Trimeles / Co se kde šustne / Jedna a půl novinky
Zápisník jednoho dinosaura VIII – Dinosaurus v profilize Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2026 Kouzelníci v mudlovských profesích: Mudlovské nakladatelství Ema Jane Michaels: „Neutrácet – to je asi ta nejlepší rada.“ Kouzelníci v mudlovských profesích: Strašnická Shrnutí školního roku Zima 2026 Kváskohraní 1. díl Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2026 Vtipem ku zdraví Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál – Výsledky Valerie Torres: „Bojím se asi úplně všeho, i když to nedávám znát.“ S rampouchem u nosu Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál Trimeles na cestách – Španělsko, Andalusie – co lze stihnout za 4 dny Jezevčí desatero líného přežití (nejen) nováčka Když jezevci v zimě nespí Manipuluju, manilujuleš, manipuluje… Aneb o neetických komunikačních technikách Silvestrovské odznáčkové zápolení Vánoce v jezevčí noře Kouzelný vánoční (ne)článek Co pod stromeček po kouzelnicku? Jak jsem (ne)dostala školní trest Mrzimorský vánoční playlist 2025 Jak vyzrát na Vánoce aneb Stres pod stromeček nezabalíš Deskohráčův stolek: Co pod stromeček po česku Podzimní výprava do lesa Deskohráčův stolek: Černý pátek na Planetě her Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 2. část Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 1. část Trimeles na cestách: 221B Baker street, London Pohyb? Co takhle běh? A dokonce závod Magické podniky II.: Magic Rooms Hoř, ohénku, plápolej! – Soudný den se blíží Hoř, ohénku, plápolej! – kolo poslední Hoř, ohénku, plápolej! – 8. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 7. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 6. kolo Rozhovor se Snaživcem a Vicesnaživcem roku Léto 2025: „Kalli a strhnout? Ta mě ještě dovyhecovala a bila mě, aby mě popohnala.“ Hoř, ohénku, plápolej! – 5. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 4. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – Hurá na tržiště! Hoř, ohénku, plápolej! – 3. kolo Mrzimor hledá Talent – 2. a 3. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 2. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 1. kolo a seznam účastníků Výprava za posly jara – 2. část Hoř, ohénku, plápolej! – Registrace a pravidla Mrzimorský Poklad Miloval bys mě, kdybych byla hydrant? Výprava za posly jara – 1. část Počátky: Moje první fandění Trimeles na cestách – Řím Všechno může být písnička Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2025 Trimeles na cestách – Do Rakouska nejen na lyže Mrzimor hledá talent – 1. kolo Vajcolov začíná Březnový deskoherní sraz Mrzimorský slavnostní večírek Love Office – Konec a zvonec Počátky: Žlutá je barva naše Packa za packou aneb Z domácího chlívku Zápisník jednoho dinosaura VII. – Dinosaurus a KOZA Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2025 Love Office – 2. kolo Kecy z nory znovu na scéně! Love Office – 1. kolo Valentýn? NE! Raději knihu! Co si pustit na (Ne)Valentýna? Jak odrbat Valentýna aneb Ušetři a nenaštvi svou drahou polovičku s Trimelem Love Office – Zachraň láskou zkroušené Sametová láska DIY – 10. díl Náborová propagační kampaň aneb kdyby byly náborové kampaně upřímné Petronela Uječená: „Druhé místo můžu přijmout se vztyčenou hlavou a nebudu o nic míň Petronela, stejně jako bych nebyla o nic víc Petronela, kdybych Snaživce roku vyhrála.“ Knižní klub u Trimela – Dobrá znamení Deskohráčův stolek: Kaskádie Perníčkový sraz U Přemotivovaného Poličkáře O sežraných perníčcích a kolektivní obřadní písni Adventní pohádkování IV. – Typískovy první Vánoce Televizní Vánoce V. – Vánoční seriály Televizní Vánoce IV. – Vánoční filmy z jiných zemí Vánoce: Stále svátek, nebo obchodní příležitost? Televizní Vánoce III. – Vánoční americké filmy Vánoční tvoření DIY – 9. díl Televizní Vánoce II. – Vánoční české filmy Adventní pohádkování III. – Starouš Tobias a jeho nečekané Vánoce Vánoční playlist aneb průlet vánočním hradem Televizní Vánoce I. – Vánoční animáky Adventní pohádkování II. – Zázraky nejen o Vánocích Vánoční věnce Vše, co jste kdy chtěli vědět o omalovánkách I. Adventní pohádkování I – Kouzelný vánoční zvoneček Adventní pohádkování – vše o soutěži Trimeles na cestách – magická Šumava Cesta za pokladem Kam i králové chodí sami aneb 19. listopad jako MDT Emoji na Hradě VII. Cesta za jiskrou Ohnivce Hog v kocke 20 a 2/2 – Neviditelný speciál

Co se kde šustne

Jedna a půl novinky

Krásný den, čtenáři Žlutého Trimela ツ

Dnes vám přinášíme jedna a půl novinky. Ta polovina je, že nám odstoupila a zároveň se zmrazila doposud šéfredaktorka Draggita Lea Ostrodrápková.

Tato nadějná slečna v mnoha oblastech pozvedla časopis na hradní úroveň. Její práce byla nelehká, neboť před jejím nástupem fungoval Trimeles jen sporadicky. Avšak brzy po převzetí žezla se tento časopis rozjel a první týdny až měsíce byly uchvacující. Během týdne, převážně obden, se objevil článek nebo články, a bylo co číst. Články byly zajímavé, vtipné, odpočinkové, poučné a také měly úroveň.

Později pod touto ostrou vedoucí vznikla i poradna Žlutého Trimela, nám známé soudky. A jako prakticky poslední počin byl Turnaj pro nováčky, tentokrát v jedinečném webovém rozhraní. Nikdy předtím to tady nebylo a nápad to byl zcela skvělý, podobně i realizace. Slyšeli jsme jen pozitivní ohlasy a Trimeles se znovu – po odmlkách – ukázal v dobrém světle.

Draggita rovněž pracovala i na zlepšení úrovně samotných přispěvatelů. Vodila je ke Třem a tam poukazovala, co v příštích článcích mohou udělat lépe.
Jsem rád, že redakcí proletěla energie jí vlastní, protože nám ukázala jinou perspektivu, kterou se časopis vést dá i nedá. Nabídla nám nové možnosti, ať už akce jako tombola, Halloween čistě v Trimelovi, nebo i speciální Turnaj pro nováčky.

 

Spící jezevci

Nic ovšem netrvá věčně a ať už chceme či nikoliv, lidé odchází a jiní přichází. Jak ti dva jezevci tady dole. Zatímco se pár vydal spát, nahoře se již probudil jiný a vylézá ze své domoviny.
Kam asi směřují jeho kroky? Má už cestu ušlapanou nebo teprve ji vytvoří? Co najde třetí jezevec z Trimela? A jak se vlastně jmenuje?

Na tyto otázky se určitě dozvíme odpověď někdy na konci aktuálního školního roku. Alespoň do té doby uvítejme, prosím, zástupce Žlutého Trimela, Andrewa Uroborose!

Přijímá články na obvyklé adrese tohoto časopisu, na trimeleszavinacgmail.com. Spěšná (a klidně i méně spěšná) sova kohokoliv, kdo chce něco napsat (za odměnu, samozřejmě), bude vítána :)

Potřebujeme tebe…co třeba začít páteční výpravou? ;)

Děkuji Draggitě za odvedenou práci a děkuji i Andymu, že se dočasně ujímá zástupce,
Nich(r)olas

12 komentářů

  1. Kim 24. 3. 2015 21:56

    Děkují Draggí za pěkné články :)) A Andílku gratuluji k zástupci :)) Ať se daří ;)

  2. Andrew 25. 3. 2015 00:58

    Díky, Kimonko. Zkusíme to nenechat umřít :o)

  3. Tess 25. 3. 2015 06:44

    Držím neskutečně palce ;)

  4. Chester Mk. 25. 3. 2015 08:50

    Gratuluju, Andy, přeji hodně parádních článků a síly, protože máš kolejních aktivit fakt spousty, tak vážně smekám. :o)
    Když byla Drak aktivní, bylo to super. Děkuju za ten čas, který Trimelovi obětovala, mohla jsem si krásně číst. :o)
    Jen je trochu komické, že se to řeší až teď. ŽT je neaktivní už nějakou dobu a po celou dobu se to nijak neřešilo, teprve až teď, když Draggita odchází, je najednou zástupce? To mi chcete říct, že kdyby Drak neodcházela, tak by to tu pořád bylo takhle mrtvé a vlastně by to bylo v pořádku? Bylo, protože to bylo vidět, že se neaktivita neřešila. Jako by vedení na Trimela zapomnělo.
    I když jsme se dali dohromady a běžíme si pro body, jsou stále věci, ve kterých jsme nejhorší a vlastně to necháváme být, dokud dotyčný neodejde, i když už třeba nestíhá svou práci vykonávat.
    To samé bylo u famfrpálu minulý rok, kdy posledních pár tréninků stálo za starou belu. Teď Trimeles.
    Tak si říkám, co to asi bude příště? + smutně se usměje a zavrtí hlavou +

  5. Grapi 25. 3. 2015 10:27

    Chester příště tě zavřeme do sklepení a zapomeneme, že tam jsi. :)

  6. Chester Mk. 25. 3. 2015 10:53

    To bys ještě koukala, jaký bych tam provedla přestavby a znovelizovala ho! XD

  7. Mefista Č 25. 3. 2015 11:18

    Upřímně mi způsob vedení Mrzimoru bere chuť snažit se pro tuhle kolej něco udělat, protože to zásadní se stejně odsouvá podivně do pozadí. Ti, co by mohli něco konečně změnit a pomoci v něčem koleji, jako by ji sami podkopávali. Všichni jsou báječní, poplácávají se po ramenou, a když přijde někdo, kdo vyjádří názor, že věci nejsou udělány tak, jak by být mohly, snaží se ho jakkoliv umlčet. Myslela jsem, že je to o dialogu. O tom, že každý může přijít s návrhy na zlepšení, které ovšem nebudou diplomaticky smeteny ze stolu. Naivně jsem si myslela, že tu jde o kolej a o její zlepšení. A přitom tu jde opět pouze o sympatie a nesympatie mezi jednotlivci a od toho se všechno odvíjí. Smutné.

  8. Tess 25. 3. 2015 14:33

    Mefisto,
    jak píšeš, je to o rozhovoru a komunikaci. Nevšimla jsem si, že by si vedení někdy něco napsala. Pak už si tu jen stěžuješ a píšeš něco, co není ani zdaleka pravda.
    Jsem ve vedení krátce a ještě jsem toho nestihla udělat moc, můžu ale říct, že mi nepřišla jediná sova, co by chtěla něco řešit. Jak mám tedy zamést něco pod stůl, když to ‚něco‘ ani nemám? (Bez ohledu na to, že bych to neudělala).

  9. Andrew 25. 3. 2015 14:52

    Rád bych požádal každého, kdo má cokoliv na srdci a k tomu konstruktivní řešení nebo i nápad, aby napsal sovu kterémukoliv Péčku.
    Co se týká Trimela, šefredaktorem byla a zatím doposud JE Draggi. Má i dva zástupce, kteří stejně jako ona o své posty nepřišly a bude to tak do té doby, dokud sami o svém odchodu nerozhodnou.
    Pokud někomu vadí, že jsem se ujal umírajícího periodika, byl bych mu vděčný, kdyby mi to řekl přímo a neplácal tu o případné protekci.

    Další debatu o vhodném či nevhodném vedení koleje prosím přesuňme na místa k tomu určená. Takže očekávám tvou sovu, Mefisto a velmi rád si s tebou popovídám o zklamání, které ti kolej připravila.

    Děkuji.

  10. Andrew 25. 3. 2015 14:54

    Ufff… omlouvám se za hrubku. Samozřejmě má být zástupci nepřišli. Nějak mne zmátlo, že jsou to samé dívky :o))

  11. Chester Mk. 25. 3. 2015 15:30

    Já s tím nemám problém. :o) Je bezva, že se to pohlo, což už jsem říkala. Kdyby se Drak vrátila ve stylu, v jakým Trimel před tím vedla, tak si myslím, že budou všichni spokojení, protože to byla fajn doba.

  12. Ansí 29. 3. 2015 13:01

    Slečno Mefisto, ráda bych viděla nějaký konkrétní případ toho, kdy se tohle stalo. Protože ty lidi, o kterých tu píšete, znám a váš příspěvek mi přijde vcelku nemístný. Víte, on nekonkrétně obviňovat zvládne každý, ale vzít za práci už umí jen hrstka. Ke které skupině se hlásíte vy?

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*