Trimeles / Co se kde šustne / Hog nebo Hög?
Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení

Co se kde šustne

Hog nebo Hög?

(Ze studijní cesty Vicky Charmant)

Hogwarts je bezesporu jedna z nejlepších kouzelnických škol vůbec. Jen velmi těžko hledá po celém širém světě konkurenci. Není proto ani divu, že se naši školu leckdo snaží napodobovat. O jednom z dalších napodobenin vás mohou usvědčit exkluzivní fotografie v následujícím článku.
Snímky pochází ze Švédska. Zkopírování jména se ředitel pokusil zakrýt za zkráceninou, přívlastkem, který označuje město, v němž se škola nachází a zkomolením původního názvu, který obohatil ještě o přehlásku.

Jak sami vidíte, Malmö Högskola se s tou naší nemůže v nejmenším porovnávat. Zaprvé je to škola mudlovská (ne, opravdu ještě žádná kouzelnická škola není natolik zmodernizovaná, aby se k ní dalo přijíždět mudlovskými auty), zadruhé nemá ani věže, ani jezero. Bez těchto nezbytností si snad neumíme naši školu ani představit.

Smutnou pravdou ale je, že tahle kopie má o mnoho studentů více – uvádí se kolem 22 000. Zajímavé, co dokáže přehláska, že?

3 komentáře

 1. Anonymous 25. 6. 2010 05:18

  To je pěknýý.
  Paul

 2. Anonymous 26. 6. 2010 16:22

  Tohle je bezvadné!:-D Perfektní článek!

  A je jisté, že jde opravdu o mudlškolu? Protože jinak si fakt, že ředitel okopíroval název kouzelnické školy, dovedu vysvětlit jen dvěma způsoby:
  1, ředitel pochází z kouzelnické rodiny, ač šéfuje mudlovské
  2, součástí této mudl školy je utajená škola kouzelnická.
  Tak nevím, jak je to? ;-)))

  Niane

 3. Anonymous 30. 6. 2010 11:28

  Já jsem tedy pro dvojku, ale navenek se to jeví jako mudlvoská škola. :-)

  Vicky

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*