Trimeles / Nováčci / Reportáž z Cesty za pokladem od Amandy Wright
Za hranice kouzelného světa – I. část Kagíkování – Bystrozor II. Knižní beseda Příčná kombinatorika III – Famfrpál Amanda Wright: „Nevyhrožuju, neslibuju, neuplácím.“ Dungeons&Dragons aneb Každý může být hrdinou I. Tři soudky radí 10 Magické podniky I. Jezevci na cestách aneb Žlutý sraz v Praze Hog v kocke 19 a 3/4 – Protože smíchu není nikdy dost Hog v kocke 19 – Kagíci? Kagíci! Jak jste tvořili frázevoloviny, a jak to s nimi dopadlo Jak to dopadlo s Březnovou knižní šifrou Rose Daninatali: „Jezevci, těšte se, až vás zase proberu ze zimního spánku.“ Cesta za pokladem LS2024 Mrzimorské výstřelky aneb co všechno z nás zase vypadlo Sebechvála nám nesmrdí aneb Jak dopadly trimelesí ódy Žlutá, kam se podíváš… Teda pardon, zelená?! Měsíc knihy DIY – 7. díl Zápisník jednoho dinosaura IV – Ať žijí technologie (aneb při čem všem jste byli zároveň na hradě) Malé, Malej, Malučký… Princ Hog v kocke 18 – Nový školní rok Březnová knižní šifra Žlutého Trimela Nováčkovská výprava pro Magíka Připravit k luštění – Březnová knižní šifra Žlutého Trimela na obzoru! Příčná kombinatorika II – Vetešnictví u Kšeftaře Deskohráčův stolek speciál – Harry Potter Vzestup Smrtijedů Valentýnské menu DIY – 6. díl Zápisník jednoho dinosaura 3 – Výzva tajemného kloboukového semináře 13 otázek pro profíky Enid Bloom: „Musím říct, že mi to otevřelo oči.“ Hog v kocke 17 – Kagíci Sprosté slovo na šest? Příčná kombinatorika 2024 – Co nás čeká a nemine I. Silvestrovské hemzulky Hog v kocke 16 – Vánoční smíchmajstr Vánoce, Vánoce, přicházejí Vánoční pohyblivé obrázky II – seriály Mrzimorský vánoční playlist Trimeles na cestách – kam za vánoční atmosférou? Vánoční pohyblivé obrázky Hog v kocke 15 – Školní rok v plném proudu Velká vánoční stávka Zápisník jednoho dinosaura 2 – Paměť není, co bývala Mrzimor získal magíka s názvem „Veselá kopa“ Vánoční dárky za hubičku DIY – 5. díl Cesta za pokladem ZS24 Pohřešuje se! Pomoz zatoulaným strašidlům najít cestu domů Last minute halloweenský kostým v Hog stylu Halloweenská křížovka plná (nejen) strašidel Moudra z čarostavů Podzimní tvoření DIY – 4. díl Luna Goshawk: „Očakávania boli, zatiaľ sa mi plnia a možno aj prevyšujú.“ Zápisník jednoho dinosaura – Rozmrazená, ale plešatá Rekapitulace Celoletní úkoly Prokletí termínové neděle Hog v kocke – 14. část – Zpátky do lavic! Ohlédnutí za TNT Rekapitulace Nisqa TNT: Úkol třetí Olivia Wines: „O Mrzimor se nebojím, my si poradíme.“ Směnárna na planetě Meeraha TNT: Úkol druhý TNT: Úkol první Rekapitulace Umubumbe Tradiční nováčkovský turnaj je zpět! Planeta Nisqa Rekapitulace Gezegen Prázdninové pohodové poslouchání: Potterovský podcast Emoji na Hradě V. Rekapitulace Domicilium Planeta Umubumbe Planeta Gezegen Jak probíhalo slavnostní ukončení školního roku u jezevců? Domovská planeta Domicilium Vesmírná odysea – mise začíná Vesmírná odysea Hog v kocke – 13. část – Souboják vol. 2 Harry Potter storkát jinak aneb jak očaroval mudlovskou literaturu Potter opustil ministerstvo, je teď ragbista Hog v kocke – 13. část – Souboják Souboj se stylem Famfrpálové perličky Jak se v Mrzimoru nosí NiT? Hogwarts Legacy Stále vzpomínám na Albínku Rozhovor s Ivy Emersonovou: „Mrzimor je moje srdeční záležitost.“ Rozporuplné pocity aneb jak se těšíme na nový HP seriál Remake, o který nikdo nestál – co se ví o novém seriálu Harry Potter Hog v kocke – 12. část – Umíme se sobě zasmát Tom Felton: Beyond the Wand Jarní dekorace DIY – 3. díl Deskohráčův stolek: Takenoko a rozšíření Panďátka Mrzimor napříč jazyky Jaké je býti nejbohatší v Mrzimoru? Žluté duše ve fialovém hábitu – Oresta McCollin Vianueva Hog v kocke – 11. část – Hradní novinky 13 otázek nejen pro shopaholiky Deskohráčův stolek: Architekti Západního království

Nováčci, Soutěže

Reportáž z Cesty za pokladem od Amandy Wright

Ohlédnutí za Cestou za pokladem

Ahoj jezevci! Já jsem Amanda Wright a ráda bych vám popsala, jak probíhala Cesta za pokladem. Jelikož jsem  se jí účastnila i já, čekejte i poznámky z mé strany. Čím vším si tedy nováčci museli projít?

Cesta za pokladem je soutěž určena nováčkům. Konala se od 3. 2. až do 17. 2., kdy proběhlo vyhlášení. 16 nováčků se tedy vydalo po cestě. Ovšem naši spolužáci na nás připravili pouze popis osoby a tu jsme si museli najít sami. První nápověda tvrdila, že máme hledat u blondýnky, které je 21 let a je ve vedení Mrzimoru! Nemohl to být nikdo jiný než Emily Moonová. Ta nám dala zapeklitý úkol. Pro mě jeden z nejtěžších celé cesty. Pověz mi čísla alespoň tří kartiček z čokoládových žabek, které mám, a dále mi řekni dva způsoby, jak se dá taková čokožabka získat – takové bylo zadání. Říkala jsem si, že to nemůže být těžké, ale hledání mi zabralo asi dva dny, takže jsem se spletla. Nakonec jsem však odpověděla správně. Emily má žabky čísla 7, 8, 9 atd.  A dají se získat jako dárek k narozeninám, taky odkoupit od ostatních hráčů. Byla jsem doplněna, že se dají získat i za výuku a v Ďáblově jámě.

Říkala jsem si, že po dvoudenním hledání už stejně nemůžu nic vyhrát, ale pokračovala jsem dál  ke světlovlasé druhačce, která se narodila 6. května. Tou tajemnou byla Jenny Layla Gilesová. 

Štěstí stálo při mně, protože Jenny byla online a tak jsem mohla plnit další úkol. Jenny chtěla, abychom jí řekli jméno aktuální hlavy Hradu a jeho zástupce. Odpověď jsem ihned poslala po mé sovičce. Přeci prof. Ronald Holms Williams a jeho zástupce Matthew Whitecrow. Úkol měl ale ještě jednu otázku. Naši školu založila údajně žlutá dáma, znáš její jméno? Připsala jsem na pergamen tedy ještě jedno jméno. Sefrenie z Ylary. Když jsem se dozvěděla, že to mám správně, pelášila jsem se podívat, kdo může být ta další tajemná osoba…

Další úkol jsme prý měli hledat u druhačky, která slaví narozeniny 26. září a pochází z Frýdku-Místku. Má fialový drdol s mašličkou. No, a Andy Topher nám naložila další úkol. Vyplnit nějakou soutěž a poslat screen. Soutěže plním v jednom kuse, takže to pro mne nebyl problém. Posílala jsem tedy odkaz, jenomže Andy nějak nefungoval, a tak jsem to nakonec vyřešila přes mail. Každé jezevče si přeci musí umět poradit!

Další nápověda byla docela jednoduchá. Ani jsem nemusela dlouho hledat. Kdybych vám řekla, hledejte u třeťáka, který je v koleji spjat hlavně s jednou místní hrou. Kam byste se vydali? Vydali byste se za Chrisem Jericho? Tak to byste byli úspěšní stejně jako já. A co by to bylo za kapitána, kdyby nám nedal nějaký úkol týkající se famfrpálu. Úkol byl opět hledací. Vyhledat dva bývalé kapitány nebyl zas až tak velký problém (tedy pro mě ne). Správně byla Piper Jarwealth a ještě před ní Lilian Isabella Rorrs. V tuto chvíli už jsem byla nervózní a čekala jsem na konec celé cesty.

Studentka pátého ročníku, Praha, 21 let a žádná kolejní funkce. Jak už někteří tuší, hledali jsme Susan Cookovou. Tady mi byla položena otázka, co najdu v Dívčí umývárně? Já to vím, ale nechci kazit hru těm, kteří to třeba ještě neví. Takže pokročíme dál. Měla jsem za úkol opět další screen. Tentokrát jsem měla něco načmárat na zeď. Úkol jsem splnila levou zadní. Říkala jsem si, že to je nějaké jednoduché, ale nebojte, háček přišel…

Háček přišel tehdy, když nám Kim Sarah Reevesová představila její stanoviště. Tento Snaživec Zimy 2016 si pro nás totiž připravil nelehký úkol. Napiš drabble (tedy příběh o 100 slovech), vlož ho do kolejky a nezmiňuj mé jméno. Tento úkol mi pěkně zavařil, ale ostatní jezevci byli hodní a díla hodnotili potleskem a skandováním. Všichni ti, kdo se dostali až ke Kim, se tedy pokoušeli něco napsat. Řada se dostala i na Attica, kterému se do toho zprvu moc nechtělo. Ale myslím si, že díla se všem povedla nadmíru dobře.

Další zastávku, v pořadí již sedmou, jsme měli hledat u studentky rozšiřujícího studia, která má zálibu ve vydlabaném melounu. To mě trošku pobavilo, ale nezastavila jsem se a pelášila poslat sovu Ywě od Roztodivných. Úkol měl být původně v Ďáblově jámě, jenomže stále nefungovala, tak nám Ywa zadala úkol jiný. Nejprve jsme ji měli napsat celé jméno Brumbála (v originále). Což byl Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore. Potom chtěla jméno dívky, která získala v dějinách naší školy nejčastěji titul největšího Snaživce. Ale ne jenom napsat, ale dle abecedy vyjmenovat písmenka, jaká se ve jméně objevují. Upřímně mi to dalo docela zabrat. Nejčastěji se Snaživcem stala Cerridwen Lowra Antares – A, C, D, E, I, L, N, O, R, S, T, W. To poslední, co po nás chtěla, bylo, abychom ji napsali jednu věc, kterou získáme za průchod v Ďáblově jámě. To mohla být třeba Bertíkova fazolka.

Ywa nás poslala k dívce, která s námi už možná tělem není, ale duší bude mrzimorsky žlutá napořád. Tak jsem se tedy vydala za Magrápou Česnekovou. Měli jsme vyhledat jména ostatních duchů a jejich způsob smrti. Za Zmijozel Amanda Lembrijová, kterou skolila tíha odpovědnosti. Duch Havraspáru Eliah Tailesová, podlehla útoku tučňáků. Nebelvírský Phosgen Crestfall zemřel při lovu na Mantichory. Na konec ta nejlepší Mrzimorská Magrápa Česneková, která se udusila česnekem. Když jsem byla poslána k dalším stanovišti, přemýšlela jsem, jestli už to bude konec. Věděla jsem, že každou chvíli musí být poslední stanoviště.

Poslední stanoviště to ještě nebylo, ale byli jsme už blízko. Iniciály T. T. tedy Tadäus Trottertickler, tam jsme se měli vydat. Tad po nás chtěl, abychom napsali, kde sídlí pan Paštička, jaká je jeho profese a poslat mu nějaké jeho dílo. Rychle jsem psala na pergamen jméno Godrikova Dolu. Připsala jsem, že je to fotograf, poslala odkaz na jeho dílo a sovu bleskurychle vypustila do nebes.

Po krátké chvíli mi došla další indicie. Měli jsme jít za tou nejžlutější, která by za nás i dýchala, kdyby mohla. Napsala jsem Tess Boneové a čekala jsem. Docela dlouho. Už jsem si říkala, že jdu zkusit napsat i někomu jinému a zrovna v tom, mi Tess poslala zprávu, že u ní cesta končí. Oddychla jsem si a čekala na výsledky.

Všechno to nakonec dopadlo tak, že z šestnácti se do cíle dopravilo pouze sedm šťastlivců. Na prvním místě skončila Janice Susan. O kousek na druhém Shirleen Tyrense. Na třetím já, tedy Amanda Wright (jsem na sebe fakt hrdá!). Potom se tam objevila Anet Koti Brewster. Pátá se umístila Veasse Waterlee! Šesté místo si pro sebe ukořistil Atticus Evine a na sedmém místě se umístila Mia Ligiová. Tímto bych chtěla všem pogratulovat za úspěšné dokončení cesty.

Na závěr bych chtěla za všechny nováčky poděkovat spolužákům za krásné zpestření našich prvních dnů. Určitě s tím pokračujte i do příštích let. Já osobně jsem si cestu moc užila. Nováčci se toho taky určitě spoustu naučili a dozvěděli. Nyní se těším na rituál pro jezevčátka, kde se z nás stanou skuteční jezevci.

Pro Žlutý Trimles Amanda Wright :)

 

Jako bonus nahlédněte na naše drabble:

1

2

3

4

5

 

6 komentáře

 1. Kim 21. 2. 2016 11:51

  Krásný článek, díky za něj :))

 2. Atticus 21. 2. 2016 13:09

  Super, Am! ;-)

 3. Amanda W. 21. 2. 2016 13:17

  Jsem ráda že se líbí :)

 4. Andynka 22. 2. 2016 05:52

  Krásná reportáž! :))

 5. Tess 23. 2. 2016 21:14

  Áá! Super! Jsem moc ráda, za takový super článek a díky i za trochu toho tajemství, kt. v něm zůstalo :)

 6. Andynka Můnlajtka 26. 2. 2016 18:48

  Jé, krásný *w*

Napište k tomuto příspěvku komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*