Trimeles / Móda / Studentská móda pod lupou kritiky
Zápisník jednoho dinosaura VIII – Dinosaurus v profilize Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2026 Kouzelníci v mudlovských profesích: Mudlovské nakladatelství Ema Jane Michaels: „Neutrácet – to je asi ta nejlepší rada.“ Kouzelníci v mudlovských profesích: Strašnická Shrnutí školního roku Zima 2026 Kváskohraní 1. díl Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2026 Vtipem ku zdraví Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál – Výsledky Valerie Torres: „Bojím se asi úplně všeho, i když to nedávám znát.“ S rampouchem u nosu Kdo, s kým, co dělali… Valentýnský speciál Trimeles na cestách – Španělsko, Andalusie – co lze stihnout za 4 dny Jezevčí desatero líného přežití (nejen) nováčka Když jezevci v zimě nespí Manipuluju, manilujuleš, manipuluje… Aneb o neetických komunikačních technikách Silvestrovské odznáčkové zápolení Vánoce v jezevčí noře Kouzelný vánoční (ne)článek Co pod stromeček po kouzelnicku? Jak jsem (ne)dostala školní trest Mrzimorský vánoční playlist 2025 Jak vyzrát na Vánoce aneb Stres pod stromeček nezabalíš Deskohráčův stolek: Co pod stromeček po česku Podzimní výprava do lesa Deskohráčův stolek: Černý pátek na Planetě her Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 2. část Trimeles na cestách – Edinburgh: Po stopách Harryho Pottera 1. část Trimeles na cestách: 221B Baker street, London Pohyb? Co takhle běh? A dokonce závod Magické podniky II.: Magic Rooms Hoř, ohénku, plápolej! – Soudný den se blíží Hoř, ohénku, plápolej! – kolo poslední Hoř, ohénku, plápolej! – 8. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 7. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 6. kolo Rozhovor se Snaživcem a Vicesnaživcem roku Léto 2025: „Kalli a strhnout? Ta mě ještě dovyhecovala a bila mě, aby mě popohnala.“ Hoř, ohénku, plápolej! – 5. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 4. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – Hurá na tržiště! Hoř, ohénku, plápolej! – 3. kolo Mrzimor hledá Talent – 2. a 3. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 2. kolo Hoř, ohénku, plápolej! – 1. kolo a seznam účastníků Výprava za posly jara – 2. část Hoř, ohénku, plápolej! – Registrace a pravidla Mrzimorský Poklad Miloval bys mě, kdybych byla hydrant? Výprava za posly jara – 1. část Počátky: Moje první fandění Trimeles na cestách – Řím Všechno může být písnička Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou 2025 Trimeles na cestách – Do Rakouska nejen na lyže Mrzimor hledá talent – 1. kolo Vajcolov začíná Březnový deskoherní sraz Mrzimorský slavnostní večírek Love Office – Konec a zvonec Počátky: Žlutá je barva naše Packa za packou aneb Z domácího chlívku Zápisník jednoho dinosaura VII. – Dinosaurus a KOZA Březnová knižní šifra Žlutého Trimela 2025 Love Office – 2. kolo Kecy z nory znovu na scéně! Love Office – 1. kolo Valentýn? NE! Raději knihu! Co si pustit na (Ne)Valentýna? Jak odrbat Valentýna aneb Ušetři a nenaštvi svou drahou polovičku s Trimelem Love Office – Zachraň láskou zkroušené Sametová láska DIY – 10. díl Náborová propagační kampaň aneb kdyby byly náborové kampaně upřímné Petronela Uječená: „Druhé místo můžu přijmout se vztyčenou hlavou a nebudu o nic míň Petronela, stejně jako bych nebyla o nic víc Petronela, kdybych Snaživce roku vyhrála.“ Knižní klub u Trimela – Dobrá znamení Deskohráčův stolek: Kaskádie Perníčkový sraz U Přemotivovaného Poličkáře O sežraných perníčcích a kolektivní obřadní písni Adventní pohádkování IV. – Typískovy první Vánoce Televizní Vánoce V. – Vánoční seriály Televizní Vánoce IV. – Vánoční filmy z jiných zemí Vánoce: Stále svátek, nebo obchodní příležitost? Televizní Vánoce III. – Vánoční americké filmy Vánoční tvoření DIY – 9. díl Televizní Vánoce II. – Vánoční české filmy Adventní pohádkování III. – Starouš Tobias a jeho nečekané Vánoce Vánoční playlist aneb průlet vánočním hradem Televizní Vánoce I. – Vánoční animáky Adventní pohádkování II. – Zázraky nejen o Vánocích Vánoční věnce Vše, co jste kdy chtěli vědět o omalovánkách I. Adventní pohádkování I – Kouzelný vánoční zvoneček Adventní pohádkování – vše o soutěži Trimeles na cestách – magická Šumava Cesta za pokladem Kam i králové chodí sami aneb 19. listopad jako MDT Emoji na Hradě VII. Cesta za jiskrou Ohnivce Hog v kocke 20 a 2/2 – Neviditelný speciál

Móda

Studentská móda pod lupou kritiky

Každý týden (tedy alespoň se pokusím o určitou pravidelnost) vám já, Dairine von Cartage, budu radit, co je teď IN a co rozhodně nenosit, a také se vždy podíváme na outfity dvou studentů naší školy. Tak už se do toho dáme, ať neusnete dříve, než to začne být zajímavé.

Nová školní uniforma

Už je to sice nějaký ten pátek, co se ve výlohách obchodů v Příčné ulici objevily zbrusu nové modely školní uniformy, ale i tak si myslím, že stojí za zmínku. Nemám však
v plánu vám povídat o tom, jak se k sobě skvěle hodí košile se sukní/kalhotami, nebo jak plášť skvěle padne na košili – to je přeci samozřejmost. Chtěla bych se spíše zaměřit na využití různých částí uniformy v běžném nošení.


Koukněme třeba na Adrianu Bellu Lee. Její outfit dohromady skvěle ladí a jeho (a uznejme,  že nemalou) součást tvoří právě sukně ze školní uniformy. K mnoha kouskům z vašich šatníků bude v chladnějších podzimních dnech určitě ladit i školní hábit!



Někteří studenti si dokonce školní uniformu oblíbili natolik, že se jí nechtějí vzdát ani po skončení výuky a nosí ji všude, kde je to jen trochu možné! A díky mnoha opravdu úchvatným doplňkům v kolejních barvách můžete vykouzlit opravdu skvělý outfit. Inspirovat se můžete například u Chiary, která, musíme uznat, vypadá opravdu skvěle.





A abychom nezůstali jen u mých osobních názorů, zeptala jsem se i několika ostatních studentů, co si myslí o nové uniformě. Tady jsou jejich odpovědi.


Ellka WillowaNová školní uniforma je úplne krááásna! =) Nie je to asi len môj názor, lebo si môžeme všimnúť, že teraz ju ľudia nosia bežne, nie len vtedy, keď potrebujú vstúpiť do učebne ;-)
Najviac sa mi však na nej páči tá farba – konečne má Mrzimor krásne žltú farbu a nie tú okrovú, ako doteraz. Hneď je to živšie, optimistickejšie a žltéé! A tie kozačky… *in love* =D
Týmto chcem poďakovať tým, čo sa pričinili o jej vznik =))

Marla Fierté Nová uniforma se mi moc líbí. Oproti těm starým neforemným pytlům, které jsme nosili předtím, je to zlepšení o 100 %.
Je fajn a nosím ji ráda i přesto, že jsem původně hlasovala pro jinou.

Samslav KulíkNová uniforma? Podle mě je super, jednotlivé části se dají dobře kombinovat i s jinými kusy oděvu, látka neškrábe, nejsou na ní vidět fleky, pro mě skoro ideál :)
Akorát mě trochu mrzí, že ten klobouk k ní moc nesedí. Teda na hlavě. Pořád padá do očí a nedá se pořádně nasadit. Původně jsem hlasoval pro tuhle uniformu právě kvůli tomu apartnímu kloboučku. Práci našich návrhářů rozhodně uznávám, ale nešlo by … víte … trochu ten klóbrc jako zaklonit? ;)

David Lopez S mojí uniformou jsem moc spokojený, ta stará už se mi zdála taková fádní a obnošená. Na nové se mi líbí její modernější styl a taky barvy jsou o něco výraznější. Řekl bych, že všem studentům sekne víc než ta předešlá :)

Sophia Glis Glisová Určitě je mnohem slušivější a elegantnější než ta původní, i materiál je takový příjemnější – ale z nostalgických důvodů jsem si schovala na památku i starý pracovní hábit – sice už to není dávno ten můj úplně první původní záplatovaný, ale pojí mě k němu mnoho vzpomínek. Nosím ale hábit nový, tamten mám jen v truhle – nová uniforma se mi prostě ohromně líbí!

Siny de SorrowVelmi jsem si oblíbila zejména hábit, který je báječně proveden a není v něm zima ani v chladných prostorách hradního sklepení, což je velká výhoda! Také si brzo plánuji koupit kozačky z nové série školních uniforem, které se určitě budou hodit na zimu.
Návrháři za uniformu velké díky a stejně tak i švadlenám a odpovědným osobám z Příčné!

Dále se studenti vyjadřovali velmi podobně:
„Školní uniforma se mi velice líbí, jelikož se skládá z tolika doplňků.“ (Brianag Mac Coileáin)
„Vypadá dle mého decentně kouzelnicky a zároveň elegantně…“ (Lisey Silver Diamondlash)
„Jsem ráda, že si k ní můžeme koupit i hezké nepovinné doplňky, jako třeba klobouk nebo šálu.“ (Emily Moonová)



A nyní už k samotnému hodnocení studentské tvořivosti! Jako prvního si dnes vezmeme pod lupu mrzimorského šviháka Samslava Kulíka!

Už při prvním pohledu na Sama si jistě každý všimne, jaký je to švihák. Skvělý účes, na sobě školní uniformu. Zbrusu novou! Aby nebyl jen tak „obyčejný“, má nasazené černé brýle a kolem krku kolejní šálu – přeci jen, už není léto :)

Elegance, styl – no prostě Sam :) Nezbývá mi než dát mu deset bodů !

Hodnocení: 10/10







 
Další obětí dnešní kritiky je nebelvírská studentka Angelica Arless. Jen se bojím, že kritiky si dnes příliš neužiji, jen se podívejte sami. Angelica je skvěle sladěná do svých kolejních barev a i stylově jí vše ladí dohromady! Klobouk jako doplněk jen skvěle podtrhuje kouzelnický look!

Hodnocení: 10/10

Musím uznat, že oba dva měli dnes velké štěstí =) Za prvé, je to dnes poprvé, co se do toho pouštím, tak přece budu hodná a za druhé, copak tak skvělé modely jde kritizovat ? Těšte se na příště!

Vaše Dairine von Cartage

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*