Trimeles / Co se kde šustne / Zpovídáme nováčky - Hekatea Centaurix
Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol TST – 3. úkol TST – 2.úkol TST – 1. úkol Netradiční rozhovor s profesory TNT je zpět a přináší sebou Bratříčka Není jezevec jako jezevec Korunami stromů a ještě dál aneb nováčkovská výprava do lesa je za námi Chvilka s jezevčími nováčky Cesta žlutých jednorožců Stezka prdících obrů Letní seminář počtvrté: Písmena, číslice, čáry a máry Letní seminář potřetí: Kouknu a vidím Letní seminář podruhé: Obětujte mi kus… Letní seminář poprvé: Hopity hop Jak jsem poprvé zakotvila na ošetřovně Večírek na závěr roku S kapesníčkem v ruce aneb budete nám chybět… Má první kolejní výprava aneb jak se pojídají škrny Tučňákoland Básnička věnována Mrzimorské koleji k Mezinárodnímu dni skřítků Rozhovor se studentkami B4 – 2.díl Holky, držíme vám palce! Rozhovor se studentkami bojujícími v B4 Do západu slunce na křídlech Gryfů Mrazivá výprava ze teplem

Co se kde šustne, Nováčci

Zpovídáme nováčky – Hekatea Centaurix


Po hradě už se nám nějaký ten čas potulují lososoví. Někteří jsou z nich nadšení více, někteří méně. Já jsem se rozhodla, že se aspoň některým podíváme více na zoubky a přináším Vám sérii článků, kde si budeme představovat jednotlivé nováčky naší školy.

Dnes je na řadě Hekatea Centaurix


Dnes jsem vyzpovídala Nekateu. Takovou malou, nenápadnou zrzavou prvačku. Ovšem nenechte se mýlit, můžeme od ní čekat ještě velké věci :)

Tady jsou moje otázky:


1) Jak jsi se o naší škole dozvěděla?


2) Z jaké rodiny pocházíš? A můžeš nám prozradit něco málo o své rodinné historii?


3) Jak se ti zatím na škole líbí? Co jsi už všechno objevila?


4) Do jaké koleje bys chtěla?


5) A do jaké by tě naopak nedostali ani párem volů?


6) Jak se těšíš na rozřazovací slavnost?


7) A jak se těšíš na následující, tvůj první, školní rok u nás?


8) Nějaké moudro na konec?


A zde odpovědi Hekatei:


1. O škole jsem se dozvěděla od Nerysky z Nebelvíru. Její radost z Letní soutěže byla prostě tak veliká, že se mermomocí drala ven. A tak mi o ní pověděla a s ní i o škole. Nedokázala jsem odolat a nenakouknout.

2. Jakkoli moje maminka není čarodějka s hůlkou v ruce (alespoň o něčem takovém nic neříkala), dokáže mi vykouzlit úsměv na tváři, i když mi není moc dobře. Zvládá spoustu věcí najednou, a přesto kolem sebe šíří úžasný pocit klidu a pohody. A není den, který by strávila bez knížky. Možná, že přeci jen čarodějka je – a jen o tom nemluví, abychom na sebe nepoutali nechtěnou pozornost sousedů – mudlů? :)

3. Ze školy jsem nadšená. :) Od Nerysky vím, že jsem losos, takže už se (snad) netvářím tak vyjukaně zmateně, když to slovo slyším. A taky už se neohlížím, jestli se za lososy neplíží hladový grizzly. :D
Zatím jsem se prošla po Příčné ulici a nakoukla do Prasinek, neb v Síni pro nováčky byla poznámka o létání na košťatech a červených kouličkách. Rodost z hledání zatím trvá.
Přečetla jsem si pár ukázek z Archivu a užasla nad kreativitou zdejších obyvatel. Stejně na mě zapůsobila i zadání soutěží. Včerejší odpoledne jsem strávila s pastelkou v ruce. ;) Snad tomu výsledek alespoň z poloviny odpovídá.
A taky jsem – opět díky Nerysce – zkusila své první, pavučinové kouzlo. :D
Ve Velké síni jsem zase potkala skutečného ducha – Magrápu – a musím říct, že byla moc a moc milá.
 Je toho tady tolik nádherného, že to ani nedokážu všechno vyjmenovat. A už teď mě mrzí všechno, co jsem teď vynechala a co se mi připadne, jakmile dopis odešlu.
…Třeba Moudrý klobouk, který se už už nadechoval k vyslovení koleje – a pak se rozhodl, že to vyhlásí až při Rozřazovací slavnosti. A mnoho a mnoho dalšího.

4. Do Nebelvíru, za Neryskou.

5. Taková kolej není. Z knižní předlohy nemá právě nejlepší pověst zmijozelská – ale na druhou stranu právě z ní přece vyšel Severus Snape – jedna z nejromantičtějších postav v celém příběhu. Snad s výjimkou Dobbyho.
A vzhledem k tomu, že veškeré sympatie či antipatie mohu čerpat pouze z knížky, není kolej, kam bych vyloženě nechtěla. Havraspárští jsou pověstní svou moudrostí, Mrzimorští zase přátelstvím – lze si snad představit krásnější hodnoty?
6. Moc. Klobouk ví, jak nováčka – lososa – napnout/lapnout a držet na háčku. :D

7. Těším se a taky trochu bojím, že zklamu. Sebe i Nerysku… a také kolej, do které mě Moudrý klobouk zařadí. Co když nebudu zvládat výuku? Nebudu znát odpověď, nebo nestihnu zadání zpracovat? Termíny byly vždy mou Achillovou patou.

8. Nerysce vděčím za knihu plnou mouder – jmenuje se Příručka Mesiáše, napsal ji Richard Bach a je kouzelná tím, že se vždy otevře na straně, kde si přečtete to, co právě potřebuje slyšet/vědět. :)

Pro mne se stala nezapomenutelnou hned na první pohled, kdy mě nazvala hravou vydrou vesmíru.

„Neexistujete proto, abyste na tento svět udělali dojem.
Existujete proto, abyste žili svůj život způsobem, který vás učiní šťastným.“
Tak doufejme, že Josette vše vyjde, jak si jen bude přát :)


Pro ŽT Samantha

Jeden komentář

  1. Grapi 10. 9. 2012 11:27

    Krásně napsané! Žádná kolej nebude zklamaná, když získá takového fain studenta :)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*