Trimeles / Nezařazené / Dubnová usměvavá výzva
Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle

Nezařazené

Dubnová usměvavá výzva

Duben je měsíc, který je spojený s aprílem. V tento den je povoleno dělat všelijaké srandičky, vtípky a jiné vylomeniny vůči našim přátelům, rodinným příslušníkům a blízkým. Jistě si sem tam někdy rádi zajdete na Příčnou ulici do obchodu Šprýmy a Kratochvíle. Všichni ale ví, že největšími komiky naší doby byli bratři Weasleyovi, kteří vybudovali Kratochvílné a kouzelnické kejkle a pan George Weasley svůj obchod provozuje dál. Zeptejte se ale sami sebe: Existoval na naší škole někdo, kdo byl pro své vtípky stejně tak slavný?

Když jsem se takhle jednou toulala po hradě a jako již tradičně skončila ve Velké síni, napadlo mě, že bych se mohla přesně na tohle zeptat přítomných. Až na pár čekaných odpovědí obsahující jména jako pan Majk nebo pan Zpýťa, jsme se však shodli, že se asi Fredovi a Georgovi jen tak někdo nevyrovná. Nehledě na to, že Majk ani Zpýťa už naši školu nenavštěvují (ač pana Majka lze potkávat na Letním výjezdním semináři pravidelně, viz Vzpomínky na letňáček).

A tak jsem si říkala, jestli snad nenastala doba, kdy není v kurzu dělat si legrácky? Jestli snad nepřichází čas bez smíchu? Je možné, že společnost zvážněla? Bojí se snad lidé štěstí a radosti? Nevím proč, ale stále častěji vídám kolem sebe zamračené, ne-li nešťastné osoby. Bez života, ploužící se chodbami našeho hradu.

Dlouho jsem přemýšlela, jak krásné by bylo vrátit se do časů bratrů Weasleyových. Jenže obraceče času byly zabaveny Ministerstvem kouzel a my se do dob vystřelování rachejtlí v dívčích umývárnách ani podávání bonbónů Jazyk jako jelito mladším studentům jen tak nepodíváme.

A tak jsem dostala nápad, jak s tím něco udělat. Jak jsem zmínila na začátku, je duben, měsíc aprílu. Pojďme trošku zazlobit! Pojďme trošičku potrápit profesory a další zaměstnance hradu, kteří mají na starosti klidný život na našem hradě. Pojďme čistě a jednoduše dělat lotroviny!

Předstupuji před Vás s výzvou, za kterou sice nic hmotného nedostanete, ale určitě z ní budete mít dobrý pocit. Protože pokud se Vám podaří vykouzlit úsměv na tváři byť jen jediného člověka, pak to bude pro Vás největší odměnou! Do konce dubna nám zbývají ještě dva týdny a to je dostatečný čas na to, abychom v tomto chmurném a vyloženě aprílovém počasí pozvedli náladu. A to všichni společně!

 

Že nevíte, jak se to dělá? Stačí zavzpomínat na naše slavné vzory a nápady přijdou hned. A pokud byste si přeci jen nevěděli rady, pak nabízím pár vzpomínek:

 

                       

                       

 

A pokud byste přeci jen nějakou tu odměnu chtěli, pak mi můžete na helenmiltonova@gmail.com poslat print s tím, jak jste si z někoho vystřelili, udělali šprťouchlata nebo prostě jen opravdu někomu vykouzlili upřímný úsměv na tváři.

Vesele a s úsměvem jde všechno lépe.

Pro Žlutého Trimela
Helen Miltonová

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*