Trimeles / Nezařazené / Lososí menu o třech chodech
Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků! Vzpomínáme na Letňáček…. Tři soudky radí 9 THEODOR MUDD – Co dává v noci pod postel svým svěřencům? Nováčkovská tipovačka aneb co si představuji pod…. TST – 8. úkol Halloweenský večírek TST – 7. úkol TST – 6. úkol Halloweenská výprava za bezhlavým jezdcem TST – 5. úkol TST – 4. úkol TST – 3. úkol TST – 2.úkol TST – 1. úkol Netradiční rozhovor s profesory TNT je zpět a přináší sebou Bratříčka Není jezevec jako jezevec Korunami stromů a ještě dál aneb nováčkovská výprava do lesa je za námi Chvilka s jezevčími nováčky Cesta žlutých jednorožců Stezka prdících obrů Letní seminář počtvrté: Písmena, číslice, čáry a máry Letní seminář potřetí: Kouknu a vidím Letní seminář podruhé: Obětujte mi kus… Letní seminář poprvé: Hopity hop Jak jsem poprvé zakotvila na ošetřovně Večírek na závěr roku S kapesníčkem v ruce aneb budete nám chybět… Má první kolejní výprava aneb jak se pojídají škrny Tučňákoland Básnička věnována Mrzimorské koleji k Mezinárodnímu dni skřítků Rozhovor se studentkami B4 – 2.díl Holky, držíme vám palce! Rozhovor se studentkami bojujícími v B4 Do západu slunce na křídlech Gryfů Mrazivá výprava ze teplem Připomeňte si s námi Albu Jacquelin Velikonoční pondělí na hradě Mrzimorští nováčci a famfrpál Patricia, Klotylda, Susan a Cassiopea : Čtyři mrzimorské bojovnice Filmový večírek Mrzimorský rituál pro nováčky Tři soudky radí 8 Bomba na hradě! Přišla osobnost, kterou nikdo nečekal!! Představujeme nováčky Nástrahy soubojového klubu Na tom není nic vtipného! V. Závěrečný večírek šíleného roku

Nezařazené

Lososí menu o třech chodech

Na hradě je přísun čerstvých lososů denně. Sedávají ve Velké síni nebo popíjejí u Tří košťat. Prochází se chodbami. No, narazíte na ně prostě téměř všude. A když už mi tak mávali ploutvičkami před obličejem, napadlo mě zeptat se jich na pár otázek. Netušili byste, jak je těžké přimět k rozhovoru tři nováčky, kteří se jen tak flinkají po hradě! Byl to téměř úkol nadlidské síly, ale nakonec se mi podařilo. Slečna Saphira Cristal se vesele bavila ve Velké síni a kupodivu bez nějakého většího přesvědčování mě důvěřivě doprovodila ke Třem košťatům, kde mi svižně odpovídala na mé otázky. Zpytlehněva Zďáblíkova, který je viditelný hlavně díky svému neobvyklému jménu. Často je vidět u Tří košťat a tam jsem také zamířila. Nebylo lehké ho uvrtat do rozhovoru, ale nakonec se ukázala moje Mrzimorská houževnatost a přeci jen jsem ho k odpovědím přiměla. A ani jsem nemusela použít žádného nadměrného násilí… Ehm, vůbec žádného násilí. – Směje se. – Posledním nováčkem, kterého jsem šla zpovídat, byla Mefista Černěoděná, která zrovna seděla vedle Zpytlehněva a debatovala s ostatními. Hned se mi zdála hezky upovídaná, ale na rozhovor jsem si musela také počkat. Proč jen je ta dnešní mládež tak zdrženlivá? Naštěstí jsem trpělivá a rozhovor s těmito třemi zvídavými lososy stál za to.

Lososi menu

 

Jsi tu pár dní, tak by mě zajímalo, co se ti prozatím na naší škole líbí nejvíce? :o)

Saphira Cristal: Asi propracovanost této školy. Nečekala jsem, že bude až tak rozlehlá a s obrovským množstvím možností. Už jsem dokonce objevila kuchyni. – usmívá se –

Zpytlehněv Zďáblíkov: Nejlepší byly zatím úplně první dny. To se tu celé tucty holek, které do hradu přišly, se mnou promenádovaly jen tak ve spodním prádle. Teď už to tolik nevidím, patrně jim už někdo vysvětlil, že takhle se slušný student neobléká. Slušný student se obléká.

Mefista Černěoděná: Nejvíc se mi líbí u Tří košťat. Výuka ještě nezačala, takže těžko soudit školu v tomhle ohledu, ale Košťata budou mým oblíbeným místem i během školního roku. :D Bohatý výběr nápojů. Zajímavá společnost. Už se nemůžu dočkat, až budu moct ochutnat i alkoholický speciality jako je rybízový rum. :))

Už tu máš nějaké kamarády?

Saphira Cristal: Znám všechny teprve chvíli. Můžu jen doufat, že některé z nich už za své přátele považovat můžu.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Samozřejmě. Já jsem ochoten kamarádit se s každým, kdo ode mě koupí žetonky. Mimochodem, prodávám 15 žetonků za srpec! Kvalita zaručená!!

Mefista Černěoděná: Mluvit přímo o kamarádech je podle mě předčasné. Teprve se všichni oťukáváme a pomalu poznáváme, ale jo, můžu říct, že už teď během těch pár dnů jsem narazila na několik lidí, kteří by se jimi mohli stát.

Do které koleje bys rád/a, aby tě Moudrý klobouk zařadil?

Saphira Cristal: To je otázka, na kterou nemůžu odpovědět. Každá kolej má něco do sebe a každá má svá pro a proti. Odkládám popovídání si s moudrým kloboukem na později… – Nervózně se usměje. – Mám strach z toho, jak mě přijmou lidé z koleje, kam se dostanu.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Samozřejmě do Zmijo… Říkala‘s, že to bude zveřejněno v časopisu Žlutý Trimeles? Do Mrzimoru, samozřejmě. Jedině Mrzimor!!

Mefista Černěoděná: Tohle je pro mě těžká otázka. Nemám na ni jednoznačnou odpověď. Na začátku jsem si pohrávala s myšlenkou, že by mi nevadil třeba Zmijozel, jenže po nástupu do školy jsem Zmijozel slyšela tolikrát, ať už od nováčků nebo od samotných studentů – tolik chvály a nadšení z obou stran, že jsem nějak chuť jít do téhle koleje ztratila. A opravdu doufám, že zelená nebudu. :)

Studenty jaké koleje tu potkáváš nejvíce a jsou podle tebe nejupovídanější a nejvíce přátelští?

Saphira Cristal: Mezi nejčastější lidi, se kterými sem se tu setkávala… Hmmm, těžká otázka. Z každé koleje už znám někoho. Z Nebelvíru například dvě velmi milé studentky, Havraspár má dokonce velmi milého studenta. Nejvíce otevřená a přátelská mi přijde asi studentka z Mrzimoru. Ovšem z vaší koleje jsem neměla tu čest mnoho studentů poznat. U Zmijozelu je to hodně člověk od člověka… Což by se ovšem dalo říct i o Nebelvíru.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Já tu nejvíce potkávám nováčky. Není divu, když jsme se první dny po skupinkách celí zmatení motali po chodbách Bradavického hradu a ti starší se nám obloukem vyhýbali, aby nám náhodou nemuseli poradit nebo ukázat cestu. Starší studenty jsem začal potkávat, až ve chvíli, kdy to vypadalo, že masy nováčků už se trochu zorientovaly. Nejupovídanější jsou nováčci. Většinou však povídají takové věci jako: „Ach jo… Já nemám na zápisné.“ A to po několika dnech skoro přestává být zábavné. Jinak nejlepší jsou samozřejmě studenti Zm… Mrzimoru. To je naprosto bez debat. …a mimochodem ty žetonky pořád platí.

Mefista Černěoděná: Nejvíce potkávám právě studenty ze Zmijozelu a s těmi mám zatím dobré zkušenosti. S ostatními kolejemi nemám bohužel moc srovnání. U Tří košťat se to nejvíce hemží lososy a Zmijozelskými. :)

Už jsi zkusil/a nějakou školní soutěž?

Saphira Cristal: Ano, zatím jsem se zúčastnila jen tří. Ale chtěla bych na tom více zapracovat.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Zkusil.

Mefista Černěoděná: Zatím pouze dvě, ale jelikož nemám ještě ani ponožky a pořád mě zebou nohy, tak se budu muset zapojit víc.

Děláš soutěž Nováčkovský Turnaj od Žlutého Trimela?

Saphira Cristal: Ještě stále jsem se nezúčastnila nováčkovského turnaje… Brzy se na něj však chystám.

Zpytlehněv Zďáblíkov: Dokodrcal jsem se s vypětím všech sil k desátému úkolu a jsem rád, že už to mám za sebou. Některé úkoly byly poměrně náročné. Třeba „zapamatujte si tohle heslo k otevření dalšího úkolu“. Jinak bych turnaj vřele doporučil všem nováčkům, kteří se motají kolem vyzbrojeni otázkami: „jak, kde, co, kam, proč?“. Turnaj byl geniální v tom, jak nováčkům pomáhal orientovat se na hradě. Skládám hlubokou poklonu autorkám a myslím si, že pokud ho ještě někdo neudělal, tak by to měl urychleně napravit. Vlastně počkat! Tak mě napadá, že když soutěžím, tak je každý další nováček konkurence… Vlastně jsem chtěl prve říci: Rozhodně turnaj nedělejte! Bylo to hrozné! Nic mi to nedalo! Jen dál ignorujte podobné skvělé akce! Je to jedině dobře!

Mefista Černěoděná: – Podrbe se ve vlasech. – Když já jsem pořád na jednom máslovým ležáku u Koštat… :DD Ale popravdě jsem se pokoušela, ale druhý úkol v podobě přesmyček mě nějak odradil. :D

 

Nováčkům převelice děkuji za zajímavé odpovědi. U rozhovoru se Zpytlehněvem jsem chvílemi jen nevěřícně zírala nebo se smála. Jak říkám, není to s těmi nováčky jednoduché, a přesto jsme všichni hrozně moc rádi, že tu jsou. Že probudili naši školu svým elánem a změnili atmosféru na naprosto úžasnou. Tento rozhovor mi opět pomohl nahlédnout tak půl roku zpátky, kdy jsem byla sama nováčkem. Divokým, nezbedným a zmateným. A to všechno mi zůstalo, jen jsem byla obarvena na žluto a získala loajalitu ke své koleji. Přeji nováčkům, ať se dostanou do koleje, kde budou rádi. Kde je to bude bavit a budou si užívat života na Hog, protože naše škola je komplex legrace. Kam se hrabe Aquapark v Praze. – Směje se. A dívá se poklidně a spokojeně na lososy, kteří se plácají na hradě. – 

2 komentáře

  1. Eisblume Mensch 19. 2. 2015 17:45

    Skvělý rozhovor! :D Pobavilo mě, jak jsme my lososoví byli stejní. :D

  2. Zpytlehněv Zďáblíkov 19. 2. 2015 17:59

    No taky jste mě mohli vyfotit teďka, když jsem řádně upraven a navíc mám zbrusu novej plášť a boty! :D

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*