Trimeles / Co se kde šustne / Jak dopadla srpnová registrace?
Kagíkování – Alchymista I. a II. Za hranice kouzelného světa – I. část Kagíkování – Bystrozor II. Knižní beseda Příčná kombinatorika III – Famfrpál Amanda Wright: „Nevyhrožuju, neslibuju, neuplácím.“ Dungeons&Dragons aneb Každý může být hrdinou I. Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky

Co se kde šustne, Nováčci

Jak dopadla srpnová registrace?

Náš Hogškolní rok je již za dveřmi. Srpnová registrace skončila a nováčky z ní již můžeme vídat v prostorách hradu. Jak ale tato druhá letní registrace dopadla? Přihlásilo se více či méně lidí než v červnu? Byla zase k vidění jména z HP? A kolik lidí si zvolilo dvě a kolik tři jména? Na jaké počáteční písmeno začínají jména nováčků? To všechno se dozvíte v článku! 

Pokud pravidelně čtete Trimela, tak víte, že podobnou statistiku jsem dala dohromady již po červnové registraci. A tak jsem se rozhodla, že ji vypracuji znova. Dobře, bavilo mě to o trochu méně, ale co se dalo dělat. Navíc se mi nabouraly do záznamu škrkny a já tak přehlédla tři registrované nováčky, i když to doteď nechápu. =D Z toho dva se sem ale nedostali a třetí osobu jsem vypátrala. =))

Celkem se na naši školu hlásilo 105 žáků, což je o deset méně než v červnové registraci. Přijato jich bylo celkem 86. Pokud by někoho zajímala čísla za obě dvě registrace – hlásilo se 220 lidí a přijato jich bylo 189. Takový počet ale do kolejí zařazen nebude, protože již teď jedna novačka užívá pobytu v mrazáku a pan řídící má na stole již 3 žádosti o smazání od jiných nováčků. Holt naše škola je časově náročná a některým to došlo až trochu později…
Zpátky ale k srpnové registraci. Nepřijatých bylo tentokrát 18%, což je přesně o 8% více než v červnové registraci. Asi holt lidi neznají vliv špičatosti na odstíněnost no. To jest znázorněno i na vedlejším grafu.

Přesuneme se k dalšímu bodu a tím jsou jména z HP. Podobně jako v minulé a vlastně každé jiné registraci se vyskytla i tentokrát. Bylo jich 8 a počítám mezi ně i pár zkomolenin. Proto se nemůžu divit, že se z těchto osmi lidí dostal na hrad jediný, na rozdíl od předchozí registrace, kdy se dostali všichni s jménem z HP.
Mezi jména jsem tedy počítala: Black (objevilo se třikrát, jednou zkomolené), Grinwald, grenžrová (aneb někdo tady nečte), Potterová, Lestrangeová, Weasley (tedy spíše zkomolenina).

U jmen budeme pokračovat a podíváme se na poměr těch lidí, kteří si vybrali dvě jména, a těch, kteří rovnou tři. Stejně jako u minulé registrace jsem jako samostatné jméno nepočítala různé „doplňky“, například Mc, el, De,… Poměr zde byl velmi podobný. Zatímco v červnu si tři jména zvolilo 24%, v srpnu to bylo 29% osob. Pořád tedy stejně jako v celoškolním měřítku převažují pouze dvě jména. 

A na závěr zbývají počáteční písmena přijatých kouzelníků. Zase zde převažovalo písmenko A, což ale není žádné překvapení. Na rozdíl od června se tu ale nevystkytla další písmenka, která by měla nějakou větší převahu. Po A (se 17 jmény) se totiž umístilo až S s 10. M a E, které byly v předchozí registraci hodně vidět, trochu ztratily. Naopak si překvapivě polepšilo C, ostatní písmenka byla vybrána podobně jako minule, proto i graf je podobně rozložený.

To je ohledně letošních letních registrací vše. Ale nebojme, on ten únor už tu bude za chvilku. ;)
Elizabeth Gibsonová

4 komentáře

 1. Anonymous 7. 9. 2012 10:21

  Nějak ti u těech HP jmen vypadla Hermiona ;-)

 2. Elizabeth 10. 9. 2012 16:24

  Tak já křestní jmena jsem tam nepočítala i minule, pouze jsem to tam zapomněla tentokrát napsat. ;) Protože existuje mnoho křestních jmen, které se v HP objevily a přitom jsou to v některých případech i docela běžná jména (no, tedy ta hermiona není, ale většina je). ;))

 3. Anonymous 10. 9. 2012 18:24

  Skvělá statistika!

  Paul

 4. Anonymous 11. 9. 2012 13:34

  To jsem netušila, že se nás přihlásilo tolik! :)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*