Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol TST – 3. úkol TST – 2.úkol TST – 1. úkol Netradiční rozhovor s profesory TNT je zpět a přináší sebou Bratříčka Není jezevec jako jezevec Korunami stromů a ještě dál aneb nováčkovská výprava do lesa je za námi Chvilka s jezevčími nováčky Cesta žlutých jednorožců Stezka prdících obrů Letní seminář počtvrté: Písmena, číslice, čáry a máry Letní seminář potřetí: Kouknu a vidím Letní seminář podruhé: Obětujte mi kus… Letní seminář poprvé: Hopity hop Jak jsem poprvé zakotvila na ošetřovně Večírek na závěr roku S kapesníčkem v ruce aneb budete nám chybět…
Dne 6. januára sa po celom hrade rozniesla novinka: Na našej škole sa bude konať Hogwartský sedmiboj! Všetci, starší či mladší študenti, duchovia alebo profesori sa už na túto súťaž tešia.
 
No ale čo to vlastne je? Vieme len, že je to trojmesačná hra pre tých najlepších čarodejníkov. Ako je v zadaní súťaže, je to pre nadaných, vytrvalých a silných súťažiacich. V súťaži sa sľubujú veľké bodové a peňažné ceny a tak sa tam túži každí usilovnejší študent dostať. Súťaže sa môžu zúčastniť iba piati najlepší a najusilovnejší a teda najschopnejší ľudia z jednotlivých fakúlt. Malo by byť dokopy 20 súťažiacich, ktorých po skončení čaká sláva. Záleží na primusovi a prefektoch, koho vyberú a koho považujú za schopného zúčastniť sa tejto veľkolepej súťaže. No ešte nik nevie, ako bude celá súťaž prebiehať, samozrejme okrem organizátorky súťaže, Sefrenie z Ylary, supervisorky, ktorou je madam Letitia te Tiba a „mistra prodavača“, ktorým je John Werewolf. My, študenti, sme si zatiaľ len mohli všimnúť, že pribudli nejaké súťaže, ktoré súvisia so súťažou. A teraz trochu z toho, ako to berú ostatní študenti našej školy.
 
Ráno, hneď ako som vstala, sa ma spolužiačka Silvinka spýtala, či by som o tom nenapísala článok. Na začiatku som sa tvárila dosť nechápavo, lebo som si samozrejme ešte nestihla prečítať tabuľu s novinkami, kde to bolo vyvesené:
 
„Čože? Sedmiboj? Čo to je?“ Tvárila som sa dosť nechápavo, ale po odporučení, aby som si prečítala tabuľu s novinkami, som bola tak uchvátená touto novinkou ako všetci ostatní. S hlavou plnou myšlienok o súťaži som vošla do VS, kde ku mne pribehla Ivka ešte viac nadšená ako ja a spustila:
 
„Ten sedmiboj vyzerá skvelo, nie?“
 
„Jasné.“ Odpovedla som s úsmevom a dala som sa s Ivkou do reči, čo si o tom myslí, koho vyberie prefekt havraspáru ako najlepších študentov a podľa čoho budú vyberať. Pri tom Ivka trochu zosmutnela, lebo ako skvelá študentka by sa chcela zúčastniť, no obáva sa, že do výberu postúpia starší a skúsenejší študenti. A to je ďalšia otázka, podľa čoho sa budú súťažiaci vyberať? Bude to závisieť od usilovnosti a nazbieraných bodov, alebo od kamarátstva študentov s primusmi? To zatiaľ nik nevie, ale 31.1 sa dozvieme mená všetkých súťažiacich, dovtedy nám neostáva nič iné, ako o tom rozmýšľať, debatovať a dohadovať sa. Myslím, že niesom jediná, čo rozmýšľala nad tým, kto bude súťažiť. Každý má už ako – takú predstavu, kto by za ich fakultu mohol ísť. No po kratšom výskume vo VS, som sa dozvedela pár tipov na hlavných zastupiteľov. Za nebelvír by to mal byť, ako inak Peter Sviter, usilovný prefekt Kai Black, Lucifera Fides Devilová. Na týchto troch sa ľudia zhodli, no ďalej sa uvažovalo o Modesty, Jocelynn, Eliše a Wendy. Havraspár by mal ísť reprezentovať primus Ráďa Romanoff, bibi střeštěnka,samozrejme Ewelina Budget, Jacob Freezer, Lucass (ale ten by tam mohol pá ľudí napadnúť, keď dostane chuť na krv, tak neviem či by bolo najvhodnejšie ho vybrať :)) a padli aj mená ako Lavender a Ivka. Havraspár to má ťažké, má veľa dobrých študentov. Za mrzimor je myslím istý prefekt Oto Galad Felkerion, Silvia Honorová a ďalej predpokladám, že primuska vyberie Elerin, teda seba (aspoň ja by som vybrala), Miu, Stellar a Anne. No nič nie je isté. A nakoniec zmijozel. Najhorúcejšími kandidátkami sú Ethel Svatoušková, Eileen Leenová, Klofa Fiona Johnesová, Tina Láskorádová, Merrisa Newmanová a veľa ďalších. Už ostáva len na prefektoch, koho zvolia za najvhodnejších a pošlú ich do boja.
 
Znova sa vrátim k súťaži a jej názvu. Prečo sa to volá akurát Hogwartský sedmiboj? Myslím, že Hogwartský, to napadne každého, ale prečo akurát sedmiboj? Na túto otázku som dostala odpoveď od nebelvírskej študentky, ktorá je na našej škole už druhý rok. Dozvedela som sa, že táto súťaž sa mala na našej škole už niekedy uskutočniť, no vraj s ňou boli nejaké problémy a tak sa to odložilo. A teraz prišla tá chvíľa to znova obnoviť. Vtedy malo byť sedem súťaží. A tak to bude pravdepodobne aj teraz a preto sa to volá sedmiboj. Pripomína nám to trojčarodejnícky turnaj, tam súťažili tri školy, teda traja žiaci v troch nebezpečných úlohách. Už sa všetci tešíme ako dopadne táto súťaž, či sa nám tam niekde objaví žiak ako Harry Potter a ako to skončí, kto vyhrá. Tak teda, všetci to pozorne sledujte a tešte sa s nami na priebeh. =)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*