Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí
Dne 6. januára sa po celom hrade rozniesla novinka: Na našej škole sa bude konať Hogwartský sedmiboj! Všetci, starší či mladší študenti, duchovia alebo profesori sa už na túto súťaž tešia.
 
No ale čo to vlastne je? Vieme len, že je to trojmesačná hra pre tých najlepších čarodejníkov. Ako je v zadaní súťaže, je to pre nadaných, vytrvalých a silných súťažiacich. V súťaži sa sľubujú veľké bodové a peňažné ceny a tak sa tam túži každí usilovnejší študent dostať. Súťaže sa môžu zúčastniť iba piati najlepší a najusilovnejší a teda najschopnejší ľudia z jednotlivých fakúlt. Malo by byť dokopy 20 súťažiacich, ktorých po skončení čaká sláva. Záleží na primusovi a prefektoch, koho vyberú a koho považujú za schopného zúčastniť sa tejto veľkolepej súťaže. No ešte nik nevie, ako bude celá súťaž prebiehať, samozrejme okrem organizátorky súťaže, Sefrenie z Ylary, supervisorky, ktorou je madam Letitia te Tiba a „mistra prodavača“, ktorým je John Werewolf. My, študenti, sme si zatiaľ len mohli všimnúť, že pribudli nejaké súťaže, ktoré súvisia so súťažou. A teraz trochu z toho, ako to berú ostatní študenti našej školy.
 
Ráno, hneď ako som vstala, sa ma spolužiačka Silvinka spýtala, či by som o tom nenapísala článok. Na začiatku som sa tvárila dosť nechápavo, lebo som si samozrejme ešte nestihla prečítať tabuľu s novinkami, kde to bolo vyvesené:
 
„Čože? Sedmiboj? Čo to je?“ Tvárila som sa dosť nechápavo, ale po odporučení, aby som si prečítala tabuľu s novinkami, som bola tak uchvátená touto novinkou ako všetci ostatní. S hlavou plnou myšlienok o súťaži som vošla do VS, kde ku mne pribehla Ivka ešte viac nadšená ako ja a spustila:
 
„Ten sedmiboj vyzerá skvelo, nie?“
 
„Jasné.“ Odpovedla som s úsmevom a dala som sa s Ivkou do reči, čo si o tom myslí, koho vyberie prefekt havraspáru ako najlepších študentov a podľa čoho budú vyberať. Pri tom Ivka trochu zosmutnela, lebo ako skvelá študentka by sa chcela zúčastniť, no obáva sa, že do výberu postúpia starší a skúsenejší študenti. A to je ďalšia otázka, podľa čoho sa budú súťažiaci vyberať? Bude to závisieť od usilovnosti a nazbieraných bodov, alebo od kamarátstva študentov s primusmi? To zatiaľ nik nevie, ale 31.1 sa dozvieme mená všetkých súťažiacich, dovtedy nám neostáva nič iné, ako o tom rozmýšľať, debatovať a dohadovať sa. Myslím, že niesom jediná, čo rozmýšľala nad tým, kto bude súťažiť. Každý má už ako – takú predstavu, kto by za ich fakultu mohol ísť. No po kratšom výskume vo VS, som sa dozvedela pár tipov na hlavných zastupiteľov. Za nebelvír by to mal byť, ako inak Peter Sviter, usilovný prefekt Kai Black, Lucifera Fides Devilová. Na týchto troch sa ľudia zhodli, no ďalej sa uvažovalo o Modesty, Jocelynn, Eliše a Wendy. Havraspár by mal ísť reprezentovať primus Ráďa Romanoff, bibi střeštěnka,samozrejme Ewelina Budget, Jacob Freezer, Lucass (ale ten by tam mohol pá ľudí napadnúť, keď dostane chuť na krv, tak neviem či by bolo najvhodnejšie ho vybrať :)) a padli aj mená ako Lavender a Ivka. Havraspár to má ťažké, má veľa dobrých študentov. Za mrzimor je myslím istý prefekt Oto Galad Felkerion, Silvia Honorová a ďalej predpokladám, že primuska vyberie Elerin, teda seba (aspoň ja by som vybrala), Miu, Stellar a Anne. No nič nie je isté. A nakoniec zmijozel. Najhorúcejšími kandidátkami sú Ethel Svatoušková, Eileen Leenová, Klofa Fiona Johnesová, Tina Láskorádová, Merrisa Newmanová a veľa ďalších. Už ostáva len na prefektoch, koho zvolia za najvhodnejších a pošlú ich do boja.
 
Znova sa vrátim k súťaži a jej názvu. Prečo sa to volá akurát Hogwartský sedmiboj? Myslím, že Hogwartský, to napadne každého, ale prečo akurát sedmiboj? Na túto otázku som dostala odpoveď od nebelvírskej študentky, ktorá je na našej škole už druhý rok. Dozvedela som sa, že táto súťaž sa mala na našej škole už niekedy uskutočniť, no vraj s ňou boli nejaké problémy a tak sa to odložilo. A teraz prišla tá chvíľa to znova obnoviť. Vtedy malo byť sedem súťaží. A tak to bude pravdepodobne aj teraz a preto sa to volá sedmiboj. Pripomína nám to trojčarodejnícky turnaj, tam súťažili tri školy, teda traja žiaci v troch nebezpečných úlohách. Už sa všetci tešíme ako dopadne táto súťaž, či sa nám tam niekde objaví žiak ako Harry Potter a ako to skončí, kto vyhrá. Tak teda, všetci to pozorne sledujte a tešte sa s nami na priebeh. =)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*