Trimeles / Co se kde šustne / Jak dopadla srpnová registrace?
Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království Novoroční vybarvování – vyhlášení Zimní dekorace DIY – 2. díl Famfrpálová sezóna zima 2023 Novoroční vybarvování Novoroční přání 2023 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 2/2 Jezevci přejí Veselé Vánoce Jak se v Mrzimoru nosí Vánoce? 13 vánočních otázek pro Grinche i Kdovíky 1/2 Zase (ne) zkouškujeme! Jak se v Mrzimoru nosí žlutá? Vánoční dekorace DIY – 1.díl Copak by jen kluběnky nosily? Jak se v Mrzimoru nosí Halloween? Halloween zaneprázdněné čarodějnice Famfrpálové tréninky v plném proudu 13 otázek pro seriálové fanatiky Magie kaštanů Zhodnocení Mrziaukce Zima 2022 Hog v kocke – 10. část – Tahali jste? Žluté duše ve fialovém hábitu – Tadäus Trottertickler 13 otázek pro filmové fajnšmekry Kytice- vyhodnocení a shrnutí Co se to kolem, ve světě mudlů, děje? Emoji na Hradě IV. Kytice- úkol osmý 13 otázek pro (ne)knihomoly Emoji na hradě III. Kytice- úkol sedmý Pohádka od Soptíka: O děsivém drakovi Emoji na hradě II. Kytice- úkol šestý Celohradní dražba 2022 Emoji na hradě Kytice- úkol pátý Tery Poe, Ben Gobha: „Trénink je společenská událost.“ Kytice- úkol čtvrtý Hog v kocke – 9. část – Ještěže jsou prázdniny Kytice- úkol třetí Jak si stojí jezevci na poli hradní novinařiny? Kytice- úkol druhý Hog v kocke – 8. část – Máme rádi famfrpál Jezevci a soutěže Kytice- úkol první Udílení novinářských cen – Šťastný galeon a Sázky Kytice – prázdninové soutěžení Hog v kocke – 7. část – Žlutý humor S jezevci o patronaci Susanino překladové okénko, díl 1. Cassiopea Zmklká: „Sklenici mám vždy napůl plnou!“ Deskohráčův stolek: Tajuplné Říše Cassiopea Zmlklá a návrhařina Lososi na hradě Jak se (ne)ztratit v rybím těle Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter: Boj o Bradavice Závěrečná slavnost – modní policie Záblesky z Letňáku 21: Střelci a odrážeči Záblesky z Letňáku 21: Zachraň se, kdo nemůžeš Žlutý koutek Petromily – Červen Elfové a šmelfové Deskohráčův stolek: Draftosaurus V čem trénují žlutí? Kouzelné HOG Velikonoce Žlutý koutek Petromily – DUBEN Vzpomínáme na Velikonoce Švihnout a mávnout Deskohráčův stolek: Arboretum Dubnová usměvavá výzva Rok ve fialové Zápisky Tlustého Mnicha Velikonoční vybarvování Famfrpálová profiliga bude. Ale… Nejlepší jezevčí „kolejňáky“ Žlutý koutek Petromily – Březen Helen Miltonová: Oddělala jsem dvě šéfredaktorky! Vyhlášení soutěže ke Dni Mazlíčků Závěrečný kolejní večírek Žluté duše ve fialovém hábitu – Marylin Cuthbert Žlutý koutek Petromily – únor Zimní nováčkovská záchranná mise SELINA GARCIA: Budu tu strašit tak dlouho, dokud nezískáme Famfrpálový pohár!  Soutěž ke Dni mazlíčků!

Co se kde šustne, Nováčci

Jak dopadla srpnová registrace?

Náš Hogškolní rok je již za dveřmi. Srpnová registrace skončila a nováčky z ní již můžeme vídat v prostorách hradu. Jak ale tato druhá letní registrace dopadla? Přihlásilo se více či méně lidí než v červnu? Byla zase k vidění jména z HP? A kolik lidí si zvolilo dvě a kolik tři jména? Na jaké počáteční písmeno začínají jména nováčků? To všechno se dozvíte v článku! 

Pokud pravidelně čtete Trimela, tak víte, že podobnou statistiku jsem dala dohromady již po červnové registraci. A tak jsem se rozhodla, že ji vypracuji znova. Dobře, bavilo mě to o trochu méně, ale co se dalo dělat. Navíc se mi nabouraly do záznamu škrkny a já tak přehlédla tři registrované nováčky, i když to doteď nechápu. =D Z toho dva se sem ale nedostali a třetí osobu jsem vypátrala. =))

Celkem se na naši školu hlásilo 105 žáků, což je o deset méně než v červnové registraci. Přijato jich bylo celkem 86. Pokud by někoho zajímala čísla za obě dvě registrace – hlásilo se 220 lidí a přijato jich bylo 189. Takový počet ale do kolejí zařazen nebude, protože již teď jedna novačka užívá pobytu v mrazáku a pan řídící má na stole již 3 žádosti o smazání od jiných nováčků. Holt naše škola je časově náročná a některým to došlo až trochu později…
Zpátky ale k srpnové registraci. Nepřijatých bylo tentokrát 18%, což je přesně o 8% více než v červnové registraci. Asi holt lidi neznají vliv špičatosti na odstíněnost no. To jest znázorněno i na vedlejším grafu.

Přesuneme se k dalšímu bodu a tím jsou jména z HP. Podobně jako v minulé a vlastně každé jiné registraci se vyskytla i tentokrát. Bylo jich 8 a počítám mezi ně i pár zkomolenin. Proto se nemůžu divit, že se z těchto osmi lidí dostal na hrad jediný, na rozdíl od předchozí registrace, kdy se dostali všichni s jménem z HP.
Mezi jména jsem tedy počítala: Black (objevilo se třikrát, jednou zkomolené), Grinwald, grenžrová (aneb někdo tady nečte), Potterová, Lestrangeová, Weasley (tedy spíše zkomolenina).

U jmen budeme pokračovat a podíváme se na poměr těch lidí, kteří si vybrali dvě jména, a těch, kteří rovnou tři. Stejně jako u minulé registrace jsem jako samostatné jméno nepočítala různé „doplňky“, například Mc, el, De,… Poměr zde byl velmi podobný. Zatímco v červnu si tři jména zvolilo 24%, v srpnu to bylo 29% osob. Pořád tedy stejně jako v celoškolním měřítku převažují pouze dvě jména. 

A na závěr zbývají počáteční písmena přijatých kouzelníků. Zase zde převažovalo písmenko A, což ale není žádné překvapení. Na rozdíl od června se tu ale nevystkytla další písmenka, která by měla nějakou větší převahu. Po A (se 17 jmény) se totiž umístilo až S s 10. M a E, které byly v předchozí registraci hodně vidět, trochu ztratily. Naopak si překvapivě polepšilo C, ostatní písmenka byla vybrána podobně jako minule, proto i graf je podobně rozložený.

To je ohledně letošních letních registrací vše. Ale nebojme, on ten únor už tu bude za chvilku. ;)
Elizabeth Gibsonová

4 komentáře

 1. Anonymous 7. 9. 2012 10:21

  Nějak ti u těech HP jmen vypadla Hermiona ;-)

 2. Elizabeth 10. 9. 2012 16:24

  Tak já křestní jmena jsem tam nepočítala i minule, pouze jsem to tam zapomněla tentokrát napsat. ;) Protože existuje mnoho křestních jmen, které se v HP objevily a přitom jsou to v některých případech i docela běžná jména (no, tedy ta hermiona není, ale většina je). ;))

 3. Anonymous 10. 9. 2012 18:24

  Skvělá statistika!

  Paul

 4. Anonymous 11. 9. 2012 13:34

  To jsem netušila, že se nás přihlásilo tolik! :)

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*