Trimeles / Poradna u Trimela / Poradna u Trimela č.3 - Dilema se sklenicí
Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily?

Poradna u Trimela

Poradna u Trimela č.3 – Dilema se sklenicí

Co mělo přijít, přišlo, a tak jsem zase tady já, Annie Sami Criss, a přináším vám další díl Trimelácké poradny!

Máme tu další pětici otázek zodpovězených v kolejním duchu – tentokrát doslova díky zástupkyni Mrzimoru! ;)

(UPOZORNĚNÍ: Rady a názory poradců se nemusí vždy ztotožňovat s jejich skutečnými postoji, jedná se o adaptace na základě stereotypních charakteristik kolejí!!!)

Konec formalit, jdeme na to! :D

Naše třetí čtveřice poradců je:

Lily Peterson
Magrápa Česneková
Dunstan Merryweather
Hedvika Wiletová

Tak jo, jdem na to, protože tentokrát to opravdu stojí za to! :D Dnešní díl nese označení „Dilema se sklenicí“, pojďme jej tedy rozřešit… ;)

1) „Mnoholičný lektvar, Zestaršovací lektvar, Lektvar štěstí,… Mají Bradavice problém se studenty, co podvádí pomocí lektvarů?“ – Anonym

Lily Peterson > Jaký problém? Je to škola přeci, neznáš přísloví: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“? Tam venku to není sranda. – ukáže na opravdový svět –
Magrápa Česneková > Bradavice tento problém určitě nemají! Vždyť je to špatné podvádět a toho by se nikdo ze studentů určitě nedopustil! A pokud by k něčemu takovému došlo, tak určitě jen proto, aby pomohli svým přátelům. Ale kdyby se jednalo o konzumaci kvašených lihárenských výrobků, neviděla bych v tom nic špatného!
Dunstan Merryweather > To rozhodně ne! – kope prázdné lahvičky od lektvarů pod židli – Na naší škole jsou samí poctiví studenti! Občas tu sice někdo za trest poskakuje jako žabička nebo pobíhá jako ovce a kostry ve sklepení nejsou umělé, ale jinak je naše škola plná milých lidí. Navíc je třeba si uvědomit, že koupit nebo umíchat některý z těchto lektvarů vyžaduje jistou dávku umu a financí… A to je pro většinu potížistů kámen úrazu…
Hedvika Wiletová > Rozhodně. Lektvary štěstí jsou oblíbené zvláště při famfrpálových utkáních – v jiných kolejích, samozřejmě. My takové věci neděláme. – rezolutně, velmi rezolutně zavrtí hlavou –

2) „Pocházím z mudlovské rodiny a strašně se mi líbí jeden mudla. Měla bych mu říct, že jsem čarodějka a jestli jo, jak mám zařídit, aby ten vztah fungoval?“ – Anonym

Lily Peterson > Nic mu neříkej! Alespoň ne dokud si budeš jistá, že tě má rád a že nikoho neohrozíš. Můžeš si sem tam pomoct nějakým kouzlem, nemyslím hned Lektvar lásky, ale trošku se přikrášlit, ukázat mu, že zvládneš věci, které jiná nezvládne, ale v mezích, aby nic nepoznal!
Magrápa Česneková > Určitě mu to řekni! S upřímností nejdál dojdeš! Mile se na něj usmívej a u toho mu vykouzli třeba fotbalový míč, flašku ležáku a nebo prsatou rosničku, to mají kluci rádi! Když zjistí, že umíš taková kouzla, určitě se do tebe zakouká!
Dunstan Merryweather > No pokud se zatím nejedná o žádnou vážnou známost, nechal bych si tento fakt pro sebe. Je lepší ho nejprve pořádně poznat a takovéto tajemství mu sdělit až si budeš opravdu jistá, že vztah s ním vydrží. Říct někomu takhle velké tajemství na první schůzce není ideální i z toho důvodu, že by se mohl vyděsit a utéct. Kdežto až tě lépe pozná bude mu možná tahle informace vadit méně.
Hedvika Wiletová > Cože, z mudlovské rodiny? A to si říkáš čarodějka? Okamžitě navrať hůlku těm, kterým patří (čarodějům) a vesele pokračuj v obyčejném životě mudly. Pak si nemusíš lámat hlavu s tím svým nápadníkem – budete oba na… ehm, stejné úrovni. Snažně vás ale prosím, nerozmnožujte se.

3) „Moje sestra je ze Zmijozelu a já z Mrzimoru. Můžete mi poradit, jak s ní vycházet?“ – Anonym

Lily Peterson > Dej jí do nosu a ukaž jí, že nejsi její domácí skřítek. Musíš si získat respekt.
Magrápa Česneková > Pokud to nejde jinak a sejděte se v jedné místnosti, buď na ní milá a laskavá. Je možné, že jí jen chybí trocha upřímného přátelství a slunce v duši, kterého je ve zmijozelských komnatách tak zoufale málo. Ty musíš podniknout ten první krok a ukázat vlídnou tvář! Ale tvář, jasné? Né že na ní vystrčíš vlídnou zadnici!
Dunstan Merryweather > Sourozenecké neshody jsou součástí mnoha domácností a tak nejsi ty a tvá sestra žádnou výjimkou. Nejde ani tak o rozdílné koleje, jako o biologicky naprogramovanou sourozeneckou rivalitu. Věř mi, mám 2 sestry. Časem se problémy samy vytratí a do té doby na ni buď hodný/hodná a její nepřátelské chování a občasné výbuchy vzteku si vysvětluj jako jinou formu prokazování přátelství. Neškodilo by se vyvarovat zbytečných hádek a sporů.
Hedvika Wiletová > Nevěřím, že by taková konstalace kdy mohla nastat. Určitě máš jiného otce, než tvá sestra, jste tedy nevlastní sestry. Rodiče ti lhali! Možná bys po tom měla zapátrat.

4) „Je sklenice napůl plná, nebo napůl prázdná?“ – Anonym

Lily Peterson > Jsem optimista, takže plná.
Magrápa Česneková > Nejlepší je, když je plná ležáku! Ale pokud jí je jen půlka, tak je určitě napůl plná!
Dunstan Merryweather > To záleží hned na několika faktorech. Takže: 1) Co vlastně sklenice obsahuje. Je velký rozdíl mezi chutí dýňového džusu a kostirostem. 2) Na osobě, která se dívá. Člověk s velice špatnou náladou a naprosto pesimistickým pohledem na svět nikdy neprohlásí sklenici za napůl plnou. 3) Na okolnostech. Někdy zkrátka člověk potřebuje, aby byla skalice napůl prázdná. Já to dnes ovšem vidím zcela jasně a nezkresleně. – upraví si růžové brýle – Sklenice je momentálně napůl plná!
Hedvika Wiletová > Technicky vzato je to to samé, takže – hlavně, když je čistá.

5) „Kterou z těchto 3 holek by sis vybrala jako parťačku do boje, Hermionu Granger, Bellu Swan, nebo Katniss Everdeen?“ – Anonym

Lily Peterson > Hermionu samozřejmě.
Magrápa Česneková > A nějaký fešný dušák by tam nebyl? Ne? Dobře. Tak asi Bellu, protože je tak hloupá, že by se dala použít jako dobrý štít!
Dunstan Merryweather > To je skutečně těžká volba, ale pravděpodobně bych volil mezi Hermionou a Bellou (za předpokladu, že je už Bella upírka). Katniss by mi jako člověk nepřinesla do boje žádnou výhodu. Teď už se zbývá rozhodnout mezi fyzickou silou a rychlostí a mezi geniálním mozkem a magií. Vzhledem k tomu, že já sám jsem kouzelník, bych asi zvolil Bellu. Náš dreamteam by byl až strašlivě multifunkční!

Hedvika Wiletová > První dvě možnosti jsou tak nepřípustné, že musím sáhnout po té třetí, o které nevím nic. Jenom to, že ať je to, jak chce, bude lepší než ty dvě.
Hedvika Wiletová > I když… Když nad tím teď přemýšlím, možná bude nejlepší, když si poradím sama. Akorát by se mi tam pletly.

 

To je pro tentokrát vše, uvidíme se příště zase s jinými poradci a jinými otázkami! ;)

VÝZVA: Máte-li také nějaký dotaz, pošlete jej do sovince příslušné redaktorky – Annie Sami Criss. Vaše jméno nemusí být zveřejněno! ;) A pokud se chcete také na jeden díl stát naším poradcem, rovněž se ozvěte sovou příslušné redaktorce! :)

Budu se těšit zase příště! :)

Annie Sami Criss

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*