Trimeles / Poradna u Trimela / Poradna u Trimela č.3 - Dilema se sklenicí
Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol TST – 3. úkol TST – 2.úkol TST – 1. úkol Netradiční rozhovor s profesory TNT je zpět a přináší sebou Bratříčka Není jezevec jako jezevec

Poradna u Trimela

Poradna u Trimela č.3 – Dilema se sklenicí

Co mělo přijít, přišlo, a tak jsem zase tady já, Annie Sami Criss, a přináším vám další díl Trimelácké poradny!

Máme tu další pětici otázek zodpovězených v kolejním duchu – tentokrát doslova díky zástupkyni Mrzimoru! ;)

(UPOZORNĚNÍ: Rady a názory poradců se nemusí vždy ztotožňovat s jejich skutečnými postoji, jedná se o adaptace na základě stereotypních charakteristik kolejí!!!)

Konec formalit, jdeme na to! :D

Naše třetí čtveřice poradců je:

Lily Peterson
Magrápa Česneková
Dunstan Merryweather
Hedvika Wiletová

Tak jo, jdem na to, protože tentokrát to opravdu stojí za to! :D Dnešní díl nese označení „Dilema se sklenicí“, pojďme jej tedy rozřešit… ;)

1) „Mnoholičný lektvar, Zestaršovací lektvar, Lektvar štěstí,… Mají Bradavice problém se studenty, co podvádí pomocí lektvarů?“ – Anonym

Lily Peterson > Jaký problém? Je to škola přeci, neznáš přísloví: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“? Tam venku to není sranda. – ukáže na opravdový svět –
Magrápa Česneková > Bradavice tento problém určitě nemají! Vždyť je to špatné podvádět a toho by se nikdo ze studentů určitě nedopustil! A pokud by k něčemu takovému došlo, tak určitě jen proto, aby pomohli svým přátelům. Ale kdyby se jednalo o konzumaci kvašených lihárenských výrobků, neviděla bych v tom nic špatného!
Dunstan Merryweather > To rozhodně ne! – kope prázdné lahvičky od lektvarů pod židli – Na naší škole jsou samí poctiví studenti! Občas tu sice někdo za trest poskakuje jako žabička nebo pobíhá jako ovce a kostry ve sklepení nejsou umělé, ale jinak je naše škola plná milých lidí. Navíc je třeba si uvědomit, že koupit nebo umíchat některý z těchto lektvarů vyžaduje jistou dávku umu a financí… A to je pro většinu potížistů kámen úrazu…
Hedvika Wiletová > Rozhodně. Lektvary štěstí jsou oblíbené zvláště při famfrpálových utkáních – v jiných kolejích, samozřejmě. My takové věci neděláme. – rezolutně, velmi rezolutně zavrtí hlavou –

2) „Pocházím z mudlovské rodiny a strašně se mi líbí jeden mudla. Měla bych mu říct, že jsem čarodějka a jestli jo, jak mám zařídit, aby ten vztah fungoval?“ – Anonym

Lily Peterson > Nic mu neříkej! Alespoň ne dokud si budeš jistá, že tě má rád a že nikoho neohrozíš. Můžeš si sem tam pomoct nějakým kouzlem, nemyslím hned Lektvar lásky, ale trošku se přikrášlit, ukázat mu, že zvládneš věci, které jiná nezvládne, ale v mezích, aby nic nepoznal!
Magrápa Česneková > Určitě mu to řekni! S upřímností nejdál dojdeš! Mile se na něj usmívej a u toho mu vykouzli třeba fotbalový míč, flašku ležáku a nebo prsatou rosničku, to mají kluci rádi! Když zjistí, že umíš taková kouzla, určitě se do tebe zakouká!
Dunstan Merryweather > No pokud se zatím nejedná o žádnou vážnou známost, nechal bych si tento fakt pro sebe. Je lepší ho nejprve pořádně poznat a takovéto tajemství mu sdělit až si budeš opravdu jistá, že vztah s ním vydrží. Říct někomu takhle velké tajemství na první schůzce není ideální i z toho důvodu, že by se mohl vyděsit a utéct. Kdežto až tě lépe pozná bude mu možná tahle informace vadit méně.
Hedvika Wiletová > Cože, z mudlovské rodiny? A to si říkáš čarodějka? Okamžitě navrať hůlku těm, kterým patří (čarodějům) a vesele pokračuj v obyčejném životě mudly. Pak si nemusíš lámat hlavu s tím svým nápadníkem – budete oba na… ehm, stejné úrovni. Snažně vás ale prosím, nerozmnožujte se.

3) „Moje sestra je ze Zmijozelu a já z Mrzimoru. Můžete mi poradit, jak s ní vycházet?“ – Anonym

Lily Peterson > Dej jí do nosu a ukaž jí, že nejsi její domácí skřítek. Musíš si získat respekt.
Magrápa Česneková > Pokud to nejde jinak a sejděte se v jedné místnosti, buď na ní milá a laskavá. Je možné, že jí jen chybí trocha upřímného přátelství a slunce v duši, kterého je ve zmijozelských komnatách tak zoufale málo. Ty musíš podniknout ten první krok a ukázat vlídnou tvář! Ale tvář, jasné? Né že na ní vystrčíš vlídnou zadnici!
Dunstan Merryweather > Sourozenecké neshody jsou součástí mnoha domácností a tak nejsi ty a tvá sestra žádnou výjimkou. Nejde ani tak o rozdílné koleje, jako o biologicky naprogramovanou sourozeneckou rivalitu. Věř mi, mám 2 sestry. Časem se problémy samy vytratí a do té doby na ni buď hodný/hodná a její nepřátelské chování a občasné výbuchy vzteku si vysvětluj jako jinou formu prokazování přátelství. Neškodilo by se vyvarovat zbytečných hádek a sporů.
Hedvika Wiletová > Nevěřím, že by taková konstalace kdy mohla nastat. Určitě máš jiného otce, než tvá sestra, jste tedy nevlastní sestry. Rodiče ti lhali! Možná bys po tom měla zapátrat.

4) „Je sklenice napůl plná, nebo napůl prázdná?“ – Anonym

Lily Peterson > Jsem optimista, takže plná.
Magrápa Česneková > Nejlepší je, když je plná ležáku! Ale pokud jí je jen půlka, tak je určitě napůl plná!
Dunstan Merryweather > To záleží hned na několika faktorech. Takže: 1) Co vlastně sklenice obsahuje. Je velký rozdíl mezi chutí dýňového džusu a kostirostem. 2) Na osobě, která se dívá. Člověk s velice špatnou náladou a naprosto pesimistickým pohledem na svět nikdy neprohlásí sklenici za napůl plnou. 3) Na okolnostech. Někdy zkrátka člověk potřebuje, aby byla skalice napůl prázdná. Já to dnes ovšem vidím zcela jasně a nezkresleně. – upraví si růžové brýle – Sklenice je momentálně napůl plná!
Hedvika Wiletová > Technicky vzato je to to samé, takže – hlavně, když je čistá.

5) „Kterou z těchto 3 holek by sis vybrala jako parťačku do boje, Hermionu Granger, Bellu Swan, nebo Katniss Everdeen?“ – Anonym

Lily Peterson > Hermionu samozřejmě.
Magrápa Česneková > A nějaký fešný dušák by tam nebyl? Ne? Dobře. Tak asi Bellu, protože je tak hloupá, že by se dala použít jako dobrý štít!
Dunstan Merryweather > To je skutečně těžká volba, ale pravděpodobně bych volil mezi Hermionou a Bellou (za předpokladu, že je už Bella upírka). Katniss by mi jako člověk nepřinesla do boje žádnou výhodu. Teď už se zbývá rozhodnout mezi fyzickou silou a rychlostí a mezi geniálním mozkem a magií. Vzhledem k tomu, že já sám jsem kouzelník, bych asi zvolil Bellu. Náš dreamteam by byl až strašlivě multifunkční!

Hedvika Wiletová > První dvě možnosti jsou tak nepřípustné, že musím sáhnout po té třetí, o které nevím nic. Jenom to, že ať je to, jak chce, bude lepší než ty dvě.
Hedvika Wiletová > I když… Když nad tím teď přemýšlím, možná bude nejlepší, když si poradím sama. Akorát by se mi tam pletly.

 

To je pro tentokrát vše, uvidíme se příště zase s jinými poradci a jinými otázkami! ;)

VÝZVA: Máte-li také nějaký dotaz, pošlete jej do sovince příslušné redaktorky – Annie Sami Criss. Vaše jméno nemusí být zveřejněno! ;) A pokud se chcete také na jeden díl stát naším poradcem, rovněž se ozvěte sovou příslušné redaktorce! :)

Budu se těšit zase příště! :)

Annie Sami Criss

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*