Trimeles / Významné události Hogwarts / Lze najít tajemství zapadlá v čase? Původní zakladatelé.
Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár! 

Významné události Hogwarts

Lze najít tajemství zapadlá v čase? Původní zakladatelé.

Dobrý den.

 Vítám vás u druhého pokračování Ztracených záhad, z kterých se snažím dělat záhady znovu najité, oprášené a vystavené očím všech, kdo mají o historii naší školy zájem.

Minulý díl byl celý věnovaný člověku, který je právem nazýván OTCEM HOGU – Althalovi.

Nicméně Hog měl otců několik a byla by chyba si je nepřipomenout.

pokusníci

Původní zakladatelé, kteří společně s mdm Anseiolou odešli z HP fanklubu Derkana a Káry, kde se necítili spokojení, založili vlastní projekt. Respektive spojili stávající školu Albuse Mithrandira Dumbledora hogwarts.cz. a nově vznikající Pokusníky.

 

Píše se rok 2003 a začíná se psát i historie Hogwarts.

 

Hlavním ředitelem a ředitelem Nebelvíru se v té době stal právě Albus Mithrandir  Dumbledore.

Sefrenie z Ylary si vzala pod patronát Mrzimor, Ashante Justy Forsyth vedl Zmijozel a mdm Anseiola Jasmis Rawenclav si vzala pod křídla milovaný Havraspár.

V tomto složení ale dlouho nefungovali. Velmi záhy Ashante Zmijozel opustil a ujala se ho Sefrenie, která uvolnila Mrzimor pro Apofise de Corristo. Ale tím problémy neskončily…

Jak se ukázalo, pouze dobrá myšlenka, ideály a nadšení nestačilo.

Celý projekt postupně kolaboval na nedostatku času jednotlivých zakladatelů a situacích, které nikdo z nich neočekával.

pokpokkk

Nakonec se zakladatelé rozešli ve zlém a na škole zůstala sotva polovina tehdejšího osazenstva, madam Anseiola a Sefrenie z Ylary. Problémy se ale vršily, a tak nakonec Sefrenie školu na čas zavřela, vedení předala do rukou Nimrandira Elénére a Nekra the Gravedigger a začala se psát nová kapitola v historii naší školy.

Zde můžete nahlédnout na původní stránky POKUSNÍKŮ. Všimněte si jednak designu (dnešní úvodka sloužila spíš jako jakýsi chat a nástěnka dohromady), jednak Website, která nenese zatím název hogwarts, jak jsme zvyklí vídat, ale skutečně pokusníky (odkazy na pizzerku, youtube a podobně prosím přehlédněte ;o)) ) a jednak ve spodní části stránky copyright 2003© Sefrenie, Vanion, Althalus.

Materiály pocházejí z období únor až červen 2004

pokusníci

pokusníciA

 

A pak tu mám print z července téhož roku.

 

obrazok starych hog

Jak vidno, stránky doznaly změny. Již se mnohem víc podobají dnešním Hog a změnil se copyright ve spodní části stránek.

A opět dáme slovo madam Anseiole: 

Andy

Když už jsem Vás dostatečně vyčerpal otázkami o Althalovi, rád bych se zeptal, jaké to na Hogu bylo v dobách vašeho mládí nebo snad i dětství? Zkrátka, když jste společně s Althalem zakládala tuto školu.

mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

Se Sefrenií. :)

Andy

Ano, samozřejmě. Se Sefrenií. Omlouvám se.

 mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

No to víte, byli jsme plní nadšení a ideálů. Byly jsme do toho strašně zažrané, a Ashante a Albus také.

Čekali jsme, že bude nějakou dobu trvat, než se chytíme. Že tam bude tak padesát lidí a už i to by byl úspěch. Jenže těch lidí se tak nějak přihlásilo asi 800.

Andy

Páni! Tolik?

mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

Později jsme tedy zjistili, že dost z nich mělo víc účtů, takže pak ten počet celkem prořídl. No ale museli jsme nabrat spoustu profesorů… A měli jsme takovou představu, že když se studenti chtějí zapsat na předmět, měli by mít tu možnost. Takže jsme třeba měli Létání 1. K. :)

Ročníky jsme původně otevírali dva – prvák a druhák. My jsme se totiž spojili s již existující školou, kterou měl Albus – Hogwarts.cz. No a chtěli jsme dát tamním studentům možnost nezačínat od začátku.

Teď jak na to vzpomínám, ani profesoři ani výuka nebyli na bůh ví jaké úrovni… Ale byli jsme rádi, že to (snad) vedeme lépe než na HP fanklubu.

Andy

-tiše poslouchá-

mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

Byl to tehdy na nás velký nápor. Zodpovědné lidi aby člověk pohledal… V červnu, na konci, jsme to spustili. Pak jsme jely asi za dva – tři týdny se Sefrenií na dovolenou. Správu školy jsme, tuším, svěřily kolegyni Marvel. A ta to taky úplně nezvládala… takže nám tam studenti mezitím chtěli udělat menší revoluci… a už to nebyla taková idylka.

Andy

Revoluce je dost vážná věc. Proč se k tomu chtěli studenti uchýlit?

mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

Studentům se nějak nelíbil hlavně pan ředitel, což byl Albi. Ten neměl moc času, proto se nejrůznější problémy řešily se mnou a hlavně tedy se Sefrenií.  Obě jsme tehdy byly zástupkyně ředitele.

Ale bylo toho na nás nějak moc, hlavně tedy na Sef, která řešila i všechno programování… V prosinci už nějak nemohla dál a školu na pár dní zavřela. Pak ji předala Nimovi s Nekrem.

Za dva měsíce pak byl první oficiální sraz našeho projektu na Pragoconu v Praze v Dejvicích… to bylo moc fajn. :)

A také v té době vznikl Denní věštec. Tam jsme dlouho řešili design, pak jsme převzali to, co vytvořil Althalus pro jiné stránky (navrhnul to on coby autor), protože s těmi dalšími návrhy se moc pracovat nedalo. :)

A také jsme psali školní řád… no, zkrátka všude hodně práce. Bez toho nadšení by to asi vůbec nešlo. :)

Andy

Jak tak poslouchám, měli jste docela perné chvíle, ale určitě vás i těšil ten zájem. Nebo se pletu?

mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

Ano, to byl silný hnací motor. Nemohu uvěřit, že už je to vážně deset let. :)

Andy

Jo, čas letí. Stačí se podívat na severní věž ;o)

Ale jen tak maličko mimo… jsem zvědavý. V dobách začátků Hogu byli studenti stejní jako dnes? Myslím hra RP, debaty o mudl světě… nebo se hrál striktně jen HP?

 mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

obávám se, že RP se nehrálo vůbec. :)

Andy

Áááha, ale ono to na jednu stranu není až tak úplně zlé ;o)

mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

A neměli jsme převlékací postavičky, itemy… to tedy možná bylo víc o představivosti, no. :)

Andy

Vrátíme se teď zpět k výstavbě našeho světa. Vy už jste to tak trochu „nakousla“. Po odchodu Sefrenie se někdo chopil pomyslných otěží, zednické lžíce či jak to specifikovat. Zkrátka někdo pokračoval v započatém díle. Vkládal do našeho světa nejen svůj čas, práci, mozoly, ale především svou fantazii. Kdo byl tím pokračovatelem?

mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

Ano, pak se toho chopil Nimrandir. Hlavně on. Hodně práci Sefrenie rozšířil. :)

Andy

Jsem hrdý, že člověk, který de facto dostavěl Hog pocházel z Mrzimoru. Rád bych mu za to všechno poděkoval.

Jak vy osobně vidíte pana Nimrandira. Co pro vás představoval a přestavuje?

mdm Anseiola Jasmis Rawenclav

Nim je skvělý člověk. Tolik času, co Hogu věnoval, to si jen málokdo uvědomuje. Pro mne představuje pevnou součást projektu. Neumím si to tu bez něj představit. Je to také takový komediant, což určitě vědí všichni, co ho kdy viděli na nějakém srazu. Kolikrát už jsem se díky jeho humoru mohla strhat smíchy. Také je to ale hodně citlivý člověk a jsem ráda, že teď zpomalil a nenechá se tolik ničit problémy a hádkami. :)

Andy

Je pravda, že ho na Hogu vídáme víc, než dřív a jsme vážně rádi, že se opět zapojil. Však je Hog nakonec i jeho „dítě“ ;o)

Tím bych druhý díl o Hostorii Hogu uzavřel a setkáme se u třetího, mdm.

Prozatímně děkuji :o)

A to je pro dnešek všechno. V příští části bych se rád věnoval o trochu víc profesoru Nimrandiravi a dám vám nahlédnout do… ale to až příště. ;o)

Mějte se krásně a příjemný podzim.

Andy

 

Za poskytnuté materiály děkuji profesoru Nicholasovi a mdm Ansí za příjemný rozhovor.

Kdo by měl zájem prohlédnout si stránky Pokusníků přímo, pak je možno nahlédnout tady:

http://www.pokusnici2.wz.cz/pokusnici/index.php

(lze si i zalistovat pár stan zpět ;o) )

7 komentáře

 1. Tess 13. 10. 2014 08:27

  Úžasný článek!
  Mám stejný pocit, jako když mi babička vyprávěla staré příběhy. :)
  Díky mockrát za tu práci a krásné sepsání. :)

 2. Kim 13. 10. 2014 21:29

  Já prostě nemám slov, článek jsem přečetla na jedno nadýchnutí! :) Nejen milovníci historie musejí být uneseny :)

 3. Oresta 14. 10. 2014 11:05

  Pěkný článek :))
  Ještě pořád si vzpomínám, jak se mi často zamotávaly prsty, když jsem psávala do vyhledávače původní název :D

 4. Ansí 15. 10. 2014 23:20

  +Cítí se tak nějak babičkovatě.+ Neviděl někdo moje žuby? :D

 5. Oresta 15. 10. 2014 23:58

  Běžely támhle! +ukáže směr+

 6. Andrew 16. 10. 2014 11:11

  mdm Ansí, na babičku vypadáte pořád dost dobře. A dokonce si i dost pamatujete :oD

 7. Ansí 16. 10. 2014 12:46

  No, dokud si pamatuji, že vás musím sníst, tak je to ještě dobré. Ale stejně pořád nemohu přijít na to, jak se jmenuje ten Němec, co mi v kabinetu schovává věci. :)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*