Trimeles / Co se kde šustne / Zpovídáme nováčky - Hekatea Centaurix
Knižní beseda Příčná kombinatorika III – Famfrpál Amanda Wright: „Nevyhrožuju, neslibuju, neuplácím.“ Dungeons&Dragons aneb Každý může být hrdinou I. Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl

Co se kde šustne, Nováčci

Zpovídáme nováčky – Hekatea Centaurix


Po hradě už se nám nějaký ten čas potulují lososoví. Někteří jsou z nich nadšení více, někteří méně. Já jsem se rozhodla, že se aspoň některým podíváme více na zoubky a přináším Vám sérii článků, kde si budeme představovat jednotlivé nováčky naší školy.

Dnes je na řadě Hekatea Centaurix


Dnes jsem vyzpovídala Nekateu. Takovou malou, nenápadnou zrzavou prvačku. Ovšem nenechte se mýlit, můžeme od ní čekat ještě velké věci :)

Tady jsou moje otázky:


1) Jak jsi se o naší škole dozvěděla?


2) Z jaké rodiny pocházíš? A můžeš nám prozradit něco málo o své rodinné historii?


3) Jak se ti zatím na škole líbí? Co jsi už všechno objevila?


4) Do jaké koleje bys chtěla?


5) A do jaké by tě naopak nedostali ani párem volů?


6) Jak se těšíš na rozřazovací slavnost?


7) A jak se těšíš na následující, tvůj první, školní rok u nás?


8) Nějaké moudro na konec?


A zde odpovědi Hekatei:


1. O škole jsem se dozvěděla od Nerysky z Nebelvíru. Její radost z Letní soutěže byla prostě tak veliká, že se mermomocí drala ven. A tak mi o ní pověděla a s ní i o škole. Nedokázala jsem odolat a nenakouknout.

2. Jakkoli moje maminka není čarodějka s hůlkou v ruce (alespoň o něčem takovém nic neříkala), dokáže mi vykouzlit úsměv na tváři, i když mi není moc dobře. Zvládá spoustu věcí najednou, a přesto kolem sebe šíří úžasný pocit klidu a pohody. A není den, který by strávila bez knížky. Možná, že přeci jen čarodějka je – a jen o tom nemluví, abychom na sebe nepoutali nechtěnou pozornost sousedů – mudlů? :)

3. Ze školy jsem nadšená. :) Od Nerysky vím, že jsem losos, takže už se (snad) netvářím tak vyjukaně zmateně, když to slovo slyším. A taky už se neohlížím, jestli se za lososy neplíží hladový grizzly. :D
Zatím jsem se prošla po Příčné ulici a nakoukla do Prasinek, neb v Síni pro nováčky byla poznámka o létání na košťatech a červených kouličkách. Rodost z hledání zatím trvá.
Přečetla jsem si pár ukázek z Archivu a užasla nad kreativitou zdejších obyvatel. Stejně na mě zapůsobila i zadání soutěží. Včerejší odpoledne jsem strávila s pastelkou v ruce. ;) Snad tomu výsledek alespoň z poloviny odpovídá.
A taky jsem – opět díky Nerysce – zkusila své první, pavučinové kouzlo. :D
Ve Velké síni jsem zase potkala skutečného ducha – Magrápu – a musím říct, že byla moc a moc milá.
 Je toho tady tolik nádherného, že to ani nedokážu všechno vyjmenovat. A už teď mě mrzí všechno, co jsem teď vynechala a co se mi připadne, jakmile dopis odešlu.
…Třeba Moudrý klobouk, který se už už nadechoval k vyslovení koleje – a pak se rozhodl, že to vyhlásí až při Rozřazovací slavnosti. A mnoho a mnoho dalšího.

4. Do Nebelvíru, za Neryskou.

5. Taková kolej není. Z knižní předlohy nemá právě nejlepší pověst zmijozelská – ale na druhou stranu právě z ní přece vyšel Severus Snape – jedna z nejromantičtějších postav v celém příběhu. Snad s výjimkou Dobbyho.
A vzhledem k tomu, že veškeré sympatie či antipatie mohu čerpat pouze z knížky, není kolej, kam bych vyloženě nechtěla. Havraspárští jsou pověstní svou moudrostí, Mrzimorští zase přátelstvím – lze si snad představit krásnější hodnoty?
6. Moc. Klobouk ví, jak nováčka – lososa – napnout/lapnout a držet na háčku. :D

7. Těším se a taky trochu bojím, že zklamu. Sebe i Nerysku… a také kolej, do které mě Moudrý klobouk zařadí. Co když nebudu zvládat výuku? Nebudu znát odpověď, nebo nestihnu zadání zpracovat? Termíny byly vždy mou Achillovou patou.

8. Nerysce vděčím za knihu plnou mouder – jmenuje se Příručka Mesiáše, napsal ji Richard Bach a je kouzelná tím, že se vždy otevře na straně, kde si přečtete to, co právě potřebuje slyšet/vědět. :)

Pro mne se stala nezapomenutelnou hned na první pohled, kdy mě nazvala hravou vydrou vesmíru.

„Neexistujete proto, abyste na tento svět udělali dojem.
Existujete proto, abyste žili svůj život způsobem, který vás učiní šťastným.“
Tak doufejme, že Josette vše vyjde, jak si jen bude přát :)


Pro ŽT Samantha

Jeden komentář

  1. Grapi 10. 9. 2012 11:27

    Krásně napsané! Žádná kolej nebude zklamaná, když získá takového fain studenta :)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*