Trimeles / Aktuální zprávy / Cesta za pokladem LS2024
Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2

Aktuální zprávy, O naší koleji, Soutěže

Cesta za pokladem LS2024

Každá kolej má něco, čím na začátku nového školního roku vítá své nováčky a čím jim pomáhá se začleněním do kolejní komunity. V Mrzimoru máme mimo jiné Cestu za pokladem. Chcete se o té letošní dozvědět vše? Čtěte dál. 

Na začátek tu pro vás mám pár čísel. 

25, 6, 12 a 4.

Že vám to nic neříká? Vysvětlíme.

Cesta za pokladem trvala 25 dní, začala 17.02.2024 oznámením na vývěsce a sdělením první nápovědy, a skončila 12.03.2024 opět oznámením na vývěsce a vyhlášením vítězů. 

Na nováčky čekalo 12 stanovišť, 12 nápověd a 12 úkolů. To znamená, že museli rozklíčovat 12 nápověd, každá vedla k jinému členovi koleje (včetně madam kolejní), který zadal pátrači jiný úkol (složit puzzle, najít místo na hradě, oživit kolejku scénkou se starším studentem, zahrát si něco U Čmouda, a  tak dále). Po jeho splnění pak prozradil dychtivému nováčkovi další nápovědu. Cesta začínala u primusky Ivy  (Slečna, jenž se pyšní lesklou plackou a její kočka vypadá jako mistr Yoda) a končila u pokladnice Eivli (Náš mrzimorský poklad stráží a sedmý ročník zdolati se snaží). Chcete si zkusit cestu nanečisto a zjistit, jestli byste věděli, kam se vydat od Ivy? Tady je seznam stanovišť a nápověd. Zkuste si je přiřadit:

Stanoviště:

Arnika, Bertranda, Candy, Eivli, Enid, Felicitas, Ivy, Luna G., madam Oresta, Rose, Olivia, Winterlynn

Nápovědy:

Slečna, jenž se pyšní lesklou plackou a její kočka vypadá jako mistr Yoda.

Současné “péčko”(prefekt, primus), které má narozeniny v říjnu.

Fialka, která se vyzná v upírech, famfrpálu a lékouzelnictví.

Druhačka ze sousedního státu, která v létě 2023 vyhrála cestu za pokladem a v čarostavu má získaného magika “Jezevec tělem i duší”.

Druhá nejzkušenější studentka Mrzimoru, bývalá primuska.

Úřadující držitelka ceny Helgy z Mrzimoru.

Její odznak je stejně stříbrný jako její jméno, které září v noci na obloze.

Je z Ústeckého kraje a navštěvuje 7. ročník.

Studentka, která sladí naši školu a kolej už od roku 2005, a studuje se mnou v ročníku.

Je skvělou hráčkou famfrpálu, sejdem se s ní na trenálu. Kapitánský odznak má, ložnici pro čtvrtý ročník letos obývá.

Náš mrzimorský poklad stráží a sedmý ročník zdolati se snaží.

(Řešení naleznete na konci článku.)

Celkem se na cestu vydalo 10 nováčků, z toho  dorazilo do cíle a  se nám ztratili někde cestou. 

Vítězkou a držitelkou titulu Rychlík se stala Valerie Torres. Jaké jsou její dojmy?

„Cesta za pokladem se mi líbila moc. Bylo to zajímavé, zábavné a adrenalinové. Moc se mi líbily některé úkoly, nejvíce mě zaujalo to třídění pojmů do skupin, jak běžely pojmy na takovém pásu a musela jsem je roztřídit, kam patří. Ale líbilo se mi i puzzle (moc pěkný obrázek). Bylo napínavé sledovat, kdy se konečně objeví adresát online a vyčkávat na jeho odpověď. Pro ony posly úkolů to muselo být náročné a moc jim za to všem děkuji. A taky organizátorce a všem, kteří se na tom podíleli.“

Na dojmy jsme se zeptali také další úspěšné hledačky pokladu, Mii Broccoli:

„Cesta za pokladem se mi líbila, bavila mě, nebyla úplně jednoduchá, ale všichni byli moc milí a nápomocní. Úkoly byly zajímavé a odměnu, i když jsem nebyla první, naprosto miluju.“

A nyní již slíbené řešení:

Slečna, jenž se pyšní lesklou plackou a její kočka vypadá jako mistr Yoda – Ivy Emerson

Současné “péčko”(prefekt, primus), které má narozeniny v říjnu. – Rose Daninatali

Fialka, která se vyzná v upírech, famfrpálu a lékouzelnictví. – madam Oresta McCollin Vianueva

Druhačka ze sousedního státu, která v létě 2023 vyhrála cestu za pokladem a v čarostavu má získaného magika “Jezevec tělem i duší”. – Bertranda Hooki

Druhá nejzkušenější studentka Mrzimoru, bývalá primuska.  – Felicitas Frobisherová

Úřadující držitelka ceny Helgy z Mrzimoru. – Olivia Wines

Její odznak je stejně stříbrný jako její jméno, které září v noci na obloze. – Luna Goshawk

Je z Ústeckého kraje a navštěvuje 7. ročník. – Winterlynn Critchflow

Studentka, která sladí naši školu a kolej už od roku 2005 a studuje se mnou v ročníku.  – Candy McLovely

Je skvělou hráčkou famfrpálu, sejdem se s ní na trenálu. Kapitánský odznak má, ložnici pro čtvrtý ročník letos obývá. – Enid Bloom

Náš mrzimorský poklad stráží a sedmý ročník zdolati se snaží. – Eivli SSelene

Tak co, našli byste poklad?

Pro Žlutého Trimela
Felicitas Frobisherová

Jeden komentář

  1. Olivia Wines 8. 4. 2024 00:36

    Velká gratulae všem, co úspěšně objevili poklad! :D

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*