Trimeles / Nováčci / Nováčkovská soutěž - 1.kolo
Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá?

Nováčci, Soutěže

Nováčkovská soutěž – 1.kolo

Vítejte, vítejte nováčci!
Žlutý Trimeles Vám přináší 1. kolo dlouho slibované Nováčkovské soutěže.
Kdo se zapojí do všech kol, může se těšit na odměnu a ten nejlepší získá zbrusu novou školní uniformu!


Ale už k věci. V prvním kole jsme si pro Vás připravili dva úkoly.
Jako první tu máme osmisměrku od Sylvii.

POZOR! Vyškrknout se musí ještě slovo Prasinky, aby vše vycházelo!!!
Jen ještě vsuvka, ty červená velká X nic neznamenají, těch si tam nevšímejte :)

Druhá část je od naší prefektky Elizabeth. Ta si pro Vás připravila malý testík vědomostí o naší škole.
Tady je její zadání:
Vaším úkolem je vyluštit kvíz. Za každou odpovědí máte písmenko, když určíte správnou odpověď, písmeno si zaznamenejte. Na konci by vám mělo vyjít slovo. Kromě samotného poslání tajenky můžete i napsat, co to vlastně je, za to dostanete menší bodový bonus. :) Doufám, že je vše jasné, kdyžtak otázky do sovince.
1) Zakladatelkou naší školy je…
a) Betelgeuse Orionis (N)
b) Sefrenie z Ylary (S)
c) Hvězda Hogwartská (P)

2) Náš pan ředitel vlastní:
a) Baziliška (R)
b) Fénixe (E)
c) Kachničku (E)

3) Jak se jmenuje dívka, která má nejvíce titulů Snaživec roku?
a) Jane Mooren (B)
b) Cerridwen Lowra Antares (D)
c) Ellka Willowa (A)

4) Když se řekne „Pojď na krb.“, znamená to:
a) Nic to neznamená, má to za úkol mást okolí. (S)
b) Sedni se na krbovou římsu krbu v kolejní místnosti. (E) 
c) Pojď si povídat na mudlovské ICQ. (M)

5) Na hradě se vyskytuje jeden kočkodlak. Kdo to je?
a) Serge Renine (L)
b) Riannon Evansova (I)
c) Paní Norrisová (I)

6) Kolik úkolů a esejí musíte v předmětu napsat, abyste postoupili do dalšího ročníku?
a) 4 úkoly a 1 esej (B)
b) 8 úkolů a žádná esej (N)
c) Nemusíte napsat nic (V)

7)V minimálně jakém ročníku musíte být, abyste se mohli stát prefektem?
a) v 5. Ročníku (Í)
b) v 1. Ročníku rozšiřujícího studia (K)
c) v 1. Ročníku (O)

8) Kde se pravidelně koná Letní výjezdní seminář?
a) v Praze (Y) 
b) v Honorově (J)
c) v Godrikově dole (R)

A teď POZOR!!!
Vypracování 1. části, tedy tajenku, posílejte do sovince Samanthy Ulvenové!
A vypracování 2. části posílejte Elizabeth Gibsonové, ať Vám může přidat nějaký ten bonusek, jak psala výše :)
Čas na odevzdání úkolů máte ode dneška, tedy 1.2 do nedělní půlnoci, tedy 3.2. Poté se můžete těšit na další kolo.
Odpovědi posílejte do sovinců. Pokud nemáte vlastní sovku, tak se nebojte poprosit staršího studenta  o půjčení a nebo si půjčte ve školním sovinci. /ůjčení v sovinci stojí 1 scvrček.

Snad nemusím ani psát, že úkoly plní každý zvlášť. Pokud bychom přišli na nějaký podvod, tak okamžitě dotyčné ze soutěže vyřadíme. Ale myslím, že jsou to opravdu jednoduché úkoly a že to všichni hravě zvládnete :)
Těším se na Vaše vypracování :)
Samantha, primuska

Jeden komentář

  1. Samantha 2. 2. 2013 14:35

    Všechny sovky mi došli, nebojte nováčci…odpovím hromadně v neděli večer, jak budu na internetu, teď jsem na horách jen na tel :)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*