V redakci Žlutého Trimela jsme se rozhodli věnovat trošku více i naší malé zemičce a poznávání jí. Položte si stránky Trimela hezky na klín a začtěte se do povídání o našich městech. Začneme městem Cheb.
Jedná se o město v Karlovarském kraji, které leží na řece Ohři. Žije tu téměř 33 tisíc lidí, což by nás asi ani moc nezajímalo, kdyby mezi nimi nebyl i nějaký ten kouzelník či čarodějka. Několik z nich dokonce navštěvuje náš ústav, ehm, tedy školu a právě ti mi malinko pomůžou, aby nás provedli krásami svého domova.
Nejprve tak trochu obecně. O existenci tohoto města víme od roku 1601, jelikož z té doby je datována první zmínka. Ačkoli na tomto území žili už od nějakého 9. století naši předci, Slované.
A jen, abyste věděli, menší počet obyvatel zde není zapříčiněn tím, že by se tu snad lidem nelíbilo, ale protože po válce byli zdejší Němci odsunuti zpět do své vlasti.
Co se průmyslového zaměření týká, je zde strojírenské, textilní, kovodělné, stavební, dřevozpracující a potravinářské. Myslím, že na tak malé město je to docela slušné, no ne?
A teď ke sportu. Co vám mám o něm psát? V záznamech o městě jsem objevila mudlovský sport – kopanou. Moc se v tom však nevyznám (narodil se jim tu mudla Pavel Nedvěd a Jaromír Bosák), ať už je to, co je. Pak něco o hokeji a tenise, ale asi to nebylo z nejdůležitějších, když to smrskli do jedné věty. Za zmínku by možná stál jen každoroční házenkářský turnaj žen.
Z významných osobností bych jmenovala Albrecht z Valdštejna, Andreje Kroba, Pavla Anděla a Ilonu Csákovou.
Teď už ale za našimi kouzelníky. Povedlo se mi v kolejní místnosti odchytit Milana Dungeona. Pojďme tedy zjistit, jaké krásné a magické místa by nám tu doporučil.
Pro mě určitě zajímavé a zároveň magické místo v Chebu jsou tři. Jsou to úplně obyčejná místa, která ovšem za jistých okolností svým způsobem magicky působí.
První místo je malý plácek na skále u řeky kam často chodí táborníci trávit dlouhé večer. To místo působí magicky hlavně při západu slunce, když poslední zbytky paprsků dopadají na vodní hladinu a ty se pak od ní odráží dále , celé místo potom nádherně mění barvy .
Druhé místo je potom rozhledna na Zelené hoře. Vím, pro mnoho lidí je to místo zase poměrně okoukaná a znám. Ovšem když se k ní člověk blíží lesní a polní cestou je to úplně něco jiného.
Celá cesta je potom završena nádherným výhledem po kraji z vrcholku rozhledny.
Třetí a poslední místo není pro mě magické, ale je u mě velice oblíbené. Je to okolí pod hradem naproti řece nebo-li Krajinka ( tak ji říkají mudlové :)) ). Chodím tam často si odpočinout odreagovat a setkat se s přáteli.
Děkujeme, Milane, nezní to vůbec špatně. Už jsem chtěla skončit, když jsme se srazily s Lorein Marvel. Víte, ona je taky z Chebu, takže se s námi podělí o své oblíbené mísa.
Když se řekne magické místo v Chebu, ihned si představím Chebský hrad. Už svojí pozicí na skále má v sobě něco magického, nehledě na to, že se k němu vztahuje mnoho a mnoho pověstí, které mají co dočinění s magií. Jeho Černá věž, která je vidět opravdu na velkou dálku, vzbuzuje respekt a autoritu. Někdy také bázeň. Takže na prvním místě v magických místech je Chebský hrad.
Jako další bych určitě uvedla dřevěný most přes řeku Ohři. K tomu se také pojí mnoho a mnoho historek, ale největší zážitek je po něm přejít. I když tě chrání před deštěm a jiným vlivy, tak chůze, při které se houpeš a přitom se koukáš do vodní hlubiny k nezaplacení. Kdo nemá silný žaludek, tak ať tam neleze. Určitě na něm byly kdysi použity nějaké čáry, protože tento most vydržel i válku (je pravda, že je už drobet opravovaný, ale i tak vydržel).
A jako poslední velmi magickou věc bych popsala skály a tunely v nich, které jsou všude kolem řeky a hradu. Jako dítě jsem po nich neustále šplhala a i z nich spadla. Tyto skály v sobě mají zabudované tajné chodby, které míří do podzemí a člověk se díky nim dostane až do hradu, nebo do města. Některé jsou už delší dobu uzavřeny, právě kvůli zvědavcům a hlavně pro jejich nestabilitu. Na některých místech se tunely zasypaly a byly životu nebezpečné. Tak či tak, některými se dá stále projít a to je jenom pro odvážné. Tma, vlhko a hlavně všudypřítomné nelidské zvuky. Určitě v těchto tunelech přebývaly v dávných dobách draci nebo jiní magičtí tvorové.
Doufám, že i vás něčím toto město zaujalo a uvidíme se zase příště, kdy spolu rozebereme Karlovy Vary. =)