Trimeles / O naší koleji / Enid Bloom: "Musím říct, že mi to otevřelo oči."
Zápisník jednoho dinosaura VIII – Dinosaurus v profilize Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2026 Kouzelníci v mudlovských profesích: Mudlovské nakladatelství Ema Jane Michaels: „Neutrácet – to je asi ta nejlepší rada.“ Kouzelníci v mudlovských profesích: Strašnická Shrnutí školního roku Zima 2026 Kváskohraní 1. díl Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2026 Vtipem ku zdraví Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál – Výsledky Valerie Torres: „Bojím se asi úplně všeho, i když to nedávám znát.“ S rampouchem u nosu Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál Trimeles na cestách – Španělsko, Andalusie – co lze stihnout za 4 dny Jezevčí desatero líného přežití (nejen) nováčka Když jezevci v zimě nespí Manipuluju, manilujuleš, manipuluje… Aneb o neetických komunikačních technikách Silvestrovské odznáčkové zápolení Vánoce v jezevčí noře Kouzelný vánoční (ne)článek Co pod stromeček po kouzelnicku? Jak jsem (ne)dostala školní trest Mrzimorský vánoční playlist 2025 Jak vyzrát na Vánoce aneb Stres pod stromeček nezabalíš Deskohráčův stolek: Co pod stromeček po česku Podzimní výprava do lesa Deskohráčův stolek: Černý pátek na Planetě her Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 2. část Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 1. část Trimeles na cestách: 221B Baker street, London Pohyb? Co takhle běh? A dokonce závod Magické podniky II.: Magic Rooms Hoř, ohénku, plápolej! – Soudný den se blíží Hoř, ohénku, plápolej! – kolo poslední Hoř, ohénku, plápolej! – 8. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 7. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 6. kolo Rozhovor se Snaživcem a Vicesnaživcem roku Léto 2025: „Kalli a strhnout? Ta mě ještě dovyhecovala a bila mě, aby mě popohnala.“ Hoř, ohénku, plápolej! – 5. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 4. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – Hurá na tržiště! Hoř, ohénku, plápolej! – 3. kolo Mrzimor hledá Talent – 2. a 3. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 2. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 1. kolo a seznam účastníků Výprava za posly jara – 2. část Hoř, ohénku, plápolej! – Registrace a pravidla Mrzimorský Poklad Miloval bys mě, kdybych byla hydrant? Výprava za posly jara – 1. část Počátky: Moje první fandění Trimeles na cestách – Řím Všechno může být písnička Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2025 Trimeles na cestách – Do Rakouska nejen na lyže Mrzimor hledá talent – 1. kolo Vajcolov začíná Březnový deskoherní sraz Mrzimorský slavnostní večírek Love Office – Konec a zvonec Počátky: Žlutá je barva naše Packa za packou aneb Z domácího chlívku Zápisník jednoho dinosaura VII. – Dinosaurus a KOZA Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2025 Love Office – 2. kolo Kecy z nory znovu na scéně! Love Office – 1. kolo Valentýn? NE! Raději knihu! Co si pustit na (Ne)Valentýna? Jak odrbat Valentýna aneb Ušetři a nenaštvi svou drahou polovičku s Trimelem Love Office – Zachraň láskou zkroušené Sametová láska DIY – 10. díl Náborová propagační kampaň aneb kdyby byly náborové kampaně upřímné Petronela Uječená: „Druhé místo můžu přijmout se vztyčenou hlavou a nebudu o nic míň Petronela, stejně jako bych nebyla o nic víc Petronela, kdybych Snaživce roku vyhrála.“ Knižní klub u Trimela – Dobrá znamení Deskohráčův stolek: Kaskádie Perníčkový sraz U Přemotivovaného Poličkáře O sežraných perníčcích a kolektivní obřadní písni Adventní pohádkování IV. – Typískovy první Vánoce Televizní Vánoce V. – Vánoční seriály Televizní Vánoce IV. – Vánoční filmy z jiných zemí Vánoce: Stále svátek, nebo obchodní příležitost? Televizní Vánoce III. – Vánoční americké filmy Vánoční tvoření DIY – 9. díl Televizní Vánoce II. – Vánoční české filmy Adventní pohádkování III. – Starouš Tobias a jeho nečekané Vánoce Vánoční playlist aneb průlet vánočním hradem Televizní Vánoce I. – Vánoční animáky Adventní pohádkování II. – Zázraky nejen o Vánocích Vánoční věnce Vše, co jste kdy chtěli vědět o omalovánkách I. Adventní pohádkování I – Kouzelný vánoční zvoneček Adventní pohádkování – vše o soutěži Trimeles na cestách – magická Šumava Cesta za pokladem Kam i králové chodí sami aneb 19. listopad jako MDT Emoji na Hradě VII. Cesta za jiskrou Ohnivce Hog v kocke 20 a 2/2 – Neviditelný speciál

O naší koleji, Rozhovory

Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“

Ač se to zdá jako včera, už je to celý školní rok, co naše drahá jezevčice Enid Bloom nastoupila na post kapitánky mrzimorského famfrpálového týmu. Kdy jindy ji pořádně vyzpovídat než po skončení letošních bojů o famfrpálový pohár.

Amanda Wright: Dobrý den slečno Enid! – usměje se –  Děkuju, že jste si na mne udělala čas, jak se vám daří takto při konci školního roku? Dneska máte za sebou poslední kolejní trénink, tudíž prázdniny jsou opravdu v plném proudu, nabíráte síly na další rok? – podá slečně hrnek s čajem a nachystá si pergamen a brk –
 
Enid Bloom: Dobrý den slečno Mandy. – s úsměvem přijme čaj – Děkuji, trefila jste se do mého oblíbeného. – na chvíli se zamyslí – Momentálně se mám moc dobře, děkuji za optání a ano, školní rok zase utekl jako voda a mám na něj jenom krásné vzpomínky. Teď plánuji na pár dní odložit koště a odpočinout si, ale rozhodně nebudu zahálet. V hlavě se rodí plány na další famfrpálovou sezónu.
 
Amanda Wright: To jsem ráda! Předpokládám, že plány si ještě necháte pro sebe viďte? –  zatváří se tajemně –  Každopádně začneme slečno úplně od začátku. Malá Enid přišla na hrad, pamatuju si to jako včera, rozkoukala se, zapojovala se do nejrůznějších akcí, aktivit…  –  vzpomíná – Co malou Enidku vlastně nejvíce na našem hradě zaujalo, co ji přirostlo k srdíčku a na co ráda vzpomíná? Vy jste totiž zprvu byla vidět snad opravdu všude! –  zasměje se – 
 
Enid Bloom: Přesně tak. – přikývne – Já myslím, že mě to kouzelné prostředí okamžitě vcuclo. – zasměje se – Ale nebylo to jenom prostředím, bylo to hlavně lidmi. Po zařazení jsem si přišla, že jsem opravdu tam, kde mám být. Moje aktivita byla přímo úměrná aktivitě ostatních v koleji. Jejich chuť něco tvořit, vymýšlet a realizovat ve mě probouzelo to stejné. Na co vzpomínám? S úsměvem rozhodně na svojí Cestu za pokladem a můj neuvěřitelný strach nakreslit jezevce. – zasměje se – Nic moc dílo, ale od té doby ho používám jako záložku do knížky.
 
Amanda Wright: – zasměje se – Jezevce neumím nakreslit dodnes! Z Enid se pomalounku stala mladá slečna, která byla v koleji vidět čím dál tím víc, a tak mě vůbec nepřekvapilo, když jsem se dozvěděla, komu bude post kapitána nabídnut. Ale co vás? Byla jste v šoku, nebo jste nabídku na nějaký post čekala? A myslíte si, že máte vlastnosti, dovednosti a přednosti, co by takový správný famfrkápo měl mít? – prohlíží si slečnu –  
 
Enid Bloom: No vidíte slečno Mandy a mě to překvapilo dost. –  zasměje se – Upřímně jsem nabídku na post nečekala. Neměla jsem úplně ambice stoupat výš, chtěla jsem si to prostě jenom užívat. Tery to asi viděla jinak a využila mého zapálení pro famfrpál. – prohlídne se a pokrčí ramena–   Já doufám, že ve mě něco dřímá. – zasměje se –  Snažím se s týmem komunikovat a udržovat pohodovou atmosféru, to je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí. Další dovedností (čti úchylkou) mě nakazila Tery, a to tvoření všemožných tabulek a statistik. Není nic lepšího než mít všechno přehledně zaznamenané.
 
Amanda Wright:Tak slečna Tery je svým nadšením nakažlivá, to známe! – zasměje se –  Přebrala jste tým jezevců, žlutý tým, který nikdy nevyhrál famfrpálový pohár. Jak jste vnímala náladu v týmu? Jsou jezevci odhodlaní, nebo spíš frustrovaní? A jak se sžili hráči s vámi jako s novou kapitánkou?
 
Enid Bloom: Komu by se nelíbilo vyhrávat. – zasměje se – Ale myslím si, že u nás frustrace nemá místo. Všichni se snaží, ale i baví, a to je pro nás to nejhlavnější. Vyhrát pohár by byla třešnička na dortu a já doufám, že si pro ni časem doletíme. Já jsem optimistická. A přijmutí mě jako kapitánky? Zatím jsem na sebe žádnou stížnost neslyšela. – zasměje se – Naopak, vždy se mi dostala jenom vstřícná slova, pokud jsem byla na pochybách.
 
Amanda Wright: To mě vlastně ani nepřekvapuje – okomentuje – Tréninky probíhaly docela často, ale co účast? – zeptá se zvídavě – Jsou jezevci pečliví v docházce nebo to flákají? A probíhalo všechno v poklidu, sžila jste se s novou rolí rychle? Přece jenom to asi není legrace!
 
Enid Bloom: V týmu máme pevné jádro, které se snaží chodit pravidelně. Ostatní chodí, doufám, také rádi, ale prostě pouze tak, jak jim to jejich situace dovolí. –  usměje se –  Musím říct, že mi to opravdu otevřelo oči. Není to jen o tom jít si na hřiště zalítat. Musíte řešit tréninky, docházku, zápasy, výbavu a spoustu dalšího. Nebudu lhát, obavy jsem měla, ale když jsem měla celou sezónu po boku Tery, byla jsem klidnější
 
Amanda Wright: To chápu, taková pevná půda pod nohami, ale nebojte, to bude lepší a lepší. – uklidňuje slečnu – Postupně míjel podzim, pak i zima a přišly zápasy, člověk se ani nenadál. Přece jenom ten zápas jinak vnímá běžný hráč a kapitán. – vzpomene si na vynervované kapitány – Jde vůbec nějak s tímto stresem bojovat? Jak jste se na zápasy těšila? Přece jenom jsou i věci, které jako kapitánka neovlivníte. Pamatuju se, jak jednou zaspaly dokonce dvě hráčky! – přemýšlí, jestli jedno z toho tehdy opravdu byla sl. šéfredaktorová a musí se smát – 
 
Enid Bloom: Já se stresem a nervozitou teda bojovat neumím. Na zápasy samotné jsem se těšila moc, ale pokaždé těch pár minut před začátkem, je takové moje osobní peklíčko na zemi. – směje se – I když vím, že každý ví co má přesně dělat, ke mě to patří. Naštěstí se těmito stavy nenechám nikdy paralyzovat, ba naopak rozproudí mi to krev v žilách. – napije se čaje – Ano, máte pravdu slečno Mandy, chorobné zamačkávače budíků máme v týmu pořád, ale usilovně na tom pracují. – zasměje se –
 
Amanda Wright: – spokojeně se usměje – Jen do nich slečno! A jak jste vlastně spokojená se zápasy a týmem? Který za vás letos byl ten nejlepší a proč? – zeptá se pro zajímavost –
 
Enid Bloom: Já jsem neuvěřitelně spokojená s výkonem celého týmu. Všichni do toho dali všechno a ještě se zvládli bavit. Asi nedokážu vypíchnout jeden zápas. Každý byl něčím zajímavý, ať už první chycenou zlatonkou pro Tery nebo poslední pro Thea. Každopádně měli jednu společnou věc. Na hřišti pokaždé panovala úžasná atmosféra. – spokojeně přikyvuje –
 
Amanda Wright: Takové pomyslné předání žezla z rukou pana Thea do rukou sl. Tery! – přikývne a usměje se – V čele týmu stojíte nějakou tu chvíli, asi už jste si dost věcí ošahala, ozkoušela, a tak mě zajímá. Jaké máte plány s týmem do budoucna? Na čem je třeba zapracovat? Máte do příštího roku vymyšlenou nějakou novou tréninkovou techniku, hry, motivačky, které by třeba mohly nalákat na trénink, nebo jste si vymyslela nějakou motivaci na bázi: Přijdeš na trénink, zvu tě na večeři? Jídlo přece jenom láká! – musí se smát –
 
Enid Bloom: Nějaké plány určitě mám. Bohužel nás opouští dobří hráči a je potřeba plynule přeobsadit pozice. Doufám, že se nám zadaří. Jedna motivačka je v jednání. Jelikož máme v týmu pilné studenty, chtěla bych se jim pokusit ulehčit náklady na výuku. Vidíte, nabízet jídlo mě nenapadlo. To by u nás mělo určitě úspěch. Popřemýšlím o tom. – směje se společně se slečnou –
 
Amanda Wright: Pravidelné páteční opékaní buřtů? Přidám se! – směje se – Enid zeptám se vás narovinu… jistě, že v současnosti nemůžeme vidět budoucnost, tedy na tuto otázku neexistuje správná odpověď, ale zajímá mě váš názor. Vyhrajeme konečně jednou ten pohár?! – naléhá na kapitánku –
 
Enid Bloom: Jak už jsem říkala, jsem optimistická. Děláme pro to hodně a jednou bude. – řekne odhodlaně –
 
 
Amanda Wright: – spokojeně pozoruje sl. Enid – Zajímalo by mě, co vám vlastně famfrpál přináší a proč máte motivaci jít na ten trénink? Nemyslím teď jen kolejní, kde tam je ta motivace docela jasná, všichni víme, že mrzimorské KT jsou společenskou událostí nejvyššího kalibru, ale co třeba i individuální? – vezme si nový pergamen a usrkne čaje –
 
Enid Bloom: Musím říct, že mě to prostě baví. Například na chytači je potřeba zlepšovat pozornost a ta se hodí i v běžném životě. Taky se samozřejmě snažím jít aspoň trochu příkladem týmu.
 
Amanda Wright: To jste vzorná! S postem přichází jistá povinnost být ve vedení. Jak vnímáte právě to mrzimorské vedení a své působení v něm? – zajímá se – Jde všechno vždy po másle, nebo tam jsou nějaké mezírky, něco, co byste byla ráda, kdyby fungovalo jinak?
 
Enid Bloom: Já jsem spokojená. Pokud je něco potřeba, ráda se angažuju a pomůžu. – pousměje se – Troufám si říct, že si tam opravdu všichni notujeme. Nikdo se nebojí říct svůj názor a tak by to mělo být.
 
Amanda Wright: Blížíme se ke konci rozhovoru, tak trošičku odbočíme od famfrpálu. – dopije čaj a kouká do poznámek – Nový školní rok je už za dveřmi, bude se konat slavnost a za bránou je velká vlna nováčků. Co byste si na hradě chtěla zažít? Je něco na co se těšíte, nebo třeba naopak netěšíte? Na trénincích občas člověk něco zaslechl o zkouškách jakožto ústředním strašidlu… – zasměje se –
 
Enid Bloom: – přikyvuje – Na nováčky se těším. A co bych chtěla zažít? Konečně bych chtěla narazit na něco pořádně ostrýho v kuchyni nebo možná podrbat netopýra? – zasměje se – Já se rozhodně těším, co nám přinesou další famfrpálové sezóny. Zatím asi není nic, na co bych se netěšila. Zkoušky jsou ještě poměrně daleko a profiliga ještě dál. – špitne poslední slova – Máte pravdu, někdo si ze zkoušek dělá strašáky, ale většinou jsou to ty, co potom podají neuvěřitelné výkony. – dopije čaj –
 
Amanda Wright: Profiliga – zasténá a s bolestí v obličeji se usměje a ukáže palec nahoru – ale je to tak! – přikývne – A poslední otázku dáme takového osobnějšího rázu. Kdyby byla jedna věc, kterou byste na sobě mohla změnit, co by to bylo? – zvídavě se usměje –
 
Enid Bloom: Jeee, tak to vím úplně přesně  – zasměje se – Já bych chtěla být o něco menší bordelář. Když už se snažím něco uklidit, nepamatuju si, kam jsem to uklidila. – hodí ramenem – Takže například výlet do mé skříně bych nikomu nedoporučovala. – směje se dál –
 
Amanda Wright: – zasměje se – To nás je víc! Tak ještě vám dám možnost cokoliv říct nebo vyřídit a pokud již na srdíčku nic nemáte, moc vám děkuji za váš čas a přeji, ať se vám i týmu daří i v nadcházející sezóně! – podá slečně packu –
 
Enid Bloom: Jezevci to slyšeli už několikrát, ale kdyby náhodou ještě někdo ne, tak opakuji. – směje se – Jsem na vás moc pyšná a jsem ráda za to, jaká jste úžasná banda! Vám slečno Mandy moc děkuji za příjemně strávený čas. – přijme packu –
 

pozn. šéfredakrorky: Lži a pomluvy! Teda jako lži úplně ne, jednou jsem na zápas „krapánek“ zaspala, ale pomluvy určitě! 

 
Pro Žlutého Trimela
Amanda Wright
 

1 komentáře

  1. Olivia Wines 6. 2. 2024 22:11

    Enidko, s kreslením jezevce s tebou plně soucítím! :D

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*