Trimeles / Nezařazené / Dubnová usměvavá výzva
Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol

Nezařazené

Dubnová usměvavá výzva

Duben je měsíc, který je spojený s aprílem. V tento den je povoleno dělat všelijaké srandičky, vtípky a jiné vylomeniny vůči našim přátelům, rodinným příslušníkům a blízkým. Jistě si sem tam někdy rádi zajdete na Příčnou ulici do obchodu Šprýmy a Kratochvíle. Všichni ale ví, že největšími komiky naší doby byli bratři Weasleyovi, kteří vybudovali Kratochvílné a kouzelnické kejkle a pan George Weasley svůj obchod provozuje dál. Zeptejte se ale sami sebe: Existoval na naší škole někdo, kdo byl pro své vtípky stejně tak slavný?

Když jsem se takhle jednou toulala po hradě a jako již tradičně skončila ve Velké síni, napadlo mě, že bych se mohla přesně na tohle zeptat přítomných. Až na pár čekaných odpovědí obsahující jména jako pan Majk nebo pan Zpýťa, jsme se však shodli, že se asi Fredovi a Georgovi jen tak někdo nevyrovná. Nehledě na to, že Majk ani Zpýťa už naši školu nenavštěvují (ač pana Majka lze potkávat na Letním výjezdním semináři pravidelně, viz Vzpomínky na letňáček).

A tak jsem si říkala, jestli snad nenastala doba, kdy není v kurzu dělat si legrácky? Jestli snad nepřichází čas bez smíchu? Je možné, že společnost zvážněla? Bojí se snad lidé štěstí a radosti? Nevím proč, ale stále častěji vídám kolem sebe zamračené, ne-li nešťastné osoby. Bez života, ploužící se chodbami našeho hradu.

Dlouho jsem přemýšlela, jak krásné by bylo vrátit se do časů bratrů Weasleyových. Jenže obraceče času byly zabaveny Ministerstvem kouzel a my se do dob vystřelování rachejtlí v dívčích umývárnách ani podávání bonbónů Jazyk jako jelito mladším studentům jen tak nepodíváme.

A tak jsem dostala nápad, jak s tím něco udělat. Jak jsem zmínila na začátku, je duben, měsíc aprílu. Pojďme trošku zazlobit! Pojďme trošičku potrápit profesory a další zaměstnance hradu, kteří mají na starosti klidný život na našem hradě. Pojďme čistě a jednoduše dělat lotroviny!

Předstupuji před Vás s výzvou, za kterou sice nic hmotného nedostanete, ale určitě z ní budete mít dobrý pocit. Protože pokud se Vám podaří vykouzlit úsměv na tváři byť jen jediného člověka, pak to bude pro Vás největší odměnou! Do konce dubna nám zbývají ještě dva týdny a to je dostatečný čas na to, abychom v tomto chmurném a vyloženě aprílovém počasí pozvedli náladu. A to všichni společně!

 

Že nevíte, jak se to dělá? Stačí zavzpomínat na naše slavné vzory a nápady přijdou hned. A pokud byste si přeci jen nevěděli rady, pak nabízím pár vzpomínek:

 

                       

                       

 

A pokud byste přeci jen nějakou tu odměnu chtěli, pak mi můžete na helenmiltonova@gmail.com poslat print s tím, jak jste si z někoho vystřelili, udělali šprťouchlata nebo prostě jen opravdu někomu vykouzlili upřímný úsměv na tváři.

Vesele a s úsměvem jde všechno lépe.

Pro Žlutého Trimela
Helen Miltonová

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*