Trimeles / Hluboké myšlenky - aneb co všechno z nás vypadlo / Třiďme odpad, aneb i Grapínka chce jíst!
Zápisník jednoho dinosaura VIII – Dinosaurus v profilize Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2026 Kouzelníci v mudlovských profesích: Mudlovské nakladatelství Ema Jane Michaels: „Neutrácet – to je asi ta nejlepší rada.“ Kouzelníci v mudlovských profesích: Strašnická Shrnutí školního roku Zima 2026 Kváskohraní 1. díl Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2026 Vtipem ku zdraví Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál – Výsledky Valerie Torres: „Bojím se asi úplně všeho, i když to nedávám znát.“ S rampouchem u nosu Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál Trimeles na cestách – Španělsko, Andalusie – co lze stihnout za 4 dny Jezevčí desatero líného přežití (nejen) nováčka Když jezevci v zimě nespí Manipuluju, manilujuleš, manipuluje… Aneb o neetických komunikačních technikách Silvestrovské odznáčkové zápolení Vánoce v jezevčí noře Kouzelný vánoční (ne)článek Co pod stromeček po kouzelnicku? Jak jsem (ne)dostala školní trest Mrzimorský vánoční playlist 2025 Jak vyzrát na Vánoce aneb Stres pod stromeček nezabalíš Deskohráčův stolek: Co pod stromeček po česku Podzimní výprava do lesa Deskohráčův stolek: Černý pátek na Planetě her Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 2. část Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 1. část Trimeles na cestách: 221B Baker street, London Pohyb? Co takhle běh? A dokonce závod Magické podniky II.: Magic Rooms Hoř, ohénku, plápolej! – Soudný den se blíží Hoř, ohénku, plápolej! – kolo poslední Hoř, ohénku, plápolej! – 8. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 7. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 6. kolo Rozhovor se Snaživcem a Vicesnaživcem roku Léto 2025: „Kalli a strhnout? Ta mě ještě dovyhecovala a bila mě, aby mě popohnala.“ Hoř, ohénku, plápolej! – 5. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 4. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – Hurá na tržiště! Hoř, ohénku, plápolej! – 3. kolo Mrzimor hledá Talent – 2. a 3. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 2. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 1. kolo a seznam účastníků Výprava za posly jara – 2. část Hoř, ohénku, plápolej! – Registrace a pravidla Mrzimorský Poklad Miloval bys mě, kdybych byla hydrant? Výprava za posly jara – 1. část Počátky: Moje první fandění Trimeles na cestách – Řím Všechno může být písnička Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2025 Trimeles na cestách – Do Rakouska nejen na lyže Mrzimor hledá talent – 1. kolo Vajcolov začíná Březnový deskoherní sraz Mrzimorský slavnostní večírek Love Office – Konec a zvonec Počátky: Žlutá je barva naše Packa za packou aneb Z domácího chlívku Zápisník jednoho dinosaura VII. – Dinosaurus a KOZA Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2025 Love Office – 2. kolo Kecy z nory znovu na scéně! Love Office – 1. kolo Valentýn? NE! Raději knihu! Co si pustit na (Ne)Valentýna? Jak odrbat Valentýna aneb Ušetři a nenaštvi svou drahou polovičku s Trimelem Love Office – Zachraň láskou zkroušené Sametová láska DIY – 10. díl Náborová propagační kampaň aneb kdyby byly náborové kampaně upřímné Petronela Uječená: „Druhé místo můžu přijmout se vztyčenou hlavou a nebudu o nic míň Petronela, stejně jako bych nebyla o nic víc Petronela, kdybych Snaživce roku vyhrála.“ Knižní klub u Trimela – Dobrá znamení Deskohráčův stolek: Kaskádie Perníčkový sraz U Přemotivovaného Poličkáře O sežraných perníčcích a kolektivní obřadní písni Adventní pohádkování IV. – Typískovy první Vánoce Televizní Vánoce V. – Vánoční seriály Televizní Vánoce IV. – Vánoční filmy z jiných zemí Vánoce: Stále svátek, nebo obchodní příležitost? Televizní Vánoce III. – Vánoční americké filmy Vánoční tvoření DIY – 9. díl Televizní Vánoce II. – Vánoční české filmy Adventní pohádkování III. – Starouš Tobias a jeho nečekané Vánoce Vánoční playlist aneb průlet vánočním hradem Televizní Vánoce I. – Vánoční animáky Adventní pohádkování II. – Zázraky nejen o Vánocích Vánoční věnce Vše, co jste kdy chtěli vědět o omalovánkách I. Adventní pohádkování I – Kouzelný vánoční zvoneček Adventní pohádkování – vše o soutěži Trimeles na cestách – magická Šumava Cesta za pokladem Kam i králové chodí sami aneb 19. listopad jako MDT Emoji na Hradě VII. Cesta za jiskrou Ohnivce Hog v kocke 20 a 2/2 – Neviditelný speciál

Hluboké myšlenky - aneb co všechno z nás vypadlo

Třiďme odpad, aneb i Grapínka chce jíst!

Je to již pár dní, co do života naší koleje zasáhla tragická událost… nicméně Grapínka je stále mezi námi, i když tak trochu průhledná. A spolu s tím vyvstala i jedna otázka – co vlastně duchové jedí? Přeci jenom Susy byla u nás v kolejce minimálně, Grapínka je tam naopak furt. A protože kolej je vlastně druhá rodina, tak se na nás žluté nahrnula i povinnost naší milé dušici zajistit jídlo. A jak jsme to vyřešili? To se dozvíte v článku! =D
Strava ducha se od té lidské přeci jenom liší. Osobně jsem nezkoumala, zda mají duši žaludek (a ani po tom nějak zvlášť netoužím), takže logicky je ta strava tak trochu fakt jiná. Pokud jste četli i knihy o Harrym Potterovi, konkrétně díl druhý, tak i víte, jak vypadá taková duší oslava úmrtí. A tím pádem i jídlo… 
Pro ty, co nečetli – duší jídlo musí splňovat povinně pouze jednu podmínku – být extrémně shnilé, prošlé, zapachájící, nejlépe v polovině rozkladu… 
Jenže, představte si, že byste někdy museli takové jídlo uchovávat. To bychom prosím tím smradem zabili celou školu a vynalezli tam účinnou, u mudlů použitelnou, chemickou zbraň. My žlutí jsme ale dost šikovní a hlavně máme mezi sebou Sophinku, která umí čarovat nejen úžasné dorty, ale i šedé speciální nádoby, kam můžeme odkládat vhodné potraviny pro naši Grapínku. Navíc díky dalším kouzlům se žádný zápach nedostane ven, a tak máme v naší kolejce ten nádherný čistý vzduch, občas obohacený o vůni z kuchyně…

Vzhledem k tomu jsem se rozhodla i naší milé dušice optat, co vlastně má ráda a co upředňostňuje. Zde podávám i její odpověď. =)

Jak už jste si mohli všimnout, jsem spíše masožravec.
Takže bych uvítala:
Zahnívající ryby, uleželou svíčkovou, zasmrádlé skopové – to je extra pochoutka. Možná i nějaký to vepřový bych snesla. Kuřecí nechci, leda že by bylo pěkně zelený.
Pokud jde o zeleninu a ovoce – tak ač nerada, musím i já žít… hmm přežívat… hmm… sakra! Existovat! Musím existovat zdravě.
Dávám přednost shnilým bramborám, plesnivému ovoci – především jablka a švestky.
Ze sýrů si pochutnám na olomouckých tvarůžkách, romadůru a nivě.
Jinak samozřejmě zrecykluju všechno, co najdu v korýtku :D A když vám tam občas spadne nějaký prošlý dortík, nebudu se zlobit :D

Takže žlutí, už víme, co recyklovat, přece nenecháme naši dušici o hladu! =D 
Elizabeth Gibsonová 
PS: Teď mě tak napadá… víte, jak jsme měli tu soutěž s obrazárnou? =D Máme nové heslo – Jsem Mrzimor. Jsem ekologický! =D

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*