Všichni jistě máte doma takové ty karty, se kterými hrajete s přáteli prší. Co ale s nimi, když poblíž není nikdo, kdo by si s vámi zahrál? Pusťte se do vykládání! Dám vám několik rad, jak byste na to měli jít.
___________________________________________________________________
Začněme tedy pěkně popořádku. Někteří zkušení vykládači říkají, že na vykládání by se měli použít karty, se kterými se nikdy nehráli takové „nečisté“ hry, jako je prší. Pro naší potřebu ale takovéto karty úplně postačí.
Míchání:
Možná se vám to zdá divné, ale míchání je třeba věnovat největší péči. Špatně promíchané karty špatně věští. Teprve až si budete jisti, že jsou řádně zamíchané, podáte je k opětovnému zamíchání osobě, jíž věštíte (pokud věštíte sobě, tento a další krok vynecháte a přeskočíte k sejmutí). Tato osoba při míchání myslí na věc, jež jí zajímá a jež chce, aby jí karty pověděli. Potom znovu předá karty vám a vy je naposledy zběžně promícháte.
Sejmutí:
Karty jsou v jednom balíčku a leží rubem vzhůru. Osoba, které vykládáme, sejme balíček pravou rukou a udělá z ní tři hromádky (postupuje z leva doprava).
Zdvižení karet:
Z každé ze tří hromádek se vyjmou tři spodní karty a obrátí se lícem nahoru. Nakonec před vámi leží devět karet ve třech řadách a třech sloupcích. Nejvyšší řada přitom odpovídá kartám v hromádce nejvíce vlevo.
Řady:
První řada věští osobě o tom, jaký má daný problém. Druhá řada jak se s tím problémem vypořádá a třetí jaký bude mít dopad na její život.
Sloupce:
První sloupec značí polehčující okolnosti v daném problému, druhý sloupec radí, na koho je třeba se obrátit a třetí říká na co je třeba si dávat pozor.
To by bylo to nejzákladnější. Příště se podíváme na význam jednotlivých karet.