Trimeles / Legrace musí být / Silvestrovské hemzulky
Zápisník jednoho dinosaura VIII – Dinosaurus v profilize Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2026 Kouzelníci v mudlovských profesích: Mudlovské nakladatelství Ema Jane Michaels: „Neutrácet – to je asi ta nejlepší rada.“ Kouzelníci v mudlovských profesích: Strašnická Shrnutí školního roku Zima 2026 Kváskohraní 1. díl Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2026 Vtipem ku zdraví Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál – Výsledky Valerie Torres: „Bojím se asi úplně všeho, i když to nedávám znát.“ S rampouchem u nosu Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál Trimeles na cestách – Španělsko, Andalusie – co lze stihnout za 4 dny Jezevčí desatero líného přežití (nejen) nováčka Když jezevci v zimě nespí Manipuluju, manilujuleš, manipuluje… Aneb o neetických komunikačních technikách Silvestrovské odznáčkové zápolení Vánoce v jezevčí noře Kouzelný vánoční (ne)článek Co pod stromeček po kouzelnicku? Jak jsem (ne)dostala školní trest Mrzimorský vánoční playlist 2025 Jak vyzrát na Vánoce aneb Stres pod stromeček nezabalíš Deskohráčův stolek: Co pod stromeček po česku Podzimní výprava do lesa Deskohráčův stolek: Černý pátek na Planetě her Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 2. část Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 1. část Trimeles na cestách: 221B Baker street, London Pohyb? Co takhle běh? A dokonce závod Magické podniky II.: Magic Rooms Hoř, ohénku, plápolej! – Soudný den se blíží Hoř, ohénku, plápolej! – kolo poslední Hoř, ohénku, plápolej! – 8. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 7. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 6. kolo Rozhovor se Snaživcem a Vicesnaživcem roku Léto 2025: „Kalli a strhnout? Ta mě ještě dovyhecovala a bila mě, aby mě popohnala.“ Hoř, ohénku, plápolej! – 5. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 4. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – Hurá na tržiště! Hoř, ohénku, plápolej! – 3. kolo Mrzimor hledá Talent – 2. a 3. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 2. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 1. kolo a seznam účastníků Výprava za posly jara – 2. část Hoř, ohénku, plápolej! – Registrace a pravidla Mrzimorský Poklad Miloval bys mě, kdybych byla hydrant? Výprava za posly jara – 1. část Počátky: Moje první fandění Trimeles na cestách – Řím Všechno může být písnička Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2025 Trimeles na cestách – Do Rakouska nejen na lyže Mrzimor hledá talent – 1. kolo Vajcolov začíná Březnový deskoherní sraz Mrzimorský slavnostní večírek Love Office – Konec a zvonec Počátky: Žlutá je barva naše Packa za packou aneb Z domácího chlívku Zápisník jednoho dinosaura VII. – Dinosaurus a KOZA Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2025 Love Office – 2. kolo Kecy z nory znovu na scéně! Love Office – 1. kolo Valentýn? NE! Raději knihu! Co si pustit na (Ne)Valentýna? Jak odrbat Valentýna aneb Ušetři a nenaštvi svou drahou polovičku s Trimelem Love Office – Zachraň láskou zkroušené Sametová láska DIY – 10. díl Náborová propagační kampaň aneb kdyby byly náborové kampaně upřímné Petronela Uječená: „Druhé místo můžu přijmout se vztyčenou hlavou a nebudu o nic míň Petronela, stejně jako bych nebyla o nic víc Petronela, kdybych Snaživce roku vyhrála.“ Knižní klub u Trimela – Dobrá znamení Deskohráčův stolek: Kaskádie Perníčkový sraz U Přemotivovaného Poličkáře O sežraných perníčcích a kolektivní obřadní písni Adventní pohádkování IV. – Typískovy první Vánoce Televizní Vánoce V. – Vánoční seriály Televizní Vánoce IV. – Vánoční filmy z jiných zemí Vánoce: Stále svátek, nebo obchodní příležitost? Televizní Vánoce III. – Vánoční americké filmy Vánoční tvoření DIY – 9. díl Televizní Vánoce II. – Vánoční české filmy Adventní pohádkování III. – Starouš Tobias a jeho nečekané Vánoce Vánoční playlist aneb průlet vánočním hradem Televizní Vánoce I. – Vánoční animáky Adventní pohádkování II. – Zázraky nejen o Vánocích Vánoční věnce Vše, co jste kdy chtěli vědět o omalovánkách I. Adventní pohádkování I – Kouzelný vánoční zvoneček Adventní pohádkování – vše o soutěži Trimeles na cestách – magická Šumava Cesta za pokladem Kam i králové chodí sami aneb 19. listopad jako MDT Emoji na Hradě VII. Cesta za jiskrou Ohnivce Hog v kocke 20 a 2/2 – Neviditelný speciál

Legrace musí být

Silvestrovské hemzulky

S koncem roku zákonitě přichází bilancování – co se povedlo, co se zase tolik nepovedlo, a všechno to ostatní tak nějak uprostřed. Co je ale nejdůležitější – aby při tom byla legrace. Proto vám přinášíme ultra super speciál hemzů ze žlutého zákulisí, z hlubin discordů i osobních chatů! Aneb Co všechno dokážeme řešit za capiny…

Mudlové jsou kapitola sama pro sebe. Příbuzní ve většině vesmírů také. Ale Felisčini mudlovští příbuzní jsou už u nás v noře v podstatě legendární postavy.

Feliska: Jsem si představila, jak jedeme ke tchýni a já ji řeknu, že si vyfotím její cukroví pro Trimeles :D
Marylin: „Nebude ti vadit, když ti tu dám nějaké žlutočerné dekorace? A toho jezevce si nevšímej!“
Feliska: „Jo a ještě si sem hodím jmenovku. Né, to jméno nečti!“ „A ty si letos nepekla?“ „Ne, ale Trimeles má dva články týdně.“
Marylin: „Ne, já jsem vařila jen z polotovarů – žádný seminář na cukroví nebyl.“ 
Feliska: „Ne, ale budu dělat vaječňák, potřebuju do úkolu.“ 
Feliska: „A kde budete na Silvestra? Doma, končí termín.“
Feliska: „Přijdeš na rodinnou sešlost?“ „Den před odevzdáním esejí? Vážně?“

Snažíme se, aby výsledek naší práce ve ŽT působil důstojně a slušně. Plánování těchto projektů často ale vypadá naprosto opačně. Výjimkou nebylo ani zakládání našeho mileného spolku, tehdy ještě naštěstí pod vedením madam Mandy, protože jinak to mohlo dopadnou opravdu všelijak.

Olivka: Nebo jezevčí hlava, co vykukuje z kalamáře! :D
Mandy: To zní dobře, beru cokoliv, přece jenom vy to taky budete mít v infu u postavy :D.
Olivka: Nebo jak v Nekonečném příběhu, jezevci zakusující se do ocasu jezevce!
Mandy: :D
Olivka: A pošlete mě spát :D
Mandy: Hej cos pila? Máš nějaké podezřele zajímavé nápady na to, že je skoro půlnoc :D
Olivka: Už jsem jak Babiš Žabiš, takový střet zájmu :D
Mandy: Bože :D
Olivka: Ok, ale!!! Trojhlavý jezevec!
o několik jednotek minutek později
Ivy:
Mandy: A tys pila nějaký ten rychlolektvar z Asterixe a Obelixe? Jak si to jako stihla tak rychle?
Ivy: Snažím se zbavit od povinností, tak to jede :D
Mandy: Počkáme co na to tady trojhlavá Oliva.
Olivka: S tím jezevcem se vyloženě duševně ztotožňuju!

Možná se tím částečně vysvětluje, čím jsem si vysloužila tuto poznámku. 

Mandy: Teď jsem si četla ty sudičky, normálně nalitý soudek jsi ty jako vyšitá, úplně tě vidím :D.
Olivka: Nemám čas být vylitý soudek :D. Ale ano, úplně bych se s tím alteregem sžila.

Za tímto výrokem si ale stále stojím. Skvěle je to vidět například na našich Trimelích poradách. Na moji obranu, zpravidla trvají dvě až tři hodiny! Kdo to má stíhat celou dobu! K tomu bych už jenom ráda podotkla, že Feliska je drzý čert (ale máme ji rádi! :D).

Olivka: Na mě to dnes myšlenkově moc rychlé, mám pocit, že vůbec nestíhám sledovat, a to tu poradu prý vedu :D
Feliska: Není to poznat.
Feliska: Že nestíháš, ne že to vedeš.

Celkově jsou porady takové veselé místo. Důležité je, že pokud po lidech člověk něco chce, nesmí si je vyděsit hned na začátku.

Feliska: V**e Olivo, už vím, proč si tím nezačala. Protože bychom ti utekli :D.
Olivka: Jsem mazaná. Je to 24 okének, které si myslím, si dokážeme nějak rozdělit. 
Tery: Byla to past!

Kromě porad nemůžeme zapomenout ani na famrpálové tréninky. Tam se občas dějí věci!

Tery: Od kolika berou v dětské skupině?
Rose: Asi jak která, u nás mám pocit od roku a půl.
Olivka: Dřív už berou jenom babyboxy :D.

A jak je již klasikou, často hřiště ovládne ze všeho nejvíce autokorekt.

Tracy: +nastoupí+
Arni: Ahoj trávy :D.
Arni: Teda Tracy :D.
Theo: Lepší Trávy než krávy. :D
Feliska: Takže Močopouštěčka a Tráva.
Theo: To zní jako nějaká supr pohádka. :D

Klasikou na takových trénincích je podělit se o to, co se nám dělo přes den. Přece jenom, někdo při tom občas vaří, peče, jiný přijde pozdě, zkrátka je to taková ta všeobecná slušnost podělit se o tyto všednodenní zážitky. Ve vánočním období to kromě pečení bylo často i vyrábění. 

Olivka: Naposledy jsem s nima dělala ty šumivky do koupele. Ty jo, tak jsem si snad ještě nenaběhla. :D
Tery: Ale vsadím se, že se to všem líbilo, ne? Děti se rády rochní v nějaké hmotě, ne? :D
Olivka: …já jim do toho pořídila třpytky…
Tery: Ou. :D
Olivka: …a od toho dne mě nezdraví uklízečky. :D

Kolejním oblíbeným tématem je věk jednotlivých studentů. Ano, v překladu to znamená, že se  bezostyšně smějeme těm, co byli pomalu při položení základního kamene Hogu. 

Feliska: Mě štve, že mám některý odstudovaný. A třeba Historii Hog… myslím, že půlka výkladů vůbec nebyla. 
Oříška: Za nás to učil Filius a tomu nechybělo nic :O
Feliska: Tak já to studovala v roce 2008.
Mandy: Feli tak ty tu historii studovat nepotřebuješ, tys ji zažila ne? Ty bys ji mohla skoro vyučovat :D
Feliska: To je od tebe tento týden druhá narážka na to, že jsem stará! :D

Dalším oblíbeným tématem je čas. Tedy brblání na to, jaký ho máme nedostatek. Tady je hlavní postavou ctihodná madam Mandy, která sice má povinností, že by tím zaplnila rozvrh obyvatelů jedné malé vesnice, ale samozřejmě, že se vždycky upíše k dalším úkolům. Nepoučitelná. 

Mandy: Hodně lidí řeklo, že ne, včetně mě. Máme vlastní práce jak na kostele, ale tak s něčím klidně pomůžu, ale žádné výkony, ať se ode mě neočekávají.
Olivka: Ty jsi tak hodná, až jsi blbá :D
Mandy: To bych si nechala vytetovat, kdybych chtěla tetování.
Olivka: To už máš dávno vytetované neviditelným inkoustem na čele, jinak už to není možné.

Co na to říci jiného, než…

Mandy: Mě mrzí, že na to nemám čas.
Olivka: Mandy, já se divím, že ty máš čas dýchat.

U vše stíhající profesorky Mandy ještě chvíli zůstaneme. Kromě toho, že neváhá obětovat svůj čas (a sice si z ní děláme legraci, ale zbožňujeme ji za to), nešetří ani s hmotnější formou pomoci. 

Mandy: Taky budu ŽT ráda dotovat, nebo nevím, jaké jsou profesorské platy, ale něco se určitě najde.
Tery: Ty si našetři na barák, ať k tobě můžeme přijít dělat bordel :D.
Olivka: Mandy proč tam máš budoucí čas?! Vždyť víš, že do té pokladny vidím :D.

A občas se nenechá zastrašit ani přímou výhružkou.

Olivka: Mandelíno! Přestaň mi kupovat věci! Něco po tobě hodím, fakt, že jo.
Mandy: Hej tak mě třeba seřvěte všichni, fakt ale, jste zlí, trucuju už.
Olivka: Jsi moc hodná, ale zklidni hormon a peněženku :D

Asi všichni tušíme, že pevná ruka madam Mandy zanechala na časopise i koleji svoji pozitivní stopu. Ta však podobná nařčení zásadně odmítá.  

Mandy: Vždyť já nebyla ani primus. Prostě nevedla jsem nikdy kolej. Jsem jen takovej ten nevinnej přicmrndávač.
Olivka: Spíš brutální šedá eminence.
Mandy: :D
Olivka: Mušketýři by ti dávno vyhlásili válku :D.

Býti šéfredaktorkou není jednoduché, zvlášť, když nejste vybaveni velkou trpělivostí a celkovou sebekázní. Takže pokud máte ve vedení vzteklou Olivu, vypadá to nějak takto. 

Olivka: To budou safra těžký puzzle! Ale určitě!
Feliska: Tak to dám na míň kousků.
Olivka: Klidně na hodně, ať trpí.
Enid: Budeš trpět, ale náramně si to užiješ :D.
Olivka: Já jsem dneska celkově pro utrpení národů :D.
Feliska: Jo, když trpíme my, tak ať trpěj oni taky :D.

Zajímavé je, že utrpení, které běžně ostatním dopřeje, na svojí vlastní osobě bere jako osobní křivdu. Třeba u domácího úkolu ze Zdravovědy. Hrůza, když proti vám učitelé používají vaše vlastní výroky!

Olivka: Tvl, co jsem ti provedla, že mají tvoje puzzle milion kousků. 
Mandy: +zasílá uložený print s předchozí konverzací o utrpení+

Mimo jiné takovou vzteklou Olivu děsí i představa dalších povinností. Důležité je ale najít ta jednoduchá řešení. 

Olivka: Nováčci.
Olivka: V lednu.
Olivka: To jako bude zase další vývěska a další dlouhá porada?!
Mandy: Eh, jo? :D
Olivka: Zrušíme nováčky, prostě nebudou.
Mandy: To asi neprojde.
Olivka: Ať si nechají staré postavy :D.

V neposlední řadě tu máme absurdní rozhovory o naprosto vážných tématech. Třeba o tom, jak to mají duchové s bahenní maskou. 

Feliska: Jak na sebe takový duch napatlá bahenní masku? Musel to bláto nejdřív zabít, aby mu nepropadlo hlavou?
Oříška: Asi jako duch může onemocnět. Hrad je nechtěl nechat vyčleněné ze stáda.
Tery: Ještě by se napařovali.
Feliska: Napařenej duch :D
Oříška: Parní žehličkou? Nebo po staru horká voda, hrnec a ručník?
Feliska: Takzvaně duch na druhou, pára z páry :D.

Na závěr už bych uvedla jen hemzík, který by si Mrzimor mohl dát do čarostavu (kdyby koleje nějaký čarostav měly).

Feliska: My jsme žlutý, my nikoho nes***me, nás má každej rád.
Arnika: Když nejde o zápas.

A na závěr závěru, pro ty, co dočetli, přikládáme jednoho zlatého Mandišťáka.

Ze zákulisí společně připravila
Žlutá redakce
Hemzy ohemzovala
Olivia Wines

6 komentáře

  1. Feliska 31. 12. 2023 20:24

    Babyboxy jsou proste nej :-D

  2. Oliva 31. 12. 2023 20:50

    Já zbožňuju toho Mandišťáka :D

    • Arnika 1. 1. 2024 18:49

      A to pritom byla takova rychlovka myslenka. Jinak by samozrejme grafika byla lepsi! :D

      • Mandy Wright 1. 1. 2024 20:25

        Grafika negrafika Mandišťák má čestné místo v mém srdíčku!

  3. Enol 14. 1. 2024 00:31

    U tohoto článku jsem se fakt nasmála, díky! :D

    • Feliska 15. 1. 2024 09:49

      To jsme moc radi!

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*