Trimeles / Co se kde šustne / Mulťáci ... a co s nimi
Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky

Co se kde šustne, Zamyšlení

Mulťáci … a co s nimi

Čas od času se stane, že se na hradě objeví kouzelník, který má více postav. Bohužel se nejedná o klony či sourozence, ale o takzvané mulťáky.

 

Je snadné být mulťák. Má to i zjevné výhody: člověk si může například vybrat, do jaké koleje půjde při zařazování. V minulosti si mohl přeposlat těch pár galeonů, co dostal od školy, na jiný účet. Může si půjčit od koleje a nikdy to už nevrátit. Také ale může žít dvojí život, kdy ani jedna postava kolejím neškodí. A vlastně nejen kolejím…

 

Úvodní strana obsahuje mnoho oznámení o vyloučených, kteří porušili tento bod školního řádu. Například:

Co mi ale v paměti utkvělo nejvíce, je případ Majdule Hafily.

Print 375 (2015-11-02, 22.18.58)Majdule Hafila se na Hogwarts registrovala v roce 2005. Pobývala v Havraspárské koleji a byla s ní natolik spjatá, že zůstala zapsána do jejich pamětní síně. Převlékla hábit a stala se profesorem, v roce 2011 pak průvodkyní lesa. Vypisovala soutěže a… to se jí také stalo osudným.

Pamatuju se, že vypisovala soutěže velmi, velmi náročné. Jedna z nich byl Hledáček, jestli se pamatuji správně. Hledaly se věty z knih HP. A právě její druhý účet, Alexandra Petrova, byla snad jediná, která nalezla všechny věty a odnesla si tak nemalou odměnu – cca 2000 bodů.

Do té doby se nevědělo, že má dva účty, ale právě plnění vlastních soutěží a obohacování koleje nebo vlastní kapsy (hm, opravdu vlastní?) vedlo k vyloučení obou postav.

Print 376 (2015-11-05, 17.38.34)Historie Hogwarts samozřejmě skrývá i úsměvnější, zato otravnější, entity. Možná jste slyšeli o jméně Joe Bart. Možná jste ho dokonce i zažili. Nebo jste také spatřili Abrielana Zirpa. Či několik dalších postav. Pořád jste ale přišli do styku s jedním a tímtéž člověkem, který chodil od koleje ke koleji, a to rok co rok.

Print 368 (2015-11-02, 21.04.30)Nicméně, jako smutný závěr je třeba říct, že někteří zájemci o vyhození z hradu a zostuzení jejich jména využívají sofistikovanější nástroje než jejich předchůdci. Proč nejsou schopni dodržet své slovo, že souhlasí se školním řádem? Proč se spoléhají na to, že se na ně nepřijde, když člověk stále má rozum? Proč kazí hru ostatním? – Možná bude dobré připomenout, že Hogwarts je především hra.

 

Print 374 (2015-11-02, 21.58.18)

6 komentáře

 1. Andy R. M. 8. 11. 2015 08:57

  Je to sice výhoda, ale asi bych z toho byla tak nervní, že bych to nemohla hrát… :/

 2. Vicky 8. 11. 2015 09:39

  Pěkný exkurz do historie. ;-)

 3. Grapi 8. 11. 2015 10:22

  Mě by zajímalo, z jakého důvodu se mulťáctví na naší škole již neřeší, ačkoliv tu prokazatelně je. Nejlepší metodou by byla prevence – což takhle ve školním řádu zakázat proměnlivou IP adresu (kterou ti chytřejší mulťáci využívají) a následně všechny, kteří ji mají jednoduše smazat po každé registraci? Už to, že někdo používá anonymizér je důkazem toho, že potřebuje něco skrývat. Ať si na práci na hogu využívá běžné internetové prohlížeče nebo ať se neregistruje, když nedokáže dodržovat pravidla.
  Je smutné, když víme, že máme v koleji mulťáky a dokonce i kdo to je a musíme je tam tolerovat, protože vedení školy s tímto problémem nic nedělá, ačkoliv s lidmi užívajícími tuto metodu proměnlivých IP adres, máme dlouhodobě špatné zkušenosti.
  Současná neřešené situace přímo vybízí každého k tomu, aby si založil víc účtů nejlépe ve všech kolejích.
  Není už na čase s tím zase něco udělat?

 4. Chester Mk. 9. 11. 2015 20:26

  Wow, zajímavý článek. Doteď jsem tohle téma nějak neznala a neřešila, ale tohle bylo vážně skvěle popsané a historicky doložené. :o)

 5. Nicholas 14. 11. 2015 18:18

  co mi asi nejvíce bere chuť na hogu zůstávat je, když vidím, že mi někdo úmyslně hází klacky pod nohy. a vím, že to vadí nejen mně, ale i jiným lidem.
  podobně tomu ale je, když existuje problém, vidí ho více lidí, a nic se s ním nedělá. a to pěkně dlouho. ať už proto, že „legálně“ nemůže (zato se nelegálně může dělat prakticky cokoliv) nebo prostě proto, že se s tím nic dělat nechce.

  mulťáci tu vždycky byli a jsou. minimálně doposud. že to znepokojuje více kolejních než mě, vyústilo konečně v něco produktivního. tedy alespoň doufám.
  že se dříve dělaly čistky docela pravidelně, to jsem chtěl, ať z obrázků vyplyne samo. poslední dobou tomu ale tak nebylo. nezřídkakdy narazíme na člověka, který ani neví, co je mulťáctví.

  chtěl bych jistým lidem vzkázat, že když jsou natolik hrdinní, že používají tor prohlížeč, že když jsou natolik oblíbení, že musí ukrást postavu někomu jinému, že když jsou natolik skromní, že málo jim nestačí, a o loajálnosti toho vědí tolik, že by mohli být vytesáni do kamene a přednášet, tak že by možná bylo lepší, kdyby se nad sebou zamysleli, nekazili hru ostatním a napravili sami sebe, než to druzí udělají za ně. a nemuseli kvůli tomu nosit masku zcela bezproblémového člověka. na hrdiny jsem nikdy nebyl.
  hrad není jen váš a vy nejste jeho pány.

  nicholas

 6. Nebelbrach 16. 11. 2015 17:48

  Díky za hezký pohled do historie, zařazuji si do svého archivu další identitu Joe Barta, do této chvíle jsem o ní ještě neslyšel. Zažil jsem ho hlavně jako Felixe Ruhgoka.
  Nejsem si jistý, ale možná právě tento článek vyvolal posílení ochranných kouzel na naší škole. Pokud ano, jde o velký novinářský úspěch. Gratuluji!

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*