Trimeles / Co se kde šustne / Hog nebo Hög?
Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol TST – 3. úkol TST – 2.úkol TST – 1. úkol Netradiční rozhovor s profesory TNT je zpět a přináší sebou Bratříčka Není jezevec jako jezevec Korunami stromů a ještě dál aneb nováčkovská výprava do lesa je za námi Chvilka s jezevčími nováčky Cesta žlutých jednorožců Stezka prdících obrů Letní seminář počtvrté: Písmena, číslice, čáry a máry Letní seminář potřetí: Kouknu a vidím Letní seminář podruhé: Obětujte mi kus… Letní seminář poprvé: Hopity hop Jak jsem poprvé zakotvila na ošetřovně Večírek na závěr roku S kapesníčkem v ruce aneb budete nám chybět…

Co se kde šustne

Hog nebo Hög?

(Ze studijní cesty Vicky Charmant)

Hogwarts je bezesporu jedna z nejlepších kouzelnických škol vůbec. Jen velmi těžko hledá po celém širém světě konkurenci. Není proto ani divu, že se naši školu leckdo snaží napodobovat. O jednom z dalších napodobenin vás mohou usvědčit exkluzivní fotografie v následujícím článku.
Snímky pochází ze Švédska. Zkopírování jména se ředitel pokusil zakrýt za zkráceninou, přívlastkem, který označuje město, v němž se škola nachází a zkomolením původního názvu, který obohatil ještě o přehlásku.

Jak sami vidíte, Malmö Högskola se s tou naší nemůže v nejmenším porovnávat. Zaprvé je to škola mudlovská (ne, opravdu ještě žádná kouzelnická škola není natolik zmodernizovaná, aby se k ní dalo přijíždět mudlovskými auty), zadruhé nemá ani věže, ani jezero. Bez těchto nezbytností si snad neumíme naši školu ani představit.

Smutnou pravdou ale je, že tahle kopie má o mnoho studentů více – uvádí se kolem 22 000. Zajímavé, co dokáže přehláska, že?

3 komentáře

 1. Anonymous 25. 6. 2010 05:18

  To je pěknýý.
  Paul

 2. Anonymous 26. 6. 2010 16:22

  Tohle je bezvadné!:-D Perfektní článek!

  A je jisté, že jde opravdu o mudlškolu? Protože jinak si fakt, že ředitel okopíroval název kouzelnické školy, dovedu vysvětlit jen dvěma způsoby:
  1, ředitel pochází z kouzelnické rodiny, ač šéfuje mudlovské
  2, součástí této mudl školy je utajená škola kouzelnická.
  Tak nevím, jak je to? ;-)))

  Niane

 3. Anonymous 30. 6. 2010 11:28

  Já jsem tedy pro dvojku, ale navenek se to jeví jako mudlvoská škola. :-)

  Vicky

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*