Hemzy vol. 3 Pět odstínů léta – knihy Tenkrát na Západě – Morální dilema PON – Pod Osm Nejdu Zápisník jednoho dinosaura V – Dinosaurus na koštěti Petronela Uječená: Na jeden den duchem Tenkrát na Západě – Na cestě Tenkrát na Západě Za hranice kouzelného světa – II. část Kagíkování – Alchymista I. a II. Za hranice kouzelného světa – I. část Kagíkování – Bystrozor II. Knižní beseda Příčná kombinatorika III – Famfrpál Amanda Wright: „Nevyhrožuju, neslibuju, neuplácím.“ Dungeons&Dragons aneb Každý může být hrdinou I. Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter

Vendesousa mě inspirovala ke vzniku nové rubriky a sama se stala prvním přispivatelem do ní. A čehože se bude týkat?

Každý z nás má svůj mudlovský život. Je neodmyslitelně spjatý s tím životem, ve kterém jsme kouzelníci. Proto bych chtěla slyšet příběhy o tom, jak prožíváte kouzelnictví v mudlovském životě, jaké Vám to přináší radosti a ulehčení, kdy Vám vaše pravá identita působí problémy a kdy se Vám třeba povedl nějaký ten trapas nebo naopak vtip. Ve formě příběhu nebo vyznání se s námi teď můžete podělit o to, jak se cítíte v mudlovském světě jako kouzelníci. V každém čísle otiskneme text jednoho z Vás, takže se těšíme na vaše příběhy. A teď k první z Vás.

Ahojky Jezevci,
jmenuji se Vendesousa Asio Otusová a chodím do druhého ročníku. Můj skvělý kamarád Otík mě dotlačil k tomu, abych něco napsala do našich kolejních listů. Takže se pokusím cosi zplodit. A protože mě vůbec nic dostatečně magického nenapadá, seznámím vás s jedním dnem neobyčejného studenta.
Tak jako většina z vás i já musím, kromě té „naší školy“, navštěvovat i tu mudlovskou. Nemusím vám snad ani říkat, do jaké školy chodím radši… ta mudlovská to není.

V mudlovské škole sedím v lavici s mojí kamarádkou Miou Ligiaovou, se kterou sdílím i jednu lavici v Bradavicích. Kolem nás sedí nic nechápající mudlové, takže když si s Miou začnu povídat o novinkách z Bradavic, koukají na nás jako kdybychom spadly z višně nebo přiletěly odkudsi z vesmíru. Tedy, tak to alespoň bylo ze začátku, než si naše okolí přivyklo tomu, že používáme taková slova jako famfrpál, svrčky, srpce, galeony, poslat sovu a podobně. Teďko už jim trochu otrnulo a kdykoliv, když si začneme o „naší škole“ povídat, shrnou to slovy: „Holky, vy už to nehulte“ nebo „Jste si zase něco píchly?“ nebo „Vendy, ty už proboha nepij“ a takových hlášek mají dostatek.

Vůbec si neuvědomují, že až mě jednou naštvou mohlo by se jim stát, že z nich budou ropuchy nebo tak něco  Od té doby, co mám řidičák (na auto), vyzvídají, kdy přiletím na koštěti. No a já jim musím vysvětlovat, že v mraze by mi bylo poněkud chladno.

Také u mého učitele informatiky vzbuzuje moje druhá škola (vlastně první) údiv. Když jednou zahlédl stránky „naší školy“, potřeboval vše vysvětlit. No a po té, co jsem mu to lehce objasnila, zůstal na mě nevěřícně koukat. Další hodinu se ke mně přihnal, hodil na stůl klíče a prohlásil: „Udělej z toho dort.“ Samozřejmě, že jsem neudělala, nebudu přece plýtvat své úsilí na to, abych jednomu nevěřícímu mudlovskému učiteli udělala z klíčů dort.

Prostě a jednoduše: Na nechápavé pohledy mých mudlovských spolužáků a učitelů jsem si zvykla, ale myslím, že tohle vy všichni znáte, takže tu nepopisuji žádnou novinku.

Také doma na mě ze začátku koukali poněkud divně, ale teď si už zvykli. A já jsem taková hodná dcerka, že doma hlásím známky z mudlovské i čarodějnické školy. Zrovna nedávno, když jsem dostala trojku z domácího úkolu z Přírodní magie, se mami zděsila, že snad propadnu i v „té škole pro čarodějnice“. Nevím, co to do ní vjelo, když ani s jednou školou problémy nemám.

Tak drazí Jezevčíci to by ode mě bylo všechno. Doufám, že jste se nad mým „veledílem“ alespoň trochu zasmáli, případně, že se v mým příhodách maličko vidíte. A pokud ne, tak ať se radši v novinách ani neobjevuje.

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*