Trimeles / Nezařazené / Dubnová usměvavá výzva
Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily?

Nezařazené

Dubnová usměvavá výzva

Duben je měsíc, který je spojený s aprílem. V tento den je povoleno dělat všelijaké srandičky, vtípky a jiné vylomeniny vůči našim přátelům, rodinným příslušníkům a blízkým. Jistě si sem tam někdy rádi zajdete na Příčnou ulici do obchodu Šprýmy a Kratochvíle. Všichni ale ví, že největšími komiky naší doby byli bratři Weasleyovi, kteří vybudovali Kratochvílné a kouzelnické kejkle a pan George Weasley svůj obchod provozuje dál. Zeptejte se ale sami sebe: Existoval na naší škole někdo, kdo byl pro své vtípky stejně tak slavný?

Když jsem se takhle jednou toulala po hradě a jako již tradičně skončila ve Velké síni, napadlo mě, že bych se mohla přesně na tohle zeptat přítomných. Až na pár čekaných odpovědí obsahující jména jako pan Majk nebo pan Zpýťa, jsme se však shodli, že se asi Fredovi a Georgovi jen tak někdo nevyrovná. Nehledě na to, že Majk ani Zpýťa už naši školu nenavštěvují (ač pana Majka lze potkávat na Letním výjezdním semináři pravidelně, viz Vzpomínky na letňáček).

A tak jsem si říkala, jestli snad nenastala doba, kdy není v kurzu dělat si legrácky? Jestli snad nepřichází čas bez smíchu? Je možné, že společnost zvážněla? Bojí se snad lidé štěstí a radosti? Nevím proč, ale stále častěji vídám kolem sebe zamračené, ne-li nešťastné osoby. Bez života, ploužící se chodbami našeho hradu.

Dlouho jsem přemýšlela, jak krásné by bylo vrátit se do časů bratrů Weasleyových. Jenže obraceče času byly zabaveny Ministerstvem kouzel a my se do dob vystřelování rachejtlí v dívčích umývárnách ani podávání bonbónů Jazyk jako jelito mladším studentům jen tak nepodíváme.

A tak jsem dostala nápad, jak s tím něco udělat. Jak jsem zmínila na začátku, je duben, měsíc aprílu. Pojďme trošku zazlobit! Pojďme trošičku potrápit profesory a další zaměstnance hradu, kteří mají na starosti klidný život na našem hradě. Pojďme čistě a jednoduše dělat lotroviny!

Předstupuji před Vás s výzvou, za kterou sice nic hmotného nedostanete, ale určitě z ní budete mít dobrý pocit. Protože pokud se Vám podaří vykouzlit úsměv na tváři byť jen jediného člověka, pak to bude pro Vás největší odměnou! Do konce dubna nám zbývají ještě dva týdny a to je dostatečný čas na to, abychom v tomto chmurném a vyloženě aprílovém počasí pozvedli náladu. A to všichni společně!

 

Že nevíte, jak se to dělá? Stačí zavzpomínat na naše slavné vzory a nápady přijdou hned. A pokud byste si přeci jen nevěděli rady, pak nabízím pár vzpomínek:

 

                       

                       

 

A pokud byste přeci jen nějakou tu odměnu chtěli, pak mi můžete na helenmiltonova@gmail.com poslat print s tím, jak jste si z někoho vystřelili, udělali šprťouchlata nebo prostě jen opravdu někomu vykouzlili upřímný úsměv na tváři.

Vesele a s úsměvem jde všechno lépe.

Pro Žlutého Trimela
Helen Miltonová

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*