Trimeles / Nezařazené / Lososí menu o třech chodech
Kagíkování – Bystrozor II. Knižní beseda Příčná kombinatorika III – Famfrpál Amanda Wright: „Nevyhrožuju, neslibuju, neuplácím.“ Dungeons&Dragons aneb Každý může být hrdinou I. Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení

Nezařazené

Lososí menu o třech chodech

Na hradě je přísun čerstvých lososů denně. Sedávají ve Velké síni nebo popíjejí u Tří košťat. Prochází se chodbami. No, narazíte na ně prostě téměř všude. A když už mi tak mávali ploutvičkami před obličejem, napadlo mě zeptat se jich na pár otázek. Netušili byste, jak je těžké přimět k rozhovoru tři nováčky, kteří se jen tak flinkají po hradě! Byl to téměř úkol nadlidské síly, ale nakonec se mi podařilo. Slečna Saphira Cristal se vesele bavila ve Velké síni a kupodivu bez nějakého většího přesvědčování mě důvěřivě doprovodila ke Třem košťatům, kde mi svižně odpovídala na mé otázky. Zpytlehněva Zďáblíkova, který je viditelný hlavně díky svému neobvyklému jménu. Často je vidět u Tří košťat a tam jsem také zamířila. Nebylo lehké ho uvrtat do rozhovoru, ale nakonec se ukázala moje Mrzimorská houževnatost a přeci jen jsem ho k odpovědím přiměla. A ani jsem nemusela použít žádného nadměrného násilí… Ehm, vůbec žádného násilí. – Směje se. – Posledním nováčkem, kterého jsem šla zpovídat, byla Mefista Černěoděná, která zrovna seděla vedle Zpytlehněva a debatovala s ostatními. Hned se mi zdála hezky upovídaná, ale na rozhovor jsem si musela také počkat. Proč jen je ta dnešní mládež tak zdrženlivá? Naštěstí jsem trpělivá a rozhovor s těmito třemi zvídavými lososy stál za to.

Lososi menu

 

Jsi tu pár dní, tak by mě zajímalo, co se ti prozatím na naší škole líbí nejvíce? :o)

Saphira Cristal: Asi propracovanost této školy. Nečekala jsem, že bude až tak rozlehlá a s obrovským množstvím možností. Už jsem dokonce objevila kuchyni. – usmívá se –

Zpytlehněv Zďáblíkov: Nejlepší byly zatím úplně první dny. To se tu celé tucty holek, které do hradu přišly, se mnou promenádovaly jen tak ve spodním prádle. Teď už to tolik nevidím, patrně jim už někdo vysvětlil, že takhle se slušný student neobléká. Slušný student se obléká.

Mefista Černěoděná: Nejvíc se mi líbí u Tří košťat. Výuka ještě nezačala, takže těžko soudit školu v tomhle ohledu, ale Košťata budou mým oblíbeným místem i během školního roku. :D Bohatý výběr nápojů. Zajímavá společnost. Už se nemůžu dočkat, až budu moct ochutnat i alkoholický speciality jako je rybízový rum. :))

Už tu máš nějaké kamarády?

Saphira Cristal: Znám všechny teprve chvíli. Můžu jen doufat, že některé z nich už za své přátele považovat můžu.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Samozřejmě. Já jsem ochoten kamarádit se s každým, kdo ode mě koupí žetonky. Mimochodem, prodávám 15 žetonků za srpec! Kvalita zaručená!!

Mefista Černěoděná: Mluvit přímo o kamarádech je podle mě předčasné. Teprve se všichni oťukáváme a pomalu poznáváme, ale jo, můžu říct, že už teď během těch pár dnů jsem narazila na několik lidí, kteří by se jimi mohli stát.

Do které koleje bys rád/a, aby tě Moudrý klobouk zařadil?

Saphira Cristal: To je otázka, na kterou nemůžu odpovědět. Každá kolej má něco do sebe a každá má svá pro a proti. Odkládám popovídání si s moudrým kloboukem na později… – Nervózně se usměje. – Mám strach z toho, jak mě přijmou lidé z koleje, kam se dostanu.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Samozřejmě do Zmijo… Říkala‘s, že to bude zveřejněno v časopisu Žlutý Trimeles? Do Mrzimoru, samozřejmě. Jedině Mrzimor!!

Mefista Černěoděná: Tohle je pro mě těžká otázka. Nemám na ni jednoznačnou odpověď. Na začátku jsem si pohrávala s myšlenkou, že by mi nevadil třeba Zmijozel, jenže po nástupu do školy jsem Zmijozel slyšela tolikrát, ať už od nováčků nebo od samotných studentů – tolik chvály a nadšení z obou stran, že jsem nějak chuť jít do téhle koleje ztratila. A opravdu doufám, že zelená nebudu. :)

Studenty jaké koleje tu potkáváš nejvíce a jsou podle tebe nejupovídanější a nejvíce přátelští?

Saphira Cristal: Mezi nejčastější lidi, se kterými sem se tu setkávala… Hmmm, těžká otázka. Z každé koleje už znám někoho. Z Nebelvíru například dvě velmi milé studentky, Havraspár má dokonce velmi milého studenta. Nejvíce otevřená a přátelská mi přijde asi studentka z Mrzimoru. Ovšem z vaší koleje jsem neměla tu čest mnoho studentů poznat. U Zmijozelu je to hodně člověk od člověka… Což by se ovšem dalo říct i o Nebelvíru.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Já tu nejvíce potkávám nováčky. Není divu, když jsme se první dny po skupinkách celí zmatení motali po chodbách Bradavického hradu a ti starší se nám obloukem vyhýbali, aby nám náhodou nemuseli poradit nebo ukázat cestu. Starší studenty jsem začal potkávat, až ve chvíli, kdy to vypadalo, že masy nováčků už se trochu zorientovaly. Nejupovídanější jsou nováčci. Většinou však povídají takové věci jako: „Ach jo… Já nemám na zápisné.“ A to po několika dnech skoro přestává být zábavné. Jinak nejlepší jsou samozřejmě studenti Zm… Mrzimoru. To je naprosto bez debat. …a mimochodem ty žetonky pořád platí.

Mefista Černěoděná: Nejvíce potkávám právě studenty ze Zmijozelu a s těmi mám zatím dobré zkušenosti. S ostatními kolejemi nemám bohužel moc srovnání. U Tří košťat se to nejvíce hemží lososy a Zmijozelskými. :)

Už jsi zkusil/a nějakou školní soutěž?

Saphira Cristal: Ano, zatím jsem se zúčastnila jen tří. Ale chtěla bych na tom více zapracovat.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Zkusil.

Mefista Černěoděná: Zatím pouze dvě, ale jelikož nemám ještě ani ponožky a pořád mě zebou nohy, tak se budu muset zapojit víc.

Děláš soutěž Nováčkovský Turnaj od Žlutého Trimela?

Saphira Cristal: Ještě stále jsem se nezúčastnila nováčkovského turnaje… Brzy se na něj však chystám.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Dokodrcal jsem se s vypětím všech sil k desátému úkolu a jsem rád, že už to mám za sebou. Některé úkoly byly poměrně náročné. Třeba „zapamatujte si tohle heslo k otevření dalšího úkolu“. Jinak bych turnaj vřele doporučil všem nováčkům, kteří se motají kolem vyzbrojeni otázkami: „jak, kde, co, kam, proč?“. Turnaj byl geniální v tom, jak nováčkům pomáhal orientovat se na hradě. Skládám hlubokou poklonu autorkám a myslím si, že pokud ho ještě někdo neudělal, tak by to měl urychleně napravit. Vlastně počkat! Tak mě napadá, že když soutěžím, tak je každý další nováček konkurence… Vlastně jsem chtěl prve říci: Rozhodně turnaj nedělejte! Bylo to hrozné! Nic mi to nedalo! Jen dál ignorujte podobné skvělé akce! Je to jedině dobře!

Mefista Černěoděná: – Podrbe se ve vlasech. – Když já jsem pořád na jednom máslovým ležáku u Koštat… :DD Ale popravdě jsem se pokoušela, ale druhý úkol v podobě přesmyček mě nějak odradil. :D

 

Nováčkům převelice děkuji za zajímavé odpovědi. U rozhovoru se Zpytlehněvem jsem chvílemi jen nevěřícně zírala nebo se smála. Jak říkám, není to s těmi nováčky jednoduché, a přesto jsme všichni hrozně moc rádi, že tu jsou. Že probudili naši školu svým elánem a změnili atmosféru na naprosto úžasnou. Tento rozhovor mi opět pomohl nahlédnout tak půl roku zpátky, kdy jsem byla sama nováčkem. Divokým, nezbedným a zmateným. A to všechno mi zůstalo, jen jsem byla obarvena na žluto a získala loajalitu ke své koleji. Přeji nováčkům, ať se dostanou do koleje, kde budou rádi. Kde je to bude bavit a budou si užívat života na Hog, protože naše škola je komplex legrace. Kam se hrabe Aquapark v Praze. – Směje se. A dívá se poklidně a spokojeně na lososy, kteří se plácají na hradě. – 

2 komentáře

  1. Eisblume Mensch 19. 2. 2015 17:45

    Skvělý rozhovor! :D Pobavilo mě, jak jsme my lososoví byli stejní. :D

  2. Zpytlehněv Zďáblíkov 19. 2. 2015 17:59

    No taky jste mě mohli vyfotit teďka, když jsem řádně upraven a navíc mám zbrusu novej plášť a boty! :D

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*