Známá společnost pro výrobu a prodej závodních košťat, Comet Trading Company, seznámila veřejnost na včerejší tiskové konferenci s novým prodejním artiklem. Jejich převratná technologie výroby kouzelnických hůlek jistě nalezne mnoho příznivců jak z řad nižších vrstev kouzelnické veřejnosti, tak z řad uznávané aristokracie.
„Jsme opravdu rádi, že se nám podařilo vývoj nových hůlek dokončit v tak krátké době“, nechal se slyšet Anatol Slizounek, ředitel prodeje CTC. „Není tajemstvím, že díky posledním modelům řady Nimbus firmy Nimbus Racing Broom Company utrpěla naše společnost citelné finanční ztráty. Pevně však věřím, že naše skvělé hůlky nám tyto ztráty více než vynahradí.“
Hůlky využívají jako čarovné substance nejen tradiční blány z dračího srdce, vlasy víl, pera ptáka fénixe nebo žíně jednorožců, ale zcela nově i chlupy domácích skřítků a morek z kostí cornwallských rarachů.
„Experimentovali jsme i se sosáky mozkomorů, ale tyto hůlky se ukázaly jako příliš kruté – mocné, leč nevyzpytatelné“, svěřil se nám pan Slizounek. „Z bezpečnostních důvodů jsme proto od jejich výroby upustili.“
Proti využívání chlupů domácích skřítků se však okamžitě vyslovil SPOŽÚS v čele s radikální kouzelnickou aktivistkou Hermionou Grangerovou.
„Naše sdružení naprosto nesouhlasí s dalším zneužíváním domácích skřítků. Nestačí, že žijí v celoživotní porobě? Musíme je ještě oškubávat jako husy? Každý z nás by si to měl srovnat se svým svědomím – vyzýváme k bojkotu nových hůlek CTC! Svobodu všem! Dost bylo útlaku!“
Comet Trading Company ihned zareagovala prozatimním pozastavením výroby hůlek, jejichž kouzelné jádro tvoří chlupy domácích skřítků.
Nejvýznamnější inovací uvedenou do praxe je však výrobní materiál. Zcela proti zažitým tradicím totiž není využíváno dřevo, nýbrž kov. Hůlky jsou nabízeny železné, ocelové, měděné, cínové, stříbrné, zlaté a platinové. Všechny jsou navíc ošetřovány speciálním zpevňovacím kouzlem.
„Ano, to byl nejdůležitější požadavek, se kterým se náš vývojový tým musel vypořádat. Dřevěné hůlky jsou známé tím, že se snadno lámou. Průměrně situovaná rodina se tak snadno dostane do finanční tísně, neboť cena dřevěné hůlky zpravidla není méně než 17 galeonů – a to už je opravdu mnoho“, vysvětlil pan Slizounek.
Nezbývá než dodat, že nové hůlky se dostanou na trh přibližně za měsíc a ceny se budou pohybovat od 10 galeonů za standardní model do 89 galeonů za platinové hůlky zdobené čarovnými ornamenty a vykládané drahými kameny.