Trimeles / Nováčci / Nováčkovská soutěž Žlutého Trimela – 3. kolo!
Hemzy vol. 3 Pět odstínů léta – knihy Tenkrát na Západě – Morální dilema PON – Pod Osm Nejdu Zápisník jednoho dinosaura V – Dinosaurus na koštěti Petronela Uječená: Na jeden den duchem Tenkrát na Západě – Na cestě Tenkrát na Západě Za hranice kouzelného světa – II. část Kagíkování – Alchymista I. a II. Za hranice kouzelného světa – I. část Kagíkování – Bystrozor II. Knižní beseda Příčná kombinatorika III – Famfrpál Amanda Wright: „Nevyhrožuju, neslibuju, neuplácím.“ Dungeons&Dragons aneb Každý může být hrdinou I. Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter

Nováčci, Soutěže

Nováčkovská soutěž Žlutého Trimela – 3. kolo!

Milí nováčci,
blížíme se do finále, je tu třetí, a tedy závěrečné kolo soutěže určené právě vám. Připravila si ho pro vás Ashaii Naomi Naiad, studentka 3. ročníku Mrzimoru.

Tentokrát se vydáte do prostor našeho hradu, budete hledat a pečlivě pátrat. Toto kolo by vám mělo nejen vynést nějaké body a přiblížit vás nové školní uniformě, mohlo by vám také pomoci lépe poznat vaši novou školu. Vězte, že i já, třeťačka, stále objevují nové věci a zákoutí, o kterých jsem neměla ani tušení.
A co přesně bude tedy vaším úkolem? Na následujícím obrázku jsou fotografie různých částí naší školy. Vy je vypátráte a napíšete mi, kde přesně se nacházejí.

Chci očíslovaný seznam jednotlivých umístění. Popis by měl být natolik konkrétní, aby se i neznalý člověk mohl na dané místo dostat.
Tedy například: knihovna, katalog knih
Pozor: všechny fotografie vznikly pouze v rámci hradu, to znamená, že stačí hledat pouze na stránkách začínajících hogwarts.cz. Nemá tedy smysl prohledávat kolejní weby, časopisy či školní spolky.
Obrázku je 16,  každý nalezený bude ohodnocen jedním bodem, maximálně tedy můžete získat 16 bodů. Výjimečně lze najít některé předměty na naší škole víckrát, v této soutěži se s tím však nemusíte zatěžovat, bonusové body za to nebudou.
Vypracování posílejte sovou mně, Ashaii Naomi Naiad, a to nejpozději do konce července, do 31.7.!
Takže pátrání zdar a hodně štěstí!
PS: neváhejte se zúčastnit, i když jste vynechali některé z předchozích kol anebo jste nenašli, odkud pocházejí všechny fotografie. Stále máte šanci na výhru :) I když třeba ne na tu úplně nejvyšší odměnu, ale aspoň něco menšího se dostane na každého účastníka, úměrně celkovému umístění.
Ashaii Naomi Naiad

7 komentáře

 1. Esperanza Luisana Morgan 25. 7. 2012 19:53

  Jůů…škoda, že nejssem nováček:D Žluťáčci, už se na vás těším:-))

 2. Anonymous 26. 7. 2012 18:33

  POZOR POZOR! Vyskytla se taková menší chybička. Číslo 9 byste jako ještě nezařazení nováčci neměli najít, což se mi bohužel od mého lososáctví stačilo vykouřit z hlavy. Obrázek 9 tedy nemusíte hledat, nebude se počítat do celkového hodnocení a za toto kolo můžete získat maximálně 15 bodů. Tímto se omlouvám za veškeré zmatky.
  A ještě jedno upozornění: tato soutěž má být samostatná, jestli zjistím, že s někým spolupracujete, budete drhnout všechny moje kotlíky! Bez kouzel samozřejmě :D

  S omluvou Ashaii N. Naiad

 3. Anonymous 26. 7. 2012 18:46

  Já ho našel za pomoci strejce googla. Nějakej bonus za to nebude? :D

  Tripp

 4. Anonymous 26. 7. 2012 18:53

  Trippe, navrhovala jsem to, ale bohužel to neprošlo :D Nechceme zvýhodňovat ty, kteří by případně použili ještě studujícího strýčka a podobně.

  Ash

 5. Anonymous 26. 7. 2012 22:06

  Tohle se mi nelíbí, když si někteří dali práci s tím, to najít.
  Navíc, přestože do dané místnosti nemáme přístup, nic to nemění na tom, že logicky se to dá odvodit už jen ze samotného obrázku. Nikdo přece nebude hledat kotlík na famfrpálovém hřišti.

  Kde se nachází obrázek číslo 9. jsem si zjistila sama, bez pomoci nějakého živého tvora. Nelíbí se mi, že mám být škodná kvůli tomu, že si někdo stěžuje a neumí logicky uvažovat, případně googlit.

  Uplně na začátku jste uvedli, že „Pakliže by došlo ke shodě bodů několika z vás (o čemž letos vzhledem ke skladbě úkolů pochybuji)“.
  Ke shodě bodů dost pravděpodobně dojde, protože tímhle rozhodnutím (stažení obrázku č. 9 a neudělání z něj bonusové otázky) hodíte do jednoho pytle ty, kteří si dali práci to najít (já a Tripp), a ty, kteří si místo hledání a logického uvažování raději postěžovali.

  Alayaya Cassel

 6. Vicky 27. 7. 2012 06:20

  Myslím, že to bylo odůvodněno dostatečně.
  Chybka se vloudila, je nám to líto, rozhodli jsme se pro řešení, které nebude podporovat ty, co neřeší sami. Tím samozřejmě netvrdím, že někdo z výše komentujících podvádí, najít se to samozřejmě dá např. formou novin, jak už někdo podotkl, ale pak už to není obrázek přímo z hradu…
  Odvodit se to možná taky dá, ale ne každému to dojde, prvotní účel naší soutěže je v tom, aby se na hradě hledalo, poznávalo, ke kotlíku se „průměrný“ nováček prostě nedostane, proto jsme se rozhodli, že nebudeme penalizovat ty, co hledají opravdu jen na hradě.
  Je mi líto těch, co si dali i s kotlíkem práci, ale bonusové body za něj dávat nebudeme.
  Ještě jednou se za chybu omlouvám, mělo mi to při kontrole dojít. Nic podobného se nám doposud nestalo.

 7. Anonymous 27. 7. 2012 07:13

  Hezky řečeno :)
  Tomáš Veverka – Brouček

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*