Trimeles / Rozhovory / Na krbe s p.p. Krisom Glowrom!
Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol TST – 3. úkol TST – 2.úkol TST – 1. úkol Netradiční rozhovor s profesory TNT je zpět a přináší sebou Bratříčka Není jezevec jako jezevec Korunami stromů a ještě dál aneb nováčkovská výprava do lesa je za námi Chvilka s jezevčími nováčky Cesta žlutých jednorožců Stezka prdících obrů Letní seminář počtvrté: Písmena, číslice, čáry a máry Letní seminář potřetí: Kouknu a vidím Letní seminář podruhé: Obětujte mi kus… Letní seminář poprvé: Hopity hop Jak jsem poprvé zakotvila na ošetřovně Večírek na závěr roku S kapesníčkem v ruce aneb budete nám chybět… Má první kolejní výprava aneb jak se pojídají škrny Tučňákoland Básnička věnována Mrzimorské koleji k Mezinárodnímu dni skřítků Rozhovor se studentkami B4 – 2.díl Holky, držíme vám palce! Rozhovor se studentkami bojujícími v B4 Do západu slunce na křídlech Gryfů Mrazivá výprava ze teplem Připomeňte si s námi Albu Jacquelin Velikonoční pondělí na hradě Mrzimorští nováčci a famfrpál Patricia, Klotylda, Susan a Cassiopea : Čtyři mrzimorské bojovnice Filmový večírek Mrzimorský rituál pro nováčky Tři soudky radí 8 Bomba na hradě! Přišla osobnost, kterou nikdo nečekal!! Představujeme nováčky Nástrahy soubojového klubu Na tom není nic vtipného! V. Závěrečný večírek šíleného roku Na tom není nic vtipného! IV. Jaká byla cesta za pohárem? Na tom není nic vtipného! III. Selina Garcia o postu kapitánky: Nebyla jsem si jistá, zda se na tu funkci vůbec hodím Záchranná jezevčí mise Z deníku adoptovaného jezevce …. II. část Zima 2020 : Pohľad z druhého miesta Rekord sezony: Trénink, který trval tři hodiny! Cirque du magique – očami návštevníkov Vianočná výprava do lesa Móda Ohnivého dne Výprava očima nováčků: Na bobří hráz a ještě dál Tři soudky radí 7 Jezevci na tripu… do lesa Krátké příběhy 1 Na tom není nic vtipného! II.

Rozhovory

Na krbe s p.p. Krisom Glowrom!

Lucy Koralka: Pekný deň. Som rada, že ste prijal moje pozvanie. O vás sa vie, že ste vynikajúci profesor viacerých predmetov, ale okrem toho ste vedúci fotografického spolku. Ako vás napadlo založiť tento spolok? Kto stal za jeho založením na počiatku (trojica) ?

Kris Glowr: Přeji hezký den – posadí se do křesla a nalije si svůj oblíbený čaj a nabídne i studentce – Prvotní nápad na založení spolku přinesla sl. Bilkis se slečnou Lessien. A já se k nim se s´vým nadšením přidal. Rovnou jsem tedy odpověděl i na trojici zakládajících.

Ako by ste opísal prvý rok fungovania spolku?

– pokouší si zapnout své buňky mozkové – Nu.. tak ze začátku to bylo těžké.. jako všechny začátky.. Ovšem našlo se pár nadšenců, kteří se k nám připojili a tímjsme vlastně byli aktivním spolkem.. Poté ovšem přišla hluchá místa, která byla zaviněná nedostatkem času a dalšími jinými okolnostmi. Ale musím říct, že tuto krizi máme za sebou a žijeme dál .

Ako ste sa snažil riešiť tie hluché obdobia? Máte nejaké triky ako doviesť študentov k aktivite?

To je velice složité řešit hluché období, když já sám jsem byl indisponován a nebyl jsem schopen se všemu věnovat na 100%… Snažili jsme se vymýšlet soutěže a novinky… ale prostě to nějak nešlo… Nutit studenty k něčemu pořád dokola je prostě nesmysl… Prostě pokud sami členové nechtějí něco dělat, nemá to smysl, aby spolek fungoval. Ovšem my jsme lék našli… A to především díky Elle, která nám moc pomohla dát dohromady nové stránky a soutěže, které, jak pevně věřím, se rozjedou ve velkém :)… A to nejen soutěže pro členy spolku ale i pro všechny obyvatele hradu .

Áno mate pravdu :-) Spolok zmenil viackrát svoju webovú stránku, tak isto ako fotogalériu. Prečo k tomu došlo? Mohli by ste pripomenúť pôvodné stránky spolku? :)

Webovou stránku změnil především díky lepším možnostem ztvárnění stránek :) Vypadají mnohem lépe po stránce designu :) Myslím, že se všem určitě líbí více než ty původní, které leč jednoduché a obyčejné… Ale přesto svou úlohu splňovaly… Ale všechno potřebuje někdy opravit. Co se týče fotogalerie, naše stávající fotogalerie je umístěna prozatím v provizorních prostorách. Jelikož do té staré se nám nabourali neznámí pachatelé a do dnešní doby nebylo uzavřeno vyšetřování.. Je možné že ve stávajících prostorách také zůsteneme… Prozatím jsme nabídky na jiné prostory, které by nám vyhovovaly, neobdrželi..

Myslíte, že útok na našu fotogalériu bol zámerný, alebo páchateľ si ju vybral náhodne?

Tohle je otázka, kterou si pokládám velice často… Když už se dařilo našemu spolku „oživení“, tak přišla další rána pod pás… Vážně nemám tušení, co nebo kdo za tím může stát… Jen je mi to líto, protože to hatí jakoukoliv práci… Ale my se nevzdáváme a bojujeme dál… Nejhorší je ztráta všech dosavadních děl a fotek…

Áno, to veľmi dobre poznám. Dalo by sa povedať, že fotograficky spolok je jediný na hrade, ktorý pracoval najaktívnejšie. Myslíte, že má neprajníkov vo vnútri školy?

I můj názor je podobný tomu, že náš spolek je jeden z mála těch aktivních . Ovšem, jestli máme nějaké nepřátele na hradě, to si vážně netroufám říct… já vážně nevím…

Ovšem aj napriek tomu, že tento spolok je najaktívnejší, nastala pre neho nedávno ťažká doba a vy ste dokonca uvažoval o jeho zatvorení. Čo sa vám vtedy preháňalo hlavou?

– povzdechne – Ano.. to bylo v době zaútočení na naši fotogalerii… Povedlo se nám otevřít nové stránky a hned poté přišlo tohle… Bylo to nemilé a v té chvíli to bylo jako kdyby mě někdo bodl do srdce… V ty momenty jako kdyby pro mne všechna práce ztratila smysl… pár dní před tím jsme dělali „čistku“ neaktivních členů… a popravdě nás moc nezůstalo… proto jsem směřoval k rozhodnutí zavřít spolek… ovšem pak po rozmluvách s pár členy spolku jsem se rozhodl vytrvat a bojovat dál!

Čo alebo kto vás najviac presvedčil o tom, že má zmysel pokračovať ďalej? Ste rád, že ste spolok nakoniec nezatvoril? :)

Ta osůbka, která mne nejvíce přesvědčila jste byla vy, sl. Lucy.. :) Až mě to, co jste napsala, vehnalo do očí slzy… ale slzy štěstí… a přesně z toho důvodu jsem si prostě řekl, že musím bojovat dál… V tuto chvíli jsem nesmírně šťastný, že jsem spolek nezavřel :), jelikož se nám opravdu daří v aktivitě a přibývají i další členové.. z čehož mi srdíčko plesá radostí :) :)

Pamätám sa, ako veľmi som sa zľakla, keď som sa dopočula, že by sa mal zavrieť, lebo iba vďaka tomuto spolku som objavila lásku k foteniu :) Aké nové zmeny čakajú na spolok? Alebo teraz je už všetko ideálne? :)

Nic není nikdy ideální :) vždy se dá něco zlepšovat :) Jak jste si mohla sama povšimnout, rozjíždíme nové typy soutěží… Připravujeme rozdělení na soutěže pro veřejnost a soutěže jen pro členy spolku… dále chystáme změny ve stanovách spolku… Takže změn (a myslím že více než příjemných) bude více než dost:) každopádně je na co se těšit:)

Čo by ste na záver chcel povedať záujemcom, ktorí by chceli vstúpiť do nášho fotografického spolku? :)

Všem zájemcům, kteří doposud váhali nad přihlášením se do našeho spolku, doporučuji rozhodně se ničeho nebát. My jsme hodní a i když máte třeba pocit, že vaše fotky nejsou to pravé ořechové, nemějte strach a pošlete třeba jednu dvě fotografie na ukázku a my vám řekneme co a jak… Rozhodně se ale není čeho bát :) Třeba ještě najdete ve fotografování svou zálibu a potěšení jako mnoho z nás :) – mrkne na slečnu Lucy –

Ďakujem vám krásne za tento príjemný rozhovor a prajem vám veľa šťastia pri vedení spolku .-)

Já moc děkuji za rozhovor :) A děkuji:) Pevně věřím, že náš spolek si už to nejhorší vybral a ted budou jen sluníčkové dny:) Nashledanou!

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*