Trimeles / Nováčci / Nováčkovská soutěž - 1.kolo
Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol

Nováčci, Soutěže

Nováčkovská soutěž – 1.kolo

Vítejte, vítejte nováčci!
Žlutý Trimeles Vám přináší 1. kolo dlouho slibované Nováčkovské soutěže.
Kdo se zapojí do všech kol, může se těšit na odměnu a ten nejlepší získá zbrusu novou školní uniformu!


Ale už k věci. V prvním kole jsme si pro Vás připravili dva úkoly.
Jako první tu máme osmisměrku od Sylvii.

POZOR! Vyškrknout se musí ještě slovo Prasinky, aby vše vycházelo!!!
Jen ještě vsuvka, ty červená velká X nic neznamenají, těch si tam nevšímejte :)

Druhá část je od naší prefektky Elizabeth. Ta si pro Vás připravila malý testík vědomostí o naší škole.
Tady je její zadání:
Vaším úkolem je vyluštit kvíz. Za každou odpovědí máte písmenko, když určíte správnou odpověď, písmeno si zaznamenejte. Na konci by vám mělo vyjít slovo. Kromě samotného poslání tajenky můžete i napsat, co to vlastně je, za to dostanete menší bodový bonus. :) Doufám, že je vše jasné, kdyžtak otázky do sovince.
1) Zakladatelkou naší školy je…
a) Betelgeuse Orionis (N)
b) Sefrenie z Ylary (S)
c) Hvězda Hogwartská (P)

2) Náš pan ředitel vlastní:
a) Baziliška (R)
b) Fénixe (E)
c) Kachničku (E)

3) Jak se jmenuje dívka, která má nejvíce titulů Snaživec roku?
a) Jane Mooren (B)
b) Cerridwen Lowra Antares (D)
c) Ellka Willowa (A)

4) Když se řekne „Pojď na krb.“, znamená to:
a) Nic to neznamená, má to za úkol mást okolí. (S)
b) Sedni se na krbovou římsu krbu v kolejní místnosti. (E) 
c) Pojď si povídat na mudlovské ICQ. (M)

5) Na hradě se vyskytuje jeden kočkodlak. Kdo to je?
a) Serge Renine (L)
b) Riannon Evansova (I)
c) Paní Norrisová (I)

6) Kolik úkolů a esejí musíte v předmětu napsat, abyste postoupili do dalšího ročníku?
a) 4 úkoly a 1 esej (B)
b) 8 úkolů a žádná esej (N)
c) Nemusíte napsat nic (V)

7)V minimálně jakém ročníku musíte být, abyste se mohli stát prefektem?
a) v 5. Ročníku (Í)
b) v 1. Ročníku rozšiřujícího studia (K)
c) v 1. Ročníku (O)

8) Kde se pravidelně koná Letní výjezdní seminář?
a) v Praze (Y) 
b) v Honorově (J)
c) v Godrikově dole (R)

A teď POZOR!!!
Vypracování 1. části, tedy tajenku, posílejte do sovince Samanthy Ulvenové!
A vypracování 2. části posílejte Elizabeth Gibsonové, ať Vám může přidat nějaký ten bonusek, jak psala výše :)
Čas na odevzdání úkolů máte ode dneška, tedy 1.2 do nedělní půlnoci, tedy 3.2. Poté se můžete těšit na další kolo.
Odpovědi posílejte do sovinců. Pokud nemáte vlastní sovku, tak se nebojte poprosit staršího studenta  o půjčení a nebo si půjčte ve školním sovinci. /ůjčení v sovinci stojí 1 scvrček.

Snad nemusím ani psát, že úkoly plní každý zvlášť. Pokud bychom přišli na nějaký podvod, tak okamžitě dotyčné ze soutěže vyřadíme. Ale myslím, že jsou to opravdu jednoduché úkoly a že to všichni hravě zvládnete :)
Těším se na Vaše vypracování :)
Samantha, primuska

Jeden komentář

  1. Samantha 2. 2. 2013 14:35

    Všechny sovky mi došli, nebojte nováčci…odpovím hromadně v neděli večer, jak budu na internetu, teď jsem na horách jen na tel :)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*