Trimeles / Nezařazené / Fouskův výlet do Egypta!
Zápisník jednoho dinosaura VIII – Dinosaurus v profilize Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2026 Kouzelníci v mudlovských profesích: Mudlovské nakladatelství Ema Jane Michaels: „Neutrácet – to je asi ta nejlepší rada.“ Kouzelníci v mudlovských profesích: Strašnická Shrnutí školního roku Zima 2026 Kváskohraní 1. díl Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2026 Vtipem ku zdraví Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál – Výsledky Valerie Torres: „Bojím se asi úplně všeho, i když to nedávám znát.“ S rampouchem u nosu Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál Trimeles na cestách – Španělsko, Andalusie – co lze stihnout za 4 dny Jezevčí desatero líného přežití (nejen) nováčka Když jezevci v zimě nespí Manipuluju, manilujuleš, manipuluje… Aneb o neetických komunikačních technikách Silvestrovské odznáčkové zápolení Vánoce v jezevčí noře Kouzelný vánoční (ne)článek Co pod stromeček po kouzelnicku? Jak jsem (ne)dostala školní trest Mrzimorský vánoční playlist 2025 Jak vyzrát na Vánoce aneb Stres pod stromeček nezabalíš Deskohráčův stolek: Co pod stromeček po česku Podzimní výprava do lesa Deskohráčův stolek: Černý pátek na Planetě her Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 2. část Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 1. část Trimeles na cestách: 221B Baker street, London Pohyb? Co takhle běh? A dokonce závod Magické podniky II.: Magic Rooms Hoř, ohénku, plápolej! – Soudný den se blíží Hoř, ohénku, plápolej! – kolo poslední Hoř, ohénku, plápolej! – 8. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 7. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 6. kolo Rozhovor se Snaživcem a Vicesnaživcem roku Léto 2025: „Kalli a strhnout? Ta mě ještě dovyhecovala a bila mě, aby mě popohnala.“ Hoř, ohénku, plápolej! – 5. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 4. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – Hurá na tržiště! Hoř, ohénku, plápolej! – 3. kolo Mrzimor hledá Talent – 2. a 3. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 2. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 1. kolo a seznam účastníků Výprava za posly jara – 2. část Hoř, ohénku, plápolej! – Registrace a pravidla Mrzimorský Poklad Miloval bys mě, kdybych byla hydrant? Výprava za posly jara – 1. část Počátky: Moje první fandění Trimeles na cestách – Řím Všechno může být písnička Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2025 Trimeles na cestách – Do Rakouska nejen na lyže Mrzimor hledá talent – 1. kolo Vajcolov začíná Březnový deskoherní sraz Mrzimorský slavnostní večírek Love Office – Konec a zvonec Počátky: Žlutá je barva naše Packa za packou aneb Z domácího chlívku Zápisník jednoho dinosaura VII. – Dinosaurus a KOZA Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2025 Love Office – 2. kolo Kecy z nory znovu na scéně! Love Office – 1. kolo Valentýn? NE! Raději knihu! Co si pustit na (Ne)Valentýna? Jak odrbat Valentýna aneb Ušetři a nenaštvi svou drahou polovičku s Trimelem Love Office – Zachraň láskou zkroušené Sametová láska DIY – 10. díl Náborová propagační kampaň aneb kdyby byly náborové kampaně upřímné Petronela Uječená: „Druhé místo můžu přijmout se vztyčenou hlavou a nebudu o nic míň Petronela, stejně jako bych nebyla o nic víc Petronela, kdybych Snaživce roku vyhrála.“ Knižní klub u Trimela – Dobrá znamení Deskohráčův stolek: Kaskádie Perníčkový sraz U Přemotivovaného Poličkáře O sežraných perníčcích a kolektivní obřadní písni Adventní pohádkování IV. – Typískovy první Vánoce Televizní Vánoce V. – Vánoční seriály Televizní Vánoce IV. – Vánoční filmy z jiných zemí Vánoce: Stále svátek, nebo obchodní příležitost? Televizní Vánoce III. – Vánoční americké filmy Vánoční tvoření DIY – 9. díl Televizní Vánoce II. – Vánoční české filmy Adventní pohádkování III. – Starouš Tobias a jeho nečekané Vánoce Vánoční playlist aneb průlet vánočním hradem Televizní Vánoce I. – Vánoční animáky Adventní pohádkování II. – Zázraky nejen o Vánocích Vánoční věnce Vše, co jste kdy chtěli vědět o omalovánkách I. Adventní pohádkování I – Kouzelný vánoční zvoneček Adventní pohádkování – vše o soutěži Trimeles na cestách – magická Šumava Cesta za pokladem Kam i králové chodí sami aneb 19. listopad jako MDT Emoji na Hradě VII. Cesta za jiskrou Ohnivce Hog v kocke 20 a 2/2 – Neviditelný speciál

Nezařazené

Fouskův výlet do Egypta!

Někteří v zimě staví sněhuláky a koulují se, někdo ale staví na pláži hrady z písku.

Jo, po Vánocích jsme se s Fouskem letěli s mudly podívat  do vzdáleného Egypta až za Středozemním mořem. Nechci nikoho zatěžovat tím, co jsme si zabalili, Fouskovi jsem musel ze dvou kufrů udělat jeden – říkal jsem mu, že jídlo si s sebou brát nemusí, že bude mít tam, ale on chtěl mít jistotu.

Ale určitě vám objasním způsob cesty, protože jsme se rozhodli cestovat po mudlovsku pomocí tzv. letadla. Je to takový velký stroj s křídly, který z neznámého důvodu létá velmi vysoko ve vzduchu (několik mil) a také velmi rychle (tak okolo 600 mil). A nemyslete si, není to jen tak, musíte mít pro to speciální plochu a je kolem toho strašně mudlovin.
Dělá hrozný hluk a člověk tam musí být připoután a má strašně malý prostor. Krom toho, kdyby se nekoukal z okénka, tak vůbec není, že je ve vzduchu. Každopádně cestování po mudlovsku vzduchem už nechci zažít, je to odporné. Ještěže si kouzelník může zpříjemnit cestu tolika užitečnými kouzly, jinak by se kouzelník zbláznil, mudlové jsou asi zvyklí.

Na prvním obrázku je ten ďábelský stroj společně s Fouskem, který se projevil jako velmi fotogenický tvor. Dále je na obrázku vidět Fousek producírující se na palubě letadla a na poslední je slečna, která obšťastňovala pasažéry a mermomocí se chtěla s Fouskem vyfotit, tak jsem to té mudle dopřál. Když jsem jí ale oznámil, že to jde do časopisu, nechtěla o tom ani slyšet, dokud jsem jí nepřesvědčil, že těmi čtenáři se to tolik nehemží. A poslední foto je již ze střediska z Marsa Allam – to, že se tam pod přísným zákazem nesmí fotit ono středisko s letadly, to jsem se dozvěděl až pak.

Nicméně další foto je již Fousek, který leží na lehátku na pláži, kde se opaluje a užívá si sluníčka. Ono tam taky nic jiného dělat nešlo, takže člověk tam trávil dlouhé chvíle pouze učením či čtením knih. Skoro všichni v hotelu byli mudlové a kouzelníků se tam nacházelo opravdu málo, krom toho národnost většiny rekreantů byla ruská nebo italská a to my s Fouskem neumíme. Krom toho jsme nenašli žádné jiné krysáky, ale taky jsem mu dával volnost, takže si nejsem úplně jistý.

Další fotky jsou fotky moře. Voda se hemžila rybami, které jsou pravděpodobně zvyklé na teplotu spousty stupňů, škoda, že kvůli velkým vlnám jsme do vody nemohli. Ale jsme kouzelníci, proto jsme si s Fouskem tak nějak poradili a vykoupali jsme se.
Musím uznat, že jedna věc se opravdu (ne)povedla! A to bylo počasí na přibližně půl hodiny jednoho dne. Během chvíle to spláchlo celý hotel. Prý takový déšť padesát let nezažili! Vůbec na to nebyli připravení, kdybych jim neustále (kouzly) neopravoval veškeré spáry, strop by se jistojistě zřítil, jako to dopadlo v hotelu vedle. Nicméně fotky z toho byly krásné, když přetekl bazén a všude se povalovalo jen samé bahno. Fousek z toho byl všecek vyděšený a párkrát spadl do vody, proto jsem pak šel radši na pokoj.

Ten déšť byl opravdu zničující, než všechno dali dohromady, byl už skoro konec našeho zájezdu.

Užili jsme si ale i spoustu zábavy, například zde je naše oblíbená myš hrající si na klouzačce, ještě mokré z deště.

Pohled na poušť a zaprášený nápis a poté jsou to slunečníky při zapadajícím slunci.

A posledních pár fotek je z výletu, který jsme absolvovali do nedaleké vesnice. Arabů se tam pohybovalo opravdu hodně a neměli jsme z toho nejlepší pocit. Ale pevnost, kterou jsme navštívili, stála za to! Na prvním fotu je Fousek u jakéhosi faraóna a na druhém je u místního přístavu.

A na posledním obrázku z výletu je mešita a arabská zahalená žena.
Věc, která mě potěšila vůbec nejvíc, bylo místní stravování. Opravdu nám oběma moc chutnalo, měli tam tolik salátů, dortů, masa a exotických plodů, že nám to vážně přišlo k duhu!
Teď je čas se rozloučit, cestu zpátky jsme raději zvolili na klasickém koštěti a je čas užívat si zimy, tak na shledanou u dalšího výletu!


Váš Paul Brewer

4 komentáře

  1. Sophia Glis Glisová 6. 1. 2011 21:41

    Opravdu velikánská pochvala pro redaktora Paula!
    Všichni redaktoři si od něj vezměme toto poučení:
    Pokud chceš vkládat do článku hodně fotek, dej tam napřed všechny obrázky (od posledního po první) a až pak text. Hodně to usnadní práci, protože pozdější přemísťování obrázků jde fakt blbě!

  2. Alanise 7. 1. 2011 08:08

    Je to krásné :)
    Miluju takovéto reportáže, fakt že jo!
    Závidím ti (a Fouskovi) ten Egypt, já ještě nebyla dál než v Rakousku nebo z druhé strany na Slovensku. Příště se vám propašuju do kufru :)
    Víc takových článků!

  3. Paul 7. 1. 2011 17:57

    Díky moc! :)

    Dělal jsem si (kvůli vám :D) pěknou ostudu, například v letadle, když jsem prosil letušku o fotku s myší s tím, že je to do časopisu.

  4. Narcissa 8. 1. 2011 17:35

    Pěkná dokumentace. =) A jsem na tom podobně jako Al – taky se budu muset někam propašovat, též jsem byla jen na Slovensku a v Rakousku. =D

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*