Trimeles / Nezařazené / Dubnová usměvavá výzva
Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol TST – 3. úkol TST – 2.úkol TST – 1. úkol Netradiční rozhovor s profesory TNT je zpět a přináší sebou Bratříčka Není jezevec jako jezevec Korunami stromů a ještě dál aneb nováčkovská výprava do lesa je za námi Chvilka s jezevčími nováčky Cesta žlutých jednorožců Stezka prdících obrů Letní seminář počtvrté: Písmena, číslice, čáry a máry Letní seminář potřetí: Kouknu a vidím Letní seminář podruhé: Obětujte mi kus… Letní seminář poprvé: Hopity hop Jak jsem poprvé zakotvila na ošetřovně Večírek na závěr roku S kapesníčkem v ruce aneb budete nám chybět… Má první kolejní výprava aneb jak se pojídají škrny Tučňákoland Básnička věnována Mrzimorské koleji k Mezinárodnímu dni skřítků Rozhovor se studentkami B4 – 2.díl Holky, držíme vám palce! Rozhovor se studentkami bojujícími v B4 Do západu slunce na křídlech Gryfů Mrazivá výprava ze teplem Připomeňte si s námi Albu Jacquelin Velikonoční pondělí na hradě Mrzimorští nováčci a famfrpál Patricia, Klotylda, Susan a Cassiopea : Čtyři mrzimorské bojovnice Filmový večírek Mrzimorský rituál pro nováčky Tři soudky radí 8 Bomba na hradě! Přišla osobnost, kterou nikdo nečekal!! Představujeme nováčky Nástrahy soubojového klubu Na tom není nic vtipného! V. Závěrečný večírek šíleného roku Na tom není nic vtipného! IV. Jaká byla cesta za pohárem? Na tom není nic vtipného! III. Selina Garcia o postu kapitánky: Nebyla jsem si jistá, zda se na tu funkci vůbec hodím Záchranná jezevčí mise Z deníku adoptovaného jezevce …. II. část Zima 2020 : Pohľad z druhého miesta Rekord sezony: Trénink, který trval tři hodiny! Cirque du magique – očami návštevníkov Vianočná výprava do lesa Móda Ohnivého dne Výprava očima nováčků: Na bobří hráz a ještě dál Tři soudky radí 7 Jezevci na tripu… do lesa Krátké příběhy 1 Na tom není nic vtipného! II. Já a můj život 3: První kouzelný rok Konec prázdnin aneb Pojďte si s námi trsnout Z deníku adoptovaného jezevce… Fotografické letní klání – 2. kolo 10 let Harry Potter muzikálu Tři soudky radí 6 Po stopách dinosaurů – Vendesousa Asio Otusová Na tom není nic vtipného! TNT: Výsledky TNT: 10. úkol – Křížovka

Nezařazené

Dubnová usměvavá výzva

Duben je měsíc, který je spojený s aprílem. V tento den je povoleno dělat všelijaké srandičky, vtípky a jiné vylomeniny vůči našim přátelům, rodinným příslušníkům a blízkým. Jistě si sem tam někdy rádi zajdete na Příčnou ulici do obchodu Šprýmy a Kratochvíle. Všichni ale ví, že největšími komiky naší doby byli bratři Weasleyovi, kteří vybudovali Kratochvílné a kouzelnické kejkle a pan George Weasley svůj obchod provozuje dál. Zeptejte se ale sami sebe: Existoval na naší škole někdo, kdo byl pro své vtípky stejně tak slavný?

Když jsem se takhle jednou toulala po hradě a jako již tradičně skončila ve Velké síni, napadlo mě, že bych se mohla přesně na tohle zeptat přítomných. Až na pár čekaných odpovědí obsahující jména jako pan Majk nebo pan Zpýťa, jsme se však shodli, že se asi Fredovi a Georgovi jen tak někdo nevyrovná. Nehledě na to, že Majk ani Zpýťa už naši školu nenavštěvují (ač pana Majka lze potkávat na Letním výjezdním semináři pravidelně, viz Vzpomínky na letňáček).

A tak jsem si říkala, jestli snad nenastala doba, kdy není v kurzu dělat si legrácky? Jestli snad nepřichází čas bez smíchu? Je možné, že společnost zvážněla? Bojí se snad lidé štěstí a radosti? Nevím proč, ale stále častěji vídám kolem sebe zamračené, ne-li nešťastné osoby. Bez života, ploužící se chodbami našeho hradu.

Dlouho jsem přemýšlela, jak krásné by bylo vrátit se do časů bratrů Weasleyových. Jenže obraceče času byly zabaveny Ministerstvem kouzel a my se do dob vystřelování rachejtlí v dívčích umývárnách ani podávání bonbónů Jazyk jako jelito mladším studentům jen tak nepodíváme.

A tak jsem dostala nápad, jak s tím něco udělat. Jak jsem zmínila na začátku, je duben, měsíc aprílu. Pojďme trošku zazlobit! Pojďme trošičku potrápit profesory a další zaměstnance hradu, kteří mají na starosti klidný život na našem hradě. Pojďme čistě a jednoduše dělat lotroviny!

Předstupuji před Vás s výzvou, za kterou sice nic hmotného nedostanete, ale určitě z ní budete mít dobrý pocit. Protože pokud se Vám podaří vykouzlit úsměv na tváři byť jen jediného člověka, pak to bude pro Vás největší odměnou! Do konce dubna nám zbývají ještě dva týdny a to je dostatečný čas na to, abychom v tomto chmurném a vyloženě aprílovém počasí pozvedli náladu. A to všichni společně!

 

Že nevíte, jak se to dělá? Stačí zavzpomínat na naše slavné vzory a nápady přijdou hned. A pokud byste si přeci jen nevěděli rady, pak nabízím pár vzpomínek:

 

                       

                       

 

A pokud byste přeci jen nějakou tu odměnu chtěli, pak mi můžete na helenmiltonova@gmail.com poslat print s tím, jak jste si z někoho vystřelili, udělali šprťouchlata nebo prostě jen opravdu někomu vykouzlili upřímný úsměv na tváři.

Vesele a s úsměvem jde všechno lépe.

Pro Žlutého Trimela
Helen Miltonová

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*