Trimeles / Rozhovory / Na krbe s p.p. Krisom Glowrom!
Za hranice kouzelného světa – I. část Kagíkování – Bystrozor II. Knižní beseda Příčná kombinatorika III – Famfrpál Amanda Wright: „Nevyhrožuju, neslibuju, neuplácím.“ Dungeons&Dragons aneb Každý může být hrdinou I. Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království

Rozhovory

Na krbe s p.p. Krisom Glowrom!

Lucy Koralka: Pekný deň. Som rada, že ste prijal moje pozvanie. O vás sa vie, že ste vynikajúci profesor viacerých predmetov, ale okrem toho ste vedúci fotografického spolku. Ako vás napadlo založiť tento spolok? Kto stal za jeho založením na počiatku (trojica) ?

Kris Glowr: Přeji hezký den – posadí se do křesla a nalije si svůj oblíbený čaj a nabídne i studentce – Prvotní nápad na založení spolku přinesla sl. Bilkis se slečnou Lessien. A já se k nim se s´vým nadšením přidal. Rovnou jsem tedy odpověděl i na trojici zakládajících.

Ako by ste opísal prvý rok fungovania spolku?

– pokouší si zapnout své buňky mozkové – Nu.. tak ze začátku to bylo těžké.. jako všechny začátky.. Ovšem našlo se pár nadšenců, kteří se k nám připojili a tímjsme vlastně byli aktivním spolkem.. Poté ovšem přišla hluchá místa, která byla zaviněná nedostatkem času a dalšími jinými okolnostmi. Ale musím říct, že tuto krizi máme za sebou a žijeme dál .

Ako ste sa snažil riešiť tie hluché obdobia? Máte nejaké triky ako doviesť študentov k aktivite?

To je velice složité řešit hluché období, když já sám jsem byl indisponován a nebyl jsem schopen se všemu věnovat na 100%… Snažili jsme se vymýšlet soutěže a novinky… ale prostě to nějak nešlo… Nutit studenty k něčemu pořád dokola je prostě nesmysl… Prostě pokud sami členové nechtějí něco dělat, nemá to smysl, aby spolek fungoval. Ovšem my jsme lék našli… A to především díky Elle, která nám moc pomohla dát dohromady nové stránky a soutěže, které, jak pevně věřím, se rozjedou ve velkém :)… A to nejen soutěže pro členy spolku ale i pro všechny obyvatele hradu .

Áno mate pravdu :-) Spolok zmenil viackrát svoju webovú stránku, tak isto ako fotogalériu. Prečo k tomu došlo? Mohli by ste pripomenúť pôvodné stránky spolku? :)

Webovou stránku změnil především díky lepším možnostem ztvárnění stránek :) Vypadají mnohem lépe po stránce designu :) Myslím, že se všem určitě líbí více než ty původní, které leč jednoduché a obyčejné… Ale přesto svou úlohu splňovaly… Ale všechno potřebuje někdy opravit. Co se týče fotogalerie, naše stávající fotogalerie je umístěna prozatím v provizorních prostorách. Jelikož do té staré se nám nabourali neznámí pachatelé a do dnešní doby nebylo uzavřeno vyšetřování.. Je možné že ve stávajících prostorách také zůsteneme… Prozatím jsme nabídky na jiné prostory, které by nám vyhovovaly, neobdrželi..

Myslíte, že útok na našu fotogalériu bol zámerný, alebo páchateľ si ju vybral náhodne?

Tohle je otázka, kterou si pokládám velice často… Když už se dařilo našemu spolku „oživení“, tak přišla další rána pod pás… Vážně nemám tušení, co nebo kdo za tím může stát… Jen je mi to líto, protože to hatí jakoukoliv práci… Ale my se nevzdáváme a bojujeme dál… Nejhorší je ztráta všech dosavadních děl a fotek…

Áno, to veľmi dobre poznám. Dalo by sa povedať, že fotograficky spolok je jediný na hrade, ktorý pracoval najaktívnejšie. Myslíte, že má neprajníkov vo vnútri školy?

I můj názor je podobný tomu, že náš spolek je jeden z mála těch aktivních . Ovšem, jestli máme nějaké nepřátele na hradě, to si vážně netroufám říct… já vážně nevím…

Ovšem aj napriek tomu, že tento spolok je najaktívnejší, nastala pre neho nedávno ťažká doba a vy ste dokonca uvažoval o jeho zatvorení. Čo sa vám vtedy preháňalo hlavou?

– povzdechne – Ano.. to bylo v době zaútočení na naši fotogalerii… Povedlo se nám otevřít nové stránky a hned poté přišlo tohle… Bylo to nemilé a v té chvíli to bylo jako kdyby mě někdo bodl do srdce… V ty momenty jako kdyby pro mne všechna práce ztratila smysl… pár dní před tím jsme dělali „čistku“ neaktivních členů… a popravdě nás moc nezůstalo… proto jsem směřoval k rozhodnutí zavřít spolek… ovšem pak po rozmluvách s pár členy spolku jsem se rozhodl vytrvat a bojovat dál!

Čo alebo kto vás najviac presvedčil o tom, že má zmysel pokračovať ďalej? Ste rád, že ste spolok nakoniec nezatvoril? :)

Ta osůbka, která mne nejvíce přesvědčila jste byla vy, sl. Lucy.. :) Až mě to, co jste napsala, vehnalo do očí slzy… ale slzy štěstí… a přesně z toho důvodu jsem si prostě řekl, že musím bojovat dál… V tuto chvíli jsem nesmírně šťastný, že jsem spolek nezavřel :), jelikož se nám opravdu daří v aktivitě a přibývají i další členové.. z čehož mi srdíčko plesá radostí :) :)

Pamätám sa, ako veľmi som sa zľakla, keď som sa dopočula, že by sa mal zavrieť, lebo iba vďaka tomuto spolku som objavila lásku k foteniu :) Aké nové zmeny čakajú na spolok? Alebo teraz je už všetko ideálne? :)

Nic není nikdy ideální :) vždy se dá něco zlepšovat :) Jak jste si mohla sama povšimnout, rozjíždíme nové typy soutěží… Připravujeme rozdělení na soutěže pro veřejnost a soutěže jen pro členy spolku… dále chystáme změny ve stanovách spolku… Takže změn (a myslím že více než příjemných) bude více než dost:) každopádně je na co se těšit:)

Čo by ste na záver chcel povedať záujemcom, ktorí by chceli vstúpiť do nášho fotografického spolku? :)

Všem zájemcům, kteří doposud váhali nad přihlášením se do našeho spolku, doporučuji rozhodně se ničeho nebát. My jsme hodní a i když máte třeba pocit, že vaše fotky nejsou to pravé ořechové, nemějte strach a pošlete třeba jednu dvě fotografie na ukázku a my vám řekneme co a jak… Rozhodně se ale není čeho bát :) Třeba ještě najdete ve fotografování svou zálibu a potěšení jako mnoho z nás :) – mrkne na slečnu Lucy –

Ďakujem vám krásne za tento príjemný rozhovor a prajem vám veľa šťastia pri vedení spolku .-)

Já moc děkuji za rozhovor :) A děkuji:) Pevně věřím, že náš spolek si už to nejhorší vybral a ted budou jen sluníčkové dny:) Nashledanou!

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*