Trimeles / O naší koleji / Nevidomý kouzelník, pravda nebo fikce?
Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár! 

O naší koleji, Rozhovory

Nevidomý kouzelník, pravda nebo fikce?

Rozhovor s Brianem Parkerem přináší Christina von Luna

Už to není jako před několika desítkami let, kdy školu obývali jenom „zdraví“ lidé. Dnes máme možnost studovat i s handicapem. To, že naše škola přesto není úplně bezbariérová, mě zklamalo a i trošku naštvalo, přece jenom, i mudlové mají bezbariérové školy.

Christina: Ahoj Briane. Chtěla bych se tě zeptat, jestli s tvým handicapem máš na naší škole nějaké problémy?
Brian‎: Hi Chris, no, celkem to jde. Ale jsou některé věci, které bych změnil.
Christina‎: A jaké třeba?
Brian‎: No, třeba… +chvíli přemýšlí+ Uvítal bych třeba, kdyby se moje soví pošta otvírala v okně, kde by nebylo nic jiného. Na stránce je totiž potom příliš mnoho odkazů.
Christina‎: Vím, že máš speciální program s hlasovým výstupem. Ale jak ten program vlastně funguje? :)
Brian: No já pohybuju kurzorem pomocí klávesnice, kurzor je naprosto nezávislý na kurzoru myši, a on mi přečte, co je na tom řádku, nebo aktuální znak, prostě, co se mi hodí.
Christina: A jak vlastně rozpoznáváš profesory od studentů?
Brian‎: Blbě :D. Je pravda, že by u každého profesora mohl být nějaký znak, který je „viditelný“. Např by u jména měla napsáno Profesorka, mdm, nebo něco podobného. A ještě, abych se vrátil k té poště, jestli můžu, dobré by bylo, kdyby nejdříve byl seznam zpráv a potom až takové ty odkazy jako „pošli dopis“, nebo „spal vše“ atd.
Christina‎: Ano, to by bylo dobré. Takže tvůj „čtecí“ program nerozlišuje barvy?
Brian: Ne, tak daleko vývojáři z Freedom Scientific nedospěli.
Christina‎: Měl jsi s tím nějaký problém? Přece jenom asi všem tykáš, že?
Brian: Jo, ale když si přečtu historii, poznám, že je v síni nějaký profesor, některé znám i podle jména. Např. sl. le Ross atd.
Christina‎: Aha. A jak je to s převlékáním a obchody?
Brian‎: No, převlékání celkem jde, obchody také. Jen bych prosil spolužáky, aby mi třeba neříkali, že nějaký obchod je vpravo nahoře :D:D:D
Christina‎: A soutěže děláš? Nebo to jde těžce?
Brian‎: Ne, soutěže moc nedělám.
Christina‎: Děkuji Ti za rozhovor..:)

4 komentáře

 1. Sophia Glis Glisová 14. 5. 2009 11:12

  A jak tedy máme správně vysvětlit, kde něco je, když ne „vpravo nahoře“? To bychom potřebovali vědět…

 2. Christina von Luna 14. 5. 2009 17:55

  Poptám se Briana, ale podle mě: Sovinec je nad ošetřovnou a pod Umývárnou..Ale tohle je příklad :D:D

 3. Letitia 14. 5. 2009 18:25

  Zaujímavý článok. Vďaka za pohľad na našu školu z uhla, ktorý nám bol zatiaľ neznámy.
  Btw: Tak mi napadá, myslím, že by bolo dobré tie nápady, ako urobiť našu školu „bezbarierovou“ spísať a poslať pánu riaditeľovi (tj. titul pred menom profesora, úprava sovinca aby bol jednoduchší…). Možno sa ujmú a zase na niečo na Hog zmení k lepšiemu :)

 4. Dors 16. 5. 2009 09:07

  Bebariérový přístup je fakt dobrej nápad, určitě bych ho zavedla.:)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*