jak skončil. Kolem 12. hodiny polední byla chycena zlatonka senzačně hrající chytačkou Stellar from Rivendell. Skóre se zastavilo za stavu 1610 : 430 pro žluté a v mrzimorské koleji započaly velké oslavy vítězství.

Nejlepším havraspárským hráčem byla bezpochyby bibi střeštěnka a já bych chtěl její výkon vyzdvihnout nad ostatní modré, kteří hráli také báječně. Zeptali jsme se ji na pár maličkostí:

Trimeles: Jak se cítíte po zápase? 
bibi: vyčerpaně… během zápasu jsem několikrát žádala o modře povlečenou postel u sv. Munga 
Trimeles: V čem byla chyba? 
bibi: Pravděpodobně náš tým byl nemocen tzv. RZR Roztroušenou ztřeštěností a roztržitostí :-D 
Trimeles: Co uděláte pro to, aby jste nebyli poslední? 
bibi: Já to beru s nadhledem… když prohrajem tak budeme mít štěstí v lásce ;-) No řekněte a kdo by nechtěl být zamilovanej. 
Vřele děkujeme bibi za rozhovor.

Na druhé straně se optáme Stellar from Rivendell na její pocity ze zápasu.

Trimeles: Jaký to je, být hrdinkou zápasu? 
Stellar:  Je to krásný pocit. Když stojíte uprostřed hřiště, tribuny křičí a vy zvedáte do výše ruku, ve které se třepotá zlatonka… Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, co se stalo a že je zápas u konce. 
Trimeles: Co byste nám řekla k zápasu? 
Stellar: Byl to dlouhý a vyčerpávající zápas. Soupeř nám nedal nic zadarmo a dlouho byl boj vyrovnaný. Velmi nám pomohl náskok, který jsme si vytvořili hned na začátku zápasu.Pak začali postupně odpadávat jednotliví hráči z družstva Havraspáru a my jsme získali citelnou převahu. Dlouho do noci jsme pak na hřišti zvládli udržet plný stav mužstva. Po půlnoci došlo k dohodě mezi oběma družstvy a vyhlásili jsme pauzu do sedmi hodin ráno. Druhý den už soupeř na nás neměl dost sil a náš náskok se stále zvyšoval. Polapení zlatonky pak už bylo třešničkou na dortu a ukončilo již rozhodnutý zápas. 
Trimeles: Jak se těšíte na další zápas? 
Stellar: Těším, i když teď na nás čeká nejtěžší soupeř, s jakým jsme se kdy setkali – družstvo Zmijozelu. Náš tým je ale výborně sehraný a má již velké zkušenosti. Věřím, že i tento zápas vyhrajeme. 

PS : Nezapomeňte na zápas Mrzimoru proti Zmijozelu, který se odehraje 19. listopadu. HRAJE SE O 1. MÍSTO!!!

Ota Galad Felkerion

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*