Trimeles / Famfrpál / Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost."
Hemzy vol. 3 Pět odstínů léta – knihy Tenkrát na Západě – Morální dilema PON – Pod Osm Nejdu Zápisník jednoho dinosaura V – Dinosaurus na koštěti Petronela Uječená: Na jeden den duchem Tenkrát na Západě – Na cestě Tenkrát na Západě Za hranice kouzelného světa – II. část Kagíkování – Alchymista I. a II. Za hranice kouzelného světa – I. část Kagíkování – Bystrozor II. Knižní beseda Příčná kombinatorika III – Famfrpál Amanda Wright: „Nevyhrožuju, neslibuju, neuplácím.“ Dungeons&Dragons aneb Každý může být hrdinou I. Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter

Famfrpál, O naší koleji, Rozhovory

Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“

V letošním školním roce jsme mohli vidět výměnu stráží na postu kapitána a zástupce kapitána. Předchozí duo Selina Garcia a Theodor Mudd, které již bylo v koleji zajeté, nahradili nadějní  čerství druháčci Tery Poe a Ben Gobha. Této dvojici to zatím klape líp než švýcarské hodinky. Co na sebe prozradí? Co se za poslední rok změnilo a co se do budoucna změní?

Tery a Bena uháním k rozhovoru již dlouho, neboť jsou oba opravdu velmi talentovaní, šikovní, milí a nových rolí se ujali opravdu s grácií. Přes famfrpálovou sezónu, ještě k tomu jejich první, jsem je však nechtěla rušit, svých povinností měli více než dost a nervy nejspíš v hlubokém kýblu. Oba jsou navíc víc než skromní a Ben se mi dokonce snažil napovídat, že mluvit vůbec neumí. 

To, že jsem se s nimi domluvila na schůzce, tedy beru jako velkou výhru a doufám, že vám pomocí rozhovoru toto duo dokážu lépe představit. Poznat tyto dvě naděje Mrzimoru totiž opravdu stojí za to. Nejdříve jsem si vynahradila trošku času jen pro kapitánovou, ale zanedlouho ji doplnil i náš smíšek Ben. Oběma bych chtěla touto cestou ještě velmi poděkovat, a to nejenom za rozhovor, ale i za to, co pro kolej děláte. Nyní si již připravte šálek vašeho oblíbeného nápoje, pohodlně se usad’te, nenechte se ničím rušit a ponořte se do poutavého rozhovoru. 

Žlutý Trimeles:usadí se a pozoruje vysportovanou postavičku dívenky naproti soběTery, ruku na srdce, když ti přišla nabídka, abys dělala kapitána mrzimorského týmu, bralas bez váhání šanci za pačesy, anebo sis vše dlouze rozmýšlela? Přece jenom si na hradě byla teprve chvilku. Věděla si vůbec do čeho jdeš nebo to byl skok do neznáma?pousměje se
Tery Poe: Váhala jsem. Strávila jsem dlouhé chvíle rozmluvou s madam kolejní, od které nabídka přišla. Zprvu se mi do toho nechtělo, bála jsem se zodpovědnosti, ale začala sezóna a já si řekla, že na dumání už není čas a kývla jsem. Vyměnit mě můžou vždycky. – směje se –  Co se týče povinností, část si jich člověk odvodí z povahy postu, ty ostatní se prostě učím za chodu. Velkou oporou jsou mi starší hráči, za což jsem jim neskonale vděčná.
 
Žlutý Trimeles:zapisuje siVedle sebe máš svého věrného parťáka Bena. Jak jste si padli do noty? Všimla sis Bena již na trénincích v prváku nebo podle čeho si vybírala, když sis vyhlížela zástupce? Splňuje Ben všechny tvé požadavky, nebo si od spolupráce s ním čekala něco jiného? nastraží uši
Tery Poe: Ben mě určitě při výběru napadl jako jeden z prvních. Tuším, ale už si to přesně nepamatuji, že jsem zastupování nabídla dvoum lidem, a to těm, které jsem nejvíce potkávala na trénincích v prváku. Už jsme se dobře znali a věděla jsem, že spolupráce nebude problém, ba naopak. Ben to přijal a mile mě překvapilo s jakou seriózností se pozice ujal. Můžu se na něj spolehnout. Je nejen nezbytnou součástí týmu ale i dobrý kamarád – hlavně když se jako jediný na KT zasměje mému vtipu, byť mám podezření, že to je z lítosti – směje se
 
Žlutý Trimeles: To zní opravdu jako snový kolega!přemýšlíEx- kapitánka Selina byla na svém postu poměrně dlouhou dobu. Dala ti konkrétně ona nějaké cenné rady, nebo se všechno učíš za běhu?
Tery Poe: Obojí. Část věcí vyplyne až časem, ale jsme super tým a pomáháme si. Samozřejmě, Seli mě ze začátku nakopla základními informacemi, některé jsem tušila, některé pro mě byly překvápko. Třeba jsem si vůbec neuvědomila, že jako kapitánka je čarodějnice vlastně i součást vedení koleje. Snažím se to brát s velikou pokorou.
 
Žlutý Trimeles: Z tvých slov vím, že hráčů není vždy dostatek. Je lehké hráče přemlouvat, aby přišli na trénink/ zápas? Máš nějakou frázi, která vždy zaručeně zabere?zvedne obočí a nedočkavě kouká na kapitánovou
Tery Poe: No já nevím, možná… prosím? – směje se – Já žlutým důvěřuji a pokud řeknou, že mají mudlovské povinnosti, nedá se nic dělat. Možná máš pravdu, že bych si měla najít nějaké motivační fráze. V příští sezóně můžu vyzkoušet, zda více zabírají milá slova nebo výhružky – šibalsky se zasměje – . Ale co si budeme, chodit pravidelně na tréninky je náročné, a to i pro mě. Snažím se proto z tréninků udělat příjemnou záležitost. To je ale taková tradice už z dob kapitánky Seliny, která byla opravdu jedinečná. Doteď si nosím v srdci zábavnou vzpomínku ze Silvestrovského tréninku! – usměje se

 

Žlutý Trimeles: Mít post a funkci není jen zábava a legrace, ale i obrovská zodpovědnost a pojí se s tím i určité povinnosti. Spatřili jste zatím nějaká negativa nebo je zatím vše příjemné a zalité sluncem? -pousměje se-

Tery Poe: -zasměje se- Během léta, to rozhodně zalité sluncem je. Jako prvačka jsem se účastnila skoro každého tréninku a následně i všech zápasů, takže jsem si řekla, že když na post kývnu, vlastně se pro mě tolik nezmění. Změní se ale všechno, najednou máš velkou zodpovědnost a začne ti na tom celém mnohem víc záležet, hlavně proto, že víš, že to je tvůj obrázek. Vlastně ani nevím, zda se mi to kapitánovství daří, protože není jasné, co je výsledkem, snad výhra ve školním mistrovství? A když nevyhrajeme, dělám to špatně? Možná mám pro tebe Mandy téma na další článek „Jak vypadá ideální kapitán/ka?“ – znovu se zasměje – Trochu mě ale uklidňuje, že v tom nejsem sama, je mnoho starších hráčů (a samozřejmě Ben!), kteří mi pomáhají a radí. Moc se mi líbí, že jako tým držíme spolu a je jedno, jestli jsi na koštěti poprvé, nebo ho máš už prolité rozvahami (u odrážečů, krví ostatních hráčů). –znovu se krátce uchechtne – To je pro mě asi největší odměnou.

Ben Gobha:zakření se – Je to zábava se podívat pod pokličku všech příprav, strategie tak nějak se aktivněji účastnit všeho, co se děje. Jako prvák jsem se ocitl na zápase v bráně, ani jsem vlastně nevěděl jak. Jako druhák a zástupce jsem zase v pozici, od které jsem nevěděl, co čekat, a byla to zábava i práce a zodpovědnost. Jsem rád, že starší moudřejší hráči nám se vším vypomůžou a jsou s námi na trénincích. Díky Mandy! – zachechtá se – A samozřejmě díky i všem ostatním v týmu. Negativa? No vlastně o žádných nevím. Myslím, že náš tým fungoval velice dobře a výsledkem byly napínavé a zábavné zápasy. Osobně nepovažuji ten výsledek za tak důležitý a jako hlavní je si to celé užít. Je to přeci jen hra. Tím ovšem nechci říct, že by pohárek na krbu nebyl hezký a těším se, že to třeba příštím rokem klapne.

Žlutý Trimeles:zapisuje si návrh na článek a pokyvuje hlavou nad slovy BenaDůležitý je samozřejmě taky materiál, se kterým pracujete. Jak jste spokojeni se svým týmem? Pracují tak, jak byste si představovali nebo to je s nimi někdy těžké?kouká zvídavě – Jaké jedno přídavné jméno by náš tým vystihovalo?

Tery Poe: Úplně nejspokojenější! – usměje se – Jasně, v ideálním případě bych nejraději celý tým přivázala na hřišti k obručím. – zasměje se – Ale život není jen o famfrpálu, to musí každý respektovat. Po osobní stránce jsme si, myslím, všichni sedli. I přestože jsme každý z jiného těsta, najdeme vždycky společné slovo: téma k hovoru nebo vtípek pro zasmání. Po sportovní stránce se naše souhra nejvíce ukázala na zápase, kde probíhala bezvadná komunikace. Věřím, že nejlepší tým je ten, který nepotřebuje kapitána, a tak bych i vystihla náš žlutý tým.

Ben Gobha: Za mě s týmem spokojenost, vše klapalo jak mělo. Jen bohužel je nás méně, než by se mi líbilo, a tak bych rád bych pozval všechny nováčky, co k nám dorazí, ať se zajdou podívat na kolejní trénink. Jedním slovem? Asi sranda – zakření se – ta bývá.

Žlutý Trimeles: To teda opravdu – vzpomíná a směje sebývá. Na tuto otázku ještě navážeme. – skloní hlavu do pergamenuZajímalo by mě, zda jste spokojeni s atmosférou na zápasech a trénincích, nebo byste si představovali něco jiného? Čím je podle vás ta atmosféra ovlivněná? 

Tery Poe: Atmosféra na zápasech se mění dle zúčastněných. Pro mě jako kapitána je vlastně i zajímavé to sledovat. Ve většině případech ale převládá veselá nálada, ke které se snažím (snad úspěšně) co nejvíce přispět. V těch pár ostatních případech se nese trénink ve znamení klidu – co si budeme, občas tuto variantu taky ráda přijmu. – usměje se

Ben Gobha: Atmosféra na zápasech je podle mě vždy super. Ano občas se objeví nějaké to špičkování, ale to k tomu patří. Tréninky bývají sranda nebo nás půlka spí. Přeci jen ty večerní hodiny. Já teda častěji. – zachichotá se

Žlutý Trimeles:pokyvuje hlavou Zajímalo by mne, jak pracujete s nervy. Zrovna u Tery víme, že tam někdy nějaký ten stres je, Ben ho možná ale jen lépe maskuje. Nemáte strach, že vám někdo nepřijde na zápas nebo že vám vypadne připojení? Z čeho všeho vlastně takový kapitán a zástupce kapitána má nervy? A jak s nimi účinně bojovat?nastraží uši –

Tery Poe: Největší stres představují zápasy, dokud před sebou v den zápasu nevidím celý tým, nejsem v klidu. – směje se – Další nervozita nastupuje při proslovech a vyjádřeních do tisku. Bojím se, že nevyjádřím dostatečně dobře, jak moc si týmu vážím, že zapomenu zmínit některého z hráčů nebo že se zakoktám. Jsem velká trémistka takže na veřejné vystupování si budu muset ještě zvyknout. Často své proslovy doplním o nějakou nepatřičnou věc, kterou se snažím svou nervozitu zamaskovat – myslím, že to nefunguje – zahanbeně se zasměje

Ben Gobha: Musím se přiznat, že příprava na zápasy byla vždy na Tery a zvládala to perfektně, všechna čest. – usměje se – Pak při zápasech jsem se snažil si to spíše užít a věštit z křišťálové koule kam soupeř vystřelí, to na stres nebyl čas.

Žlutý Trimeles:smeká pomyslný klobouk před Tery i Benem, napije se kávy a pokračujeFamfrpál není jen o trénování. Co pro vás znamenají zápasy? Jdete si je užít, vyhrát, pobavit se? Je něco, co na zápasech nemáte rádi? 

Tery Poe: Jasně, když někdo fandí jinému týmu, než tomu našemu. Dělám si legraci! Myslím, že mám zdravě soutěživou náturu. Samozřejmě se snažíme vyhrát, jinak by přece nešlo o mistrovství, ale především si chceme zápas užít. Nejvíc se mi líbí zápasy, když proti nám stojí tým s podobnými ambicemi, k takovému zápasu patří veselé škádlení a zábava v přátelském duchu. Takových protihráčů je snadné si vážit.

Ben Gobha: Pro mě je to hlavně o té zábavě, výsledek je podružný. Samozřejmě že bych rád pohárek nad krbem, snad se dočkáme. Co nemám rád na zápasech, no krom toho vstávání a toho že si nemůžu dát jako hrající žádnou ňamku.

Žlutý Trimeles:s úsměvem na tváři pokyvuje hlavou – Jak jste se sžili se svými posty? Ztotožňujete se se svou rolí? Tery, kdyby tě třeba někdo oslovil: „Kapitánko!“ Zareaguješ hned nebo si to ještě úplně neuvědomuješ?

Tery Poe: K navykání si na můj post mi hodně pomohla Ciel, která mě pravidelné oslovovala „kápo„. Škoda, že už se v příští sezóně nepotkáme, bude mi moc chybět! Motivaci mi dodávají lidé okolo, respektive všichni, co přijdou na trénink. Dokud na hřišti nebudu úplně sama, tak to budu dělat ráda.

Ben Gobha: Je to zábava! Má být a je. Nezdar? Nemám pocit, že by nějaký byl. Sílu jít dál beru od spoluhráčů vždy se najde někdo pozitivně naladěný. Tréninky beru spíše jako společenskou událost.

Žlutý Trimeles: Co vás vlastně na famfrpálu baví nejvíce? Přece jen famfrpál zabere spoustu času, často třeba i přes dlouhý trénink přijde nějaký nezdar, tak kde berete tu motivaci jít i přes překážky dál? 

Tery Poe: Uplynulá sezóna mě naučila hodně, snad budu schopná řádně to využít v praxi. Určitě se moje práce dá dělat lépe a určitě se tedy do budoucna budu snažit neustále zlepšovat. Připadá mi, že jsem v minulé sezóně byla spíš pasivní, protože pro mě bylo hodně věcí nových. To bych ráda v příští sezoně změnila.

Ben Gobha: Přeci jen prázdniny jsou dlouhé a zatím jsme strategii neřešili. Do dalších let doufám že k nám dorazí další nové tváře. Přijďte všichni, bude sranda!

Žlutý Trimeles: Oba jste opravdu budoucností Mrzimoru a doufám, že post nehodláte zahazovat, s naším týmem umíte pěkně pracovat, přijde nám nová generace a někdo jim své dosavadní zkušenosti musí předat – a vy dva jste na vaše funkce jako dělání. Proto se musím zeptat, co plánujete do budoucna? Máte nějaké cíle – třeba konečně s jezevci vyhrát vytoužený pohár? Myslíte vůbec i do budoucna, nebo žijete spíš přítomností a berete, co přijde?odloží připravené pergameny a těká očima z Bena na Tery

Tery Poe: Co se týče zápasů, tak na ty se připravujeme vždy svědomitě, některé věci ale bohužel naplánovat nelze. Výhra poháru je našim cílem vždy, i přestože se dělí o své místo se zábavou. Žádný přesný plán pro příští rok zatím stanoven není, ale už jsme s Benem na toto téma vedli diskuzi a určitě něco vymyslíme, přece jen máme ještě více jak půlku prázdnin před sebou.

Ben Gobha: V současné chvílí není rozhodnuto o žádném strategickém plánu do budoucna, pro více informací sledujte naše tisková oznámení. – šibalsky se zasměje – O nějakém plánování se dá uvažovat na začátku sezóny, v tuhle chvíli je vše ve fázi úvah a divokých snů. 

ŽT: Nejpravicovější jezevec týmu? 
Tery: Pokud bychom to brali dle odchozených tréninků, tak je to určitě Theo hned v závěsu s naší vycházející hvězdou, Lunou!
Ben: Theo

ŽT: Nejlepší téma, o kterém se bavit na tréninku? 
Tery: Benovo randění – zhluboka se nadechne a hýkavě se zasměje –
Ben: Randění – začervená se –

ŽT: Nejlepší hudba k trénování? 
Tery: Podle nálady a na zápasech další velké téma!
Ben: Metal.

ŽT: Nejoblíbenější zážitek spojený s famfrpálem? 
Tery: Minulý Silvestr ještě s bývalou kapitánkou Seli, ještě teď se směju.
Ben: První chycený camrál, nevěřil jsem, že to dám a pak se to stalo! – zasněně vzpomíná –

ŽT: Oblíbený post?
Tery: Nejoblíbenější je určitě střelec (a všichni víme proč).
Ben: Každý má svoje. Aktuálně mi nejvíc vyhovuje ta brána. Ale dokážu si představit vlastně jakoukoliv variantu. 

ŽT: Vyjma famfrpálu, nejoblíbenější oblast hradu? 
Tery: Jej, to je težké. Asi naše žlutá kolejka, teď nově i souboják. Mimo hrad ráda posedím U Tří.
Ben: Dívčí umývárna! Ač bohužel čas mi moc často nevyjde, je to to u Třech. Nějak jsem si to tam zamiloval zažil tam spoustu zajímavých diskuzí, a opravdu mě mrzí, když vidím ty prázdné stoly.

Pro Žlutého Trimela
Amanda Wright

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*