Jako další na cestě našeho poznání přichází na řadu město s kouzelným jménem Karlovy Vary.
Myslím, že není nikdo, kdo by o tomto lázeňském městě se zhruba 50 tisíci obyvateli neslyšel. Jedná se totiž o naše, jestli ne nejznámější, tak určitě nejnavštěvovanější lázeňské centrum. Toto místo se stalo městem roku 1370, kdy mu tato práva udělil sám Karel IV. Do té doby se zde nacházel pouze pramen a lázně.
Jak se dá předpokládat, místní se zaměřují hlavně na lázeňství a turismus. Přispívá k tomu i to, že se v okolí nachází chráněné krajinné oblasti, což znamená spoustu krásné a neporušené přírody.
Snad bych ještě měla zmínit těžbu kaolinu pro výrobu keramiky. Pak výrobu skla a samozřejmě minerálky (například jsou Poděbradka a Mattoni). No, a když už jsme u toho pitiva, tak musíme zmínit i jistého pana Jana Bechera, podle kterého nepojmenován jeho výborný likér, Becherovka.
Chtěla jsem tento obecný úvod opět zakončit nějakými těmi známými osobnostmi, ale hned mě vyděsil výčet fyziků, takže jsem knihu zase zaklapla a použiji jen svou paměť, která vás může informovat o Jiřím Bartoškovi, herci a zároveň prezidentu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a pak možná ještě o Vokounovi, což by měl být mezi mudly známý sportovec.
A teď už rychle za Palačinkou Med Džemovou, která vám o svém městě poví to, co já nemůžu…
V Karlových Varech je několik míst, které pro mě mnoho znamenají. Jsou to nejen památky, ale také miluji lázeňské lesy s jejich tajemnými zákoutími. V lese je spoustu míst, která na mě působí velmi magicky a mají na mě uklidňující vliv.
V samém srdci lázeňské zóny Karlových Varů, v těsné blízkosti Vřídla (největší pramen termální vody v KV.), stojí římskokatolický chrám sv. Máří Magdalény. Je to místo klidu a míru. Pokaždé když mi nějaká myšlenka nedá spát, chodím tam a snažím se získat odpovědi nebo řešení situací. Pozoruji barevné vitráže a zdá se mi, že díky nim je toto místo tak magické a tolik mě k sobě přitahuje i přesto, že nejsem tak úplně věřící.
Nejvíce mě však fascinuje, že pokaždé když jdu na procházku do lesa a objevím další spoustu kouzelných míst. Mezi moje další oblíbené místo patří Goethova vyhlídka. Obyčejní turisté ji jen tak nenajdou, protože se nachází hluboko v lese a obvyklou procházkou na ni jen tak nenarazíte. Je to klidné místo pro čtení knih.
Ovšem absolutně nejzvláštnějším místem v Karlových Varech je Japonská zahrádka. Je to místo, kde cítíte historii a vnímáte každým kouskem těla japonskou kulturu. Mimořádné místo pro meditace a relaxování. Unikátní Japonská zahrada je součástí rozlehlého anglického parku kolem Parkhotelu Richmond. Kromě Japonské zahrady tu najdete několik soch, pomníků a další zajímavosti.
Dalším krásným místem je Malé Versailes je to malý parčík s jezírkem a spoustou kachniček. Je to místo, kde často nabírám síly, když jsem unavená.
Mám ještě jedno místo, o kterém ovšem absolutně nikdo neví a já bych byla ráda, kdyby to tak pochopitelně zůstalo, ale přesto alespoň pošlu mudlo obrázek. ;)
Mně nezbývá, než vám poděkovat, že jste dočetli až sem a pozvat vás na další město, kterým tentokrát bude Plzeň.