Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá?

Stalo se jaksi již součástí naší školy, že občas nějaký student zmizí a na dotaz, kde je mu konec dostanete odpověď: „Je v mrazáku“. Nikdo se nad tím již dávno nepozastavuje. Někteří studenti se po čase vrátí a trpí ztrátou paměti. Někteří jsou mrazákem pohlceni a již nikdy se s nimi nesetkáme. Zamýšleli jste se někdy nad tím, co se to v tom mrazáku vlastně děje? Je tam naprosté ticho? Nebo si žije mrazák svým tajným, nenapodobitelným životem? A jak se cítí člověk, který tímto zážitkem prošel? Podařilo se nám získat vyprávění jedné z těch šťastných, které se z mrazáku vrátili. A nyní je čas ho zveřejnit.

Jak je touto dobou už všeobecně známo, je léto. Léto je v těchto zeměpisných šířkách od toho, aby všude kvetly kytky a rostly plevele, létali motýli a štípal hmyz a aby pokud možno nikde nebyl sníh, a když, tak v takových nadmořských výškách, aby nikoho nezajímal.

Je 3. července a já jsem dnes při probuzení shledala, že mi z místa mezi prsty na nohou zmizely poslední omrzliny. Tyto omrzliny byly památkami na několik věcí, které se vesměs dají zařadit pod
jeden nadpis – Školní Mrazák.

Stejně jako několik lidí přede mnou i po mě jsem někdy v prosinci loňského roku zjistila, že můj denní rozvrh neoplývá takovým počtem kolonek s nápisem „Volno“, jaký by si naše milovaná škola zasloužila, a proto jsem se rozhodla, že zažádám o dočasné zmražení mojí osoby a veškerého mého majetku.

Byl to inspektor školní výuky, pan Vrizas, který mi pomohl tak říkajíc do hrobu. V hibernačním boxu číslo 17 ve druhé řadě jsem strávila bezmála půl roku.

Myslím, že jako jednoznačně nejvýstižnější přídavné jméno, kterým bych mohla popsat zážitek zmrazování, jest: Šedo-modro-fialový. To proto, že první minuty před tím, než naplno začne působit uspávací kouzlo, strávíte tím, že koukáte na skrz tlustou vrstvu ledu. Jedinou zábavou pro vás je zírat do tváře vašeho věznitele, který se sklání nad vaší průhlednou schránkou a kontroluje vaše životní funkce.

Odchod ze školy je příšerná věc. V jednom ze sálů taktéž zmraženého ministerstva kouzel byla moje poslední pozitivní myšlenka: Já se tam vrátím.

Spánek v mrazáku, zejména dlouhodobý jako v mém případě, je dost nudná záležitost. S několika dříve takto postiženými osobami jsem se shodla na tom, že nálada bývá i ve stavu snění na bodu mrazu. Všichni, co prošli zmrazením, nyní přesně vědí, jak to vypadá na Antarktidě, aniž by tam někdo z nich kdy byl.

Po dlouho očekávaném probuzení jsem se cítila dezorientovaná a slabá. Tento pocit by se dal přirovnat k pocitu, jaký musí nutně mít mražené rybí prsty na pánvi v horkém oleji.

Když mi pan Vrizas kavalírsky pomohl na nohy, opadávaly ze mě kousíčky ledu. Kupodivu, první, kdo se přihnal do hibernační komnaty, byl profesor Midar Kilahim. Nepochybně zase hledal nějakou senzaci pro noviny. Byla jsem ale ráda, když mě hned ujistil, že všech mých dvě stě sedmdesát Bertíkových fazolek tisíckrát jinak je v pořádku a v době mé nepřítomnosti neutrpěly žádnou újmu sežráním cizími nenechavými studenty.

Pochopitelně jsem měla spoustu omrzlin a musela jsem strávit celé odpoledne na ošetřovně, aby bylo jisté, že nikde nezkolabuji, nebo náhodou něco nezmrazím pohledem. Omrzliny mi, jak už jsem říkala, zůstaly až do velmi nedávné doby, kdy mě opustila moje poslední, nejvěrnější. Stýská se mi po nich, moje omrzliny byly to jediné, co mi dělalo společnost celého toho půl roku, ale barevný svět naší školy bych už nechtěla opustit za nic na světě.

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*