Trimeles / O naší koleji / Nevidomý kouzelník, pravda nebo fikce?
Hemzy vol. 3 Pět odstínů léta – knihy Tenkrát na Západě – Morální dilema PON – Pod Osm Nejdu Zápisník jednoho dinosaura V – Dinosaurus na koštěti Petronela Uječená: Na jeden den duchem Tenkrát na Západě – Na cestě Tenkrát na Západě Za hranice kouzelného světa – II. část Kagíkování – Alchymista I. a II. Za hranice kouzelného světa – I. část Kagíkování – Bystrozor II. Knižní beseda Příčná kombinatorika III – Famfrpál Amanda Wright: „Nevyhrožuju, neslibuju, neuplácím.“ Dungeons&Dragons aneb Každý může být hrdinou I. Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter

O naší koleji, Rozhovory

Nevidomý kouzelník, pravda nebo fikce?

Rozhovor s Brianem Parkerem přináší Christina von Luna

Už to není jako před několika desítkami let, kdy školu obývali jenom „zdraví“ lidé. Dnes máme možnost studovat i s handicapem. To, že naše škola přesto není úplně bezbariérová, mě zklamalo a i trošku naštvalo, přece jenom, i mudlové mají bezbariérové školy.

Christina: Ahoj Briane. Chtěla bych se tě zeptat, jestli s tvým handicapem máš na naší škole nějaké problémy?
Brian‎: Hi Chris, no, celkem to jde. Ale jsou některé věci, které bych změnil.
Christina‎: A jaké třeba?
Brian‎: No, třeba… +chvíli přemýšlí+ Uvítal bych třeba, kdyby se moje soví pošta otvírala v okně, kde by nebylo nic jiného. Na stránce je totiž potom příliš mnoho odkazů.
Christina‎: Vím, že máš speciální program s hlasovým výstupem. Ale jak ten program vlastně funguje? :)
Brian: No já pohybuju kurzorem pomocí klávesnice, kurzor je naprosto nezávislý na kurzoru myši, a on mi přečte, co je na tom řádku, nebo aktuální znak, prostě, co se mi hodí.
Christina: A jak vlastně rozpoznáváš profesory od studentů?
Brian‎: Blbě :D. Je pravda, že by u každého profesora mohl být nějaký znak, který je „viditelný“. Např by u jména měla napsáno Profesorka, mdm, nebo něco podobného. A ještě, abych se vrátil k té poště, jestli můžu, dobré by bylo, kdyby nejdříve byl seznam zpráv a potom až takové ty odkazy jako „pošli dopis“, nebo „spal vše“ atd.
Christina‎: Ano, to by bylo dobré. Takže tvůj „čtecí“ program nerozlišuje barvy?
Brian: Ne, tak daleko vývojáři z Freedom Scientific nedospěli.
Christina‎: Měl jsi s tím nějaký problém? Přece jenom asi všem tykáš, že?
Brian: Jo, ale když si přečtu historii, poznám, že je v síni nějaký profesor, některé znám i podle jména. Např. sl. le Ross atd.
Christina‎: Aha. A jak je to s převlékáním a obchody?
Brian‎: No, převlékání celkem jde, obchody také. Jen bych prosil spolužáky, aby mi třeba neříkali, že nějaký obchod je vpravo nahoře :D:D:D
Christina‎: A soutěže děláš? Nebo to jde těžce?
Brian‎: Ne, soutěže moc nedělám.
Christina‎: Děkuji Ti za rozhovor..:)

4 komentáře

 1. Sophia Glis Glisová 14. 5. 2009 11:12

  A jak tedy máme správně vysvětlit, kde něco je, když ne „vpravo nahoře“? To bychom potřebovali vědět…

 2. Christina von Luna 14. 5. 2009 17:55

  Poptám se Briana, ale podle mě: Sovinec je nad ošetřovnou a pod Umývárnou..Ale tohle je příklad :D:D

 3. Letitia 14. 5. 2009 18:25

  Zaujímavý článok. Vďaka za pohľad na našu školu z uhla, ktorý nám bol zatiaľ neznámy.
  Btw: Tak mi napadá, myslím, že by bolo dobré tie nápady, ako urobiť našu školu „bezbarierovou“ spísať a poslať pánu riaditeľovi (tj. titul pred menom profesora, úprava sovinca aby bol jednoduchší…). Možno sa ujmú a zase na niečo na Hog zmení k lepšiemu :)

 4. Dors 16. 5. 2009 09:07

  Bebariérový přístup je fakt dobrej nápad, určitě bych ho zavedla.:)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*