Trimeles / O naší koleji / Tadäus Trottertickler: „Přilnul jsem k tomu víc, než jsem čekal“
Zápisník jednoho dinosaura VIII – Dinosaurus v profilize Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2026 Kouzelníci v mudlovských profesích: Mudlovské nakladatelství Ema Jane Michaels: „Neutrácet – to je asi ta nejlepší rada.“ Kouzelníci v mudlovských profesích: Strašnická Shrnutí školního roku Zima 2026 Kváskohraní 1. díl Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2026 Vtipem ku zdraví Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál – Výsledky Valerie Torres: „Bojím se asi úplně všeho, i když to nedávám znát.“ S rampouchem u nosu Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál Trimeles na cestách – Španělsko, Andalusie – co lze stihnout za 4 dny Jezevčí desatero líného přežití (nejen) nováčka Když jezevci v zimě nespí Manipuluju, manilujuleš, manipuluje… Aneb o neetických komunikačních technikách Silvestrovské odznáčkové zápolení Vánoce v jezevčí noře Kouzelný vánoční (ne)článek Co pod stromeček po kouzelnicku? Jak jsem (ne)dostala školní trest Mrzimorský vánoční playlist 2025 Jak vyzrát na Vánoce aneb Stres pod stromeček nezabalíš Deskohráčův stolek: Co pod stromeček po česku Podzimní výprava do lesa Deskohráčův stolek: Černý pátek na Planetě her Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 2. část Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 1. část Trimeles na cestách: 221B Baker street, London Pohyb? Co takhle běh? A dokonce závod Magické podniky II.: Magic Rooms Hoř, ohénku, plápolej! – Soudný den se blíží Hoř, ohénku, plápolej! – kolo poslední Hoř, ohénku, plápolej! – 8. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 7. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 6. kolo Rozhovor se Snaživcem a Vicesnaživcem roku Léto 2025: „Kalli a strhnout? Ta mě ještě dovyhecovala a bila mě, aby mě popohnala.“ Hoř, ohénku, plápolej! – 5. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 4. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – Hurá na tržiště! Hoř, ohénku, plápolej! – 3. kolo Mrzimor hledá Talent – 2. a 3. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 2. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 1. kolo a seznam účastníků Výprava za posly jara – 2. část Hoř, ohénku, plápolej! – Registrace a pravidla Mrzimorský Poklad Miloval bys mě, kdybych byla hydrant? Výprava za posly jara – 1. část Počátky: Moje první fandění Trimeles na cestách – Řím Všechno může být písnička Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2025 Trimeles na cestách – Do Rakouska nejen na lyže Mrzimor hledá talent – 1. kolo Vajcolov začíná Březnový deskoherní sraz Mrzimorský slavnostní večírek Love Office – Konec a zvonec Počátky: Žlutá je barva naše Packa za packou aneb Z domácího chlívku Zápisník jednoho dinosaura VII. – Dinosaurus a KOZA Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2025 Love Office – 2. kolo Kecy z nory znovu na scéně! Love Office – 1. kolo Valentýn? NE! Raději knihu! Co si pustit na (Ne)Valentýna? Jak odrbat Valentýna aneb Ušetři a nenaštvi svou drahou polovičku s Trimelem Love Office – Zachraň láskou zkroušené Sametová láska DIY – 10. díl Náborová propagační kampaň aneb kdyby byly náborové kampaně upřímné Petronela Uječená: „Druhé místo můžu přijmout se vztyčenou hlavou a nebudu o nic míň Petronela, stejně jako bych nebyla o nic víc Petronela, kdybych Snaživce roku vyhrála.“ Knižní klub u Trimela – Dobrá znamení Deskohráčův stolek: Kaskádie Perníčkový sraz U Přemotivovaného Poličkáře O sežraných perníčcích a kolektivní obřadní písni Adventní pohádkování IV. – Typískovy první Vánoce Televizní Vánoce V. – Vánoční seriály Televizní Vánoce IV. – Vánoční filmy z jiných zemí Vánoce: Stále svátek, nebo obchodní příležitost? Televizní Vánoce III. – Vánoční americké filmy Vánoční tvoření DIY – 9. díl Televizní Vánoce II. – Vánoční české filmy Adventní pohádkování III. – Starouš Tobias a jeho nečekané Vánoce Vánoční playlist aneb průlet vánočním hradem Televizní Vánoce I. – Vánoční animáky Adventní pohádkování II. – Zázraky nejen o Vánocích Vánoční věnce Vše, co jste kdy chtěli vědět o omalovánkách I. Adventní pohádkování I – Kouzelný vánoční zvoneček Adventní pohádkování – vše o soutěži Trimeles na cestách – magická Šumava Cesta za pokladem Kam i králové chodí sami aneb 19. listopad jako MDT Emoji na Hradě VII. Cesta za jiskrou Ohnivce Hog v kocke 20 a 2/2 – Neviditelný speciál

O naší koleji, Rozhovory

Tadäus Trottertickler: „Přilnul jsem k tomu víc, než jsem čekal“

Rozhovorům v Žlutém Trimelovi v poslední době nebylo přáno. Původní zpovídaná Ines Cros Palantýr se rozhovoru tak zděsila, že raději zmizela do mrazáku. Nový prefekt byl o kapku statečnější, toho se ale zalekl Žlutý Trimeles. Vše dobře dopadlo a tak nakonec přinášíme možnost zjistit, kdo že je ten Tadäus Trottertickler!

Když jsme si domlouvali rozhovor, sdělil jsi mi, že si datum poznamenáváš do diáře. Nebudu rozvádět svou prvotní myšlenku (nepatří ten kluk mezi 4% menšinu… mimochodem, ta menšina je mnohem, mnohem větší!!), místo toho se Tě zeptám, jak organizovaná jsi osobnost?

– zasměje se – No, organizace šla vždycky tak trochu mimo mě. Sám sebe za nějak moc organizovanou osobu nepovažuji, spíše naopak. Organizovat cokoli není mým šálkem ranní kávy, takže když nemusím, tak nic neorganizuju :D ale na druhou stranu, zas nějak moc chaotické to se mnou taky nebude – směje se –

To jsou dobré předpoklady pro prefektství. Mimochodem, jak Ti byla nabídka sdělena a jak moc Tě zaskočila?

– culí se a dělá, jakože nic – Jednoho dne jsem ve svém sovinci objevil sovu, která se nepodobala žádné, kterou jsem doposavad viděl… říkal jsem si, co mi kdo může chtít… když jsem pak sovu chytl a vzal si psaní, které jsem následně přelouskal (a že jsem si málem polámal jazyk), tak na mě čekala ona zpráva. Zprvu jsem si říkal, jestli je to myšleno vážně nebo jestli jsem to správně přečetl, ale ukázalo se, že ano :) chvíli jsem přemýšlel, jak se tomu postavit, ale nemohl jsem si to dovolit odmítnout :) jak to dopadlo, můžeš vidět sama :D

Získal jsi post sotva na prahu 2. ročníku svého studia. Myslíš, že to je proto, že jsi tak schopný, nebo že se spíš bude Tvým nadřízeným s Tebou dobře manipulovat? – klepe brkem o pergamen –

To je složité. Já ani sám nevím. Vím, že jsem teprve ve druhém ročníku a pozice prefekta není nic, z čeho by se měla dělat sranda. Věřím, že důvěra mi byla svěřena jak z důvodu dobré komunikace, tak i z dobré komunikace. Přeci jen, jedno bez druhého by na této pozici moc nešlo. Věřím, že se to všechno nějak dobře zkombinuje a budou se mnou všichni spokojeni :D

Jak moc si za ten jeden rok studia k hradu přilnul? A nakolik Tvé první dojmy ovlivnil vyostřený boj o školní pohár?

Přilnul jsem k němu neskutečně most. Až mě to samotného překvapilo. Začátky byly takové všelijaké, kdy jsem si říkal, aha, co budu teď dělat… a dopadlo to tak, že jsem se do toho úplně vžil a přilnul jsem k tomu víc, než jsem čekal. – zasměje se – Konečný boj o školní pohár na mě měl docela negativní vliv, ale nerad bych se k tomu už vracel – usměje se –
Nazdvihla jsem obočí, ukázala kamsi za sebe a prefektovi se najednou mluvit chtělo…
Co se konce prvního ročníku týká a boji o školní pohár, tak to mělo na mě celkem negativní vliv. Když jsem viděl, co jsou lidi schopni navzájem si udělat a co taky dělali, tak to moje představy trochu narušilo. Jak se ukázalo, tak když jde o něco podobného, tak se z kamarádů stanou úhlavní nepřátelé, a to já tedy rozhodně nemám rád! Když na to teď tak zavzpomínám, tak je mi z toho celkem smutno :( doufám, že taková komedie se už nikdy nebude opakovat… lidi se mění ze dne na den a nikdy nevíš, kdy ti kdo vrazí kudlu do zad – pořádně zaostří a prohlídne si Vicky od shora dolů – Hlavně tedy jedna osoba, ta mi vypila tolik krve, že jsem pak musel jít k Mungovi na transfuzi! – Vytáhne kus papíru, nějak ho zmuchlá, počmárá ho a pak ho rozcupuje. Rozcupované kousky posbírá a rozcupuje ještě jednou. – Škoda, že Woodoo nefunguje… No, jak říkám, jednou a dost. Tohle se už opakovat nesmí! – začne rozdýchávat nápor nervů při těch vzpomínkách –

– pokyvuje hlavou na souhlas a zapisuje Tadovu odpověď – Sotva jsi vylezl z prváckého hábitu, hned nováčkům pomáháš jako patron. Udržuješ stále vztah se svou patronkou a jak moc funkční Ti připadá patronace v Mrzimoru? Má to pořád smysl, když se tolik dvojic během roku rozpadne?

– zamyslí se – Svou patronku mám nade všechno moc rád! Jelikož je jediná ze tří, která mi zbyla, tak jsem za ní o to víc rád – povzdechne si – Ale což o to, podle mě je lepší starat se a věnovat se jednomu patrončeti, než jich mít na krku deset – zasměje se – Patronace v Mrzimoru podle mého funguje dobře. Samozřejmě, že se občas stane, že to nějaké patronče nevydrží nebo se mu tady nebude líbit a odejde do mrazáku. Tak stejně se může stát, že nějakému patronovi rupnou nervy a… odejde… taky do mrazáku. To se stávalo, stává a stávat se to ještě bude podle mě nejen v Mrzimoru. Jinak si ale myslím, že nějaké větší nedostatky to nemá – usměje se –

Jsi jedním ze zakrslých koní, které si cepuje Kim. Minimální počet předmětů ale dalece přesahuješ, jak moc časově náročná je pro Tebe výuka? Píšeš úkoly na poslední chvíli nebo zvládáš během termínu?

Kim mě cepuje, ale jsem za to rád – chláme se – Už v prvním ročníku jsem měl obrovské množství předmětů, na které jsem si dělal zálusk. Ale jelikož mě čekalo složité období v mudlovském životě, tak jsem zůstal při zemi s 8 předměty. Teď, když už to mám volnější, tak jsem si přibral ty, které jsem chtěl už dávno. A to mi ještě všechny předměty nevyšly, letos o ně byl vážně enormní zájem a já doufám, že brzy někomu dojdou nervy, něco odhlásí a já to chytnu – ďábelsky se zazubí – Co se týče úkolů, vždycky jsem byl vzorný student a úkoly se snažil dělat včas. Ale teď jsem se v tom celkem pohoršil… minulý termín jsem jen tak tak vše stihl v termínovou neděli – směje se – a tentokrát to nevypadá, že by tomu mělo být jinak :D ale zvládnout to musím, nic se nedá dělat :D ono to bude určitě tím flákáním, slečna Barbara je v tom až moc dobrá… :D

Famfrpálová sezona je za dveřmi. Evidentně žlutý tým podpoříš jako odrážeč. Jak intezivně trénuješ a co říkáš na nového žlutého kapitána?

Famfrpál! To je kapitola sama o sobě, ty potlouky si zkrátka dělají, co chtějí! :D ale díky, žes mi připomněla, musím na večerní trénování! – odněkud vytáhne koště, nasedne a odletí – ……… – po chvíli znovu přiletí, schová koště, posadí se na původní místo, nasadí poker face dělá, jako by se nic zvláštního nestalo – Na tréninkovém hřišti je docela plno…. Kde jsme to…. áno, sezóna je už za dveřmi :) doufám, že si tentokrát alespoň jeden zápas vyzkouším v akci :D těším se, až to do někoho napá… – konec slova raději polkne – tedy, chtěl jsem říct, že trénuji opravdu pravidelně a pilně, abych svému týmu dopomohl k vítězství :) novopečený kapitán Chris bude pro náš tým jistě přínosem. Věřím, že s jeho lynčováním bychom to mohli dotáhnout daleko. Je to přeci jen schopný klučina, který se nepustí ničeho, čeho se zakousne! Těším se, až ho uvidím v akci! – ponoří se do představy právě zuřivě probíhajícího zápasu –

Ty jsi samá chvála, člověče, ten odznak už přece máš! – uculí se – Tak mi třeba závěrem pověz, co Tě v Mrzimoru aktuálně nejvíc štve. 

Na Mrzimoru se mi líbí asi všechno… Myslím, že každý, kdo do této koleje přicestuje, se tady mezi námi bude cítit moc dobře. Přeci jen, snažíme se o co nejpříjemnější atmosféru a kamarádský duch je znát na každém kroku. Vždyť právě o tom Mrzimor je. Užívat si života, navzájem si pomáhat a bavit se, to je to, proč se vyplatí být žlutým! Pokud si někdo, nedej Merlin, myslí něco jiného, tak je to jen jeho vina a taky ta, že dá na pomluvy, kterých jsem už i já nezaslechl málo. Je na každém, jak si určitou věc vyloží, ale pokud něco nezažije na vlastní kůži, tak pak ať nekritizuje :) – na posledním slově si málem zaplete jazyk – Pomalu horší, než moje jméno… – zabrblá a pak se hlasitě zasměje –

Ne, vytáhnout z Tada něco proti Mrzimoru je naprosto marný boj. S povzdechem jsem ho vyprovodila ze své výslechové místnosti a poděkovala mu za rozhovor. Tad odešel s úsměvem od ucha k uchu směr kolejní místnost, on to totiž jinak ani neumí. Ať žijí pozitivní lidé, ať žije náš nový prefekt Tad! :-)

2 komentáře

  1. Chester Mk. 13. 11. 2015 14:32

    + Užívá si článek, který napsala její zbožňovaná patronka a vyzpovídalo se zeleňoučké patrončátko + Super článek, šnečci moji! :o)

  2. Grapi 16. 11. 2015 14:07

    Diky za zajimavy rozhovor! :)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*