Trimeles / Rozhovory / Na krbe s p.p. Krisom Glowrom!
Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol TST – 3. úkol TST – 2.úkol TST – 1. úkol Netradiční rozhovor s profesory TNT je zpět a přináší sebou Bratříčka Není jezevec jako jezevec

Rozhovory

Na krbe s p.p. Krisom Glowrom!

Lucy Koralka: Pekný deň. Som rada, že ste prijal moje pozvanie. O vás sa vie, že ste vynikajúci profesor viacerých predmetov, ale okrem toho ste vedúci fotografického spolku. Ako vás napadlo založiť tento spolok? Kto stal za jeho založením na počiatku (trojica) ?

Kris Glowr: Přeji hezký den – posadí se do křesla a nalije si svůj oblíbený čaj a nabídne i studentce – Prvotní nápad na založení spolku přinesla sl. Bilkis se slečnou Lessien. A já se k nim se s´vým nadšením přidal. Rovnou jsem tedy odpověděl i na trojici zakládajících.

Ako by ste opísal prvý rok fungovania spolku?

– pokouší si zapnout své buňky mozkové – Nu.. tak ze začátku to bylo těžké.. jako všechny začátky.. Ovšem našlo se pár nadšenců, kteří se k nám připojili a tímjsme vlastně byli aktivním spolkem.. Poté ovšem přišla hluchá místa, která byla zaviněná nedostatkem času a dalšími jinými okolnostmi. Ale musím říct, že tuto krizi máme za sebou a žijeme dál .

Ako ste sa snažil riešiť tie hluché obdobia? Máte nejaké triky ako doviesť študentov k aktivite?

To je velice složité řešit hluché období, když já sám jsem byl indisponován a nebyl jsem schopen se všemu věnovat na 100%… Snažili jsme se vymýšlet soutěže a novinky… ale prostě to nějak nešlo… Nutit studenty k něčemu pořád dokola je prostě nesmysl… Prostě pokud sami členové nechtějí něco dělat, nemá to smysl, aby spolek fungoval. Ovšem my jsme lék našli… A to především díky Elle, která nám moc pomohla dát dohromady nové stránky a soutěže, které, jak pevně věřím, se rozjedou ve velkém :)… A to nejen soutěže pro členy spolku ale i pro všechny obyvatele hradu .

Áno mate pravdu :-) Spolok zmenil viackrát svoju webovú stránku, tak isto ako fotogalériu. Prečo k tomu došlo? Mohli by ste pripomenúť pôvodné stránky spolku? :)

Webovou stránku změnil především díky lepším možnostem ztvárnění stránek :) Vypadají mnohem lépe po stránce designu :) Myslím, že se všem určitě líbí více než ty původní, které leč jednoduché a obyčejné… Ale přesto svou úlohu splňovaly… Ale všechno potřebuje někdy opravit. Co se týče fotogalerie, naše stávající fotogalerie je umístěna prozatím v provizorních prostorách. Jelikož do té staré se nám nabourali neznámí pachatelé a do dnešní doby nebylo uzavřeno vyšetřování.. Je možné že ve stávajících prostorách také zůsteneme… Prozatím jsme nabídky na jiné prostory, které by nám vyhovovaly, neobdrželi..

Myslíte, že útok na našu fotogalériu bol zámerný, alebo páchateľ si ju vybral náhodne?

Tohle je otázka, kterou si pokládám velice často… Když už se dařilo našemu spolku „oživení“, tak přišla další rána pod pás… Vážně nemám tušení, co nebo kdo za tím může stát… Jen je mi to líto, protože to hatí jakoukoliv práci… Ale my se nevzdáváme a bojujeme dál… Nejhorší je ztráta všech dosavadních děl a fotek…

Áno, to veľmi dobre poznám. Dalo by sa povedať, že fotograficky spolok je jediný na hrade, ktorý pracoval najaktívnejšie. Myslíte, že má neprajníkov vo vnútri školy?

I můj názor je podobný tomu, že náš spolek je jeden z mála těch aktivních . Ovšem, jestli máme nějaké nepřátele na hradě, to si vážně netroufám říct… já vážně nevím…

Ovšem aj napriek tomu, že tento spolok je najaktívnejší, nastala pre neho nedávno ťažká doba a vy ste dokonca uvažoval o jeho zatvorení. Čo sa vám vtedy preháňalo hlavou?

– povzdechne – Ano.. to bylo v době zaútočení na naši fotogalerii… Povedlo se nám otevřít nové stránky a hned poté přišlo tohle… Bylo to nemilé a v té chvíli to bylo jako kdyby mě někdo bodl do srdce… V ty momenty jako kdyby pro mne všechna práce ztratila smysl… pár dní před tím jsme dělali „čistku“ neaktivních členů… a popravdě nás moc nezůstalo… proto jsem směřoval k rozhodnutí zavřít spolek… ovšem pak po rozmluvách s pár členy spolku jsem se rozhodl vytrvat a bojovat dál!

Čo alebo kto vás najviac presvedčil o tom, že má zmysel pokračovať ďalej? Ste rád, že ste spolok nakoniec nezatvoril? :)

Ta osůbka, která mne nejvíce přesvědčila jste byla vy, sl. Lucy.. :) Až mě to, co jste napsala, vehnalo do očí slzy… ale slzy štěstí… a přesně z toho důvodu jsem si prostě řekl, že musím bojovat dál… V tuto chvíli jsem nesmírně šťastný, že jsem spolek nezavřel :), jelikož se nám opravdu daří v aktivitě a přibývají i další členové.. z čehož mi srdíčko plesá radostí :) :)

Pamätám sa, ako veľmi som sa zľakla, keď som sa dopočula, že by sa mal zavrieť, lebo iba vďaka tomuto spolku som objavila lásku k foteniu :) Aké nové zmeny čakajú na spolok? Alebo teraz je už všetko ideálne? :)

Nic není nikdy ideální :) vždy se dá něco zlepšovat :) Jak jste si mohla sama povšimnout, rozjíždíme nové typy soutěží… Připravujeme rozdělení na soutěže pro veřejnost a soutěže jen pro členy spolku… dále chystáme změny ve stanovách spolku… Takže změn (a myslím že více než příjemných) bude více než dost:) každopádně je na co se těšit:)

Čo by ste na záver chcel povedať záujemcom, ktorí by chceli vstúpiť do nášho fotografického spolku? :)

Všem zájemcům, kteří doposud váhali nad přihlášením se do našeho spolku, doporučuji rozhodně se ničeho nebát. My jsme hodní a i když máte třeba pocit, že vaše fotky nejsou to pravé ořechové, nemějte strach a pošlete třeba jednu dvě fotografie na ukázku a my vám řekneme co a jak… Rozhodně se ale není čeho bát :) Třeba ještě najdete ve fotografování svou zálibu a potěšení jako mnoho z nás :) – mrkne na slečnu Lucy –

Ďakujem vám krásne za tento príjemný rozhovor a prajem vám veľa šťastia pri vedení spolku .-)

Já moc děkuji za rozhovor :) A děkuji:) Pevně věřím, že náš spolek si už to nejhorší vybral a ted budou jen sluníčkové dny:) Nashledanou!

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*